Svogerslev Cup 2007

TILMELDINGSFRISTEN ER UDSKUDT TIL 29.APRIL. Der er PT. tilmeldt 95 hold, men vi har stadig ledige pladser i alle rækker. Det forventes at der i 2007 udgaven vil deltage over tusinde unge drenge og piger.

Svogerslev cup spilles efter SBU´s nye struktur, derfor flg. rækker:

Rækker lørdag

Rækker søndag

Poder Drenge 2002   (U-5)                                       AFLYST
Mikroput Drenge 2000  (U-7)                          5:5 turnering
Miniput Drenge 1998 (U-9)                                      LUKKET
Miniput Piger 1997/1998 (U-9)                                 AFLYST
Lilleput Drenge 1996 (U-11)                           7:7 turnering
Lilleput Drenge 1995 (U-12)                      11:11 turnering
Drenge 1993 (U-14)                                     11:11 turnering
Poder Drenge 2001 (U-6)                     3:3 og 5:5 turnering
Mikroput Drenge 1999 (U-8)                5:5 og 7:7 turnering
Miniput Drenge 1997 (U-10)                5:5 og 7:7 turnering
Lilleput Piger 1995/1996 (U-12)                                AFLYST
Piger 1993/1994 (U-14)                                      7:7 turnering
Drenge 1994 (U-13)                                        11:11 turnering
Herre Junior 1992 (U-15)                               11:11 turnering

 For mere info besøg vores hjemmeside. www.sb-ungdom.dk


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
01 (Puslinge ) Mixede 0 0
02 (Poder ) Mixede 0 0
00 (Mikroput-drenge ) Mixede 0 0
99 (Mikroput-drenge ) Mixede 0 0
97 (Miniput-piger ) Mixede 0 0
98 (Miniput-piger ) Mixede 0 0
97 (Miniput-drenge ) Mixede 0 0
98 (Miniput-drenge ) Mixede 0 0
95 (Lilleput-piger ) Mixede 0 0
96 (Lilleput-piger ) Mixede 0 0
95 (Lilleput-drenge ) Mixede 0 0
96 (Lilleput-drenge ) Mixede 0 0
93 (Piger ) Mixede 0 0
94 (Piger ) Mixede 0 0
93 (Drenge ) Mixede 0 0
94 (Drenge ) Mixede 0 0
92 (Herre Junior ) Mixede 0 0


Sted: Svogerslev
Adresse: Tværengen 23
Postnr: 4000
By: Roskilde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2007>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 29-04-2007

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Nordea Cup Ringkøbing
5. - 13. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter