Viborg Mesterskab - U9 drenge Viborg Kommune

Alle foreninger i Viborg Kommune inviteres til Viborg Mesterskaber (VM) for U9 drenge. Finderuphøjhallen i Viborg 16. feb. A, B og C rækker.

VM for U9 drenge

5-mands indestævne i A, B og C rækker

 

Alle foreninger i Viborg Kommune kan tilmedle et hold i hver rækker!

Til Viborg Mesterskaberne er alle børn videre af en flot medalje.

 

Spillested/tid:
Søndag 16. februar
Finderuphøjhallen - Spættevej 2, 8800 Viborg

Varighed:
De enkelte rækker afvikles inden for en tidsramme af ca. 2,5 time.
Stævnet forventes at starte kl.9.30

Tilmelding:
Her på stævner.dk eller via mail til rene.vinther.olsen@dgi.dk 

Holdgebyr:
250,- pr hold inkl. medalje til max 7 spillere pr. hold
Regningen sendes efterfølgende til klubbens kasserer eller den holdansvarlige

Stævneplan:
Udsendes pr. mail til mandag 10. februar

Kampleder/dommer:
Trænere/holdleder fungerer som kampledere.
Som kampleder må du gerne vejlede børnene - det handler om at de får en god oplevelse!

Regler - indedørs 5:5
Spilletid 9 min.
Alle spillere må færdes på hele banen.
En af spillerne skal være målmand.
Målmanden må spille/røre bolden med hænderne.
Spillerne udvises ikke ved frispark.
Den samme spiller må kun optræde på et hold.
Læs evt. mere på: www.danskefodbolddommere.dk

Kontaktoplysninger:
rene.vinther.olsen@dgi.dk
mobil: 51413204


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U9 Herrer/Drenge A 7 250 6 0
U9 Herrer/Drenge B 7 250 8 0
U9 Herrer/Drenge C 7 250 6 0

Arrangør: Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger
Sted:

Postnr: 8800
By: Viborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2014>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272812
3456789

Frist: 07-02-2014


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
McDonalds Paderup Cup 2018
18. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Champions League for Kids-SJÆLLAND
29. okt 2018 - 31. mar 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Sommerferie træningsturnering
29. jul
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby
18. - 19. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Følg Staevner.dk på Twitter