EnergiMidt - Skals Cup 2014

Det populære og traditionsrige stævne EnergiMidt-Skals Cup for U6 - U19 afholdes igen i 2014 i Skals-Hallen. Man kan læse meget mere om stævnet, herunder rækker, påregnede spilletidspunkter, præmier m.m. her på staevner.dk.

 

Det er med stor fornøjelse, at Skals Fodboldforening - Valkyrien igen i 2014 kan indbyde til det populære indefodboldstævne for børne- og ungdomsspillere:

 

EnergiMidt - Skals Cup

 Første weekend for U6 - U12 er nu veloverstået,

- tak til alle deltagere for en dejlig fodboldweekend!

Programmet for stævnets anden weekend (U13 - U19) er nu

tilgængeligt på skalscup.dk!

 

DATO: 14. - 16. november (U6 - U12)  og  21. - 23. november (U13 - U19).

STED: Skals-Hallen, Kærvej 9, 8832 Skals, tlf. 86 69 41 50.

EnergiMidt - Skals Cup er et bredde-stævne, hvor der skal være plads til alle, - og vi vil gerne have, at der bliver flest mulige jævnbyrdige og spændende kampe. Vi følger derfor DBU’s ”Holdninger og Handlinger”, - således at der i rækkerne U6 - U12 ikke tælles resultater og ikke findes vindere, og der er rigtig fine præmier til ALLE spillere. I de øvrige rækker er der personlige præmier til min. nr. 1 og nr. 2 i hver række.

Der garanteres MINIMUM 4 KAMPE PR. HOLD !

SPILLERANTAL: Max. 6 spillere pr. hold, - dog undtaget U6 - U8, hvor der spilles Jyske 3-bold efter JBU-reglerne.

RÆKKER: Hvor der udbydes både en ”AB”- og en ”BC”-række er:
”AB-rækken” tiltænkt A-spillere samt de stærkere B-spillere, og
”BC-rækken” tiltænkt C-spillere samt de svagere B-spillere.

PRÆMIER: I U6 - U12 er der fine præmier til ALLE spillere.
U6 - U8 (3-mands): Præmier til 4 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan købes (25 kr/spiller).
U9 - U12: Præmier til 6 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan købes (25 kr/spiller).

I øvrige rækker er der personlige præmier til minimum nr. 1 og nr. 2 i hver række (max. 6 pr. hold, - der kan ikke tilkøbes ekstra præmier).

I U17 - U19 er der kontante præmier eller gavekort til vinderne.

DOMMERE: Alle kampene dømmes af vore egne dommere, - gælder dog ikke U6 til U8, hvor det førstnævnte hold stiller med baneleder.

PROGRAM: Offentliggøres på skalscup.dk 5-7 dage før spilledato.

TILMELDING: Efter ”først-til-mølle-princippet”, - rækkerne kan blive overtegnede… 

BETALING: Kontant på stævnekontoret inden første kamp !

(Der tages forbehold for ændring af nedenstående forventede spilletidspunkter, samt evt. sammenlægning af rækker/årgange ved for få tilmeldinger i en række...)

Yderligere information på vores hjemmeside skalscup.dk



Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U8 Drenge-mix 2007 Mixede 3 250 LØR 15/11 formiddag 16 0
U9 Drenge-mix 2006 Mixede 4 325 SØN 16/11 formid./middag 10 0
U11 Drenge 2004 "BC" Herrer/Drenge BC 4 325 SØN 16/11 eftermid./aften 7 1
U11 Piger 2004-05 Kvinder/Piger 4 325 SØN 16/11 eftermiddag 9 0
U12 Drenge 2003 "BC" Herrer/Drenge BC 4 325 LØR 15/11 eftermid./aften 12 0
U13 Drenge 2002 "AB" Herrer/Drenge AB 4 400 LØR 22/11 formid./middag 5 0
U14 Drenge 2001 "AB" Herrer/Drenge AB 4 400 LØR 22/11 eftermiddag 5 0
U15 Drenge 2000 "AB" Herrer/Drenge AB 4 400 LØR 22/11 eftermid./aften 6 0
U15 Drenge 2000 "BC" Herrer/Drenge BC 4 400 SØN 23/11 middag/efterm. 10 0
U15 Piger 2000-01 Kvinder/Piger 4 400 FRE 21/11 aften 10 0
U6 Drenge-mix 2009 Mixede 3 250 LØR 15/11 formid./middag 6 0
U7 Drenge-mix 2008 Mixede 3 250 LØR 15/11 formid./middag 18 0
U10 Drenge 2005 "AB" Herrer/Drenge AB 4 325 LØR 15/11 eftermiddag 5 0
U10 Drenge 2005 "BC" Herrer/Drenge BC 4 325 SØN 16/11 middag/efterm. 10 0
U11 Drenge 2004 "AB" Herrer/Drenge AB 4 325 FRE 14/11 aften 5 0
U12 Drenge 2003 "AB" Herrer/Drenge AB 4 325 FRE 14/11 aften 6 0
U13 Drenge 2002 "BC" Herrer/Drenge BC 4 400 LØR 22/11 eftermiddag 10 0
U13 Piger 2002-03 Kvinder/Piger 4 400 LØR 22/11 formid./middag 5 0
U14 Drenge 2001 "BC" Herrer/Drenge BC 4 400 SØN 23/11 formiddag 6 0
U16 Drenge 1999 Herrer/Drenge 4 400 SØN 23/11 eftermiddag 6 0
U17 Piger 1998-99 Kvinder/Piger 4 500 FRE 21/11 aften 5 0
U19 Drenge 1996-97 Herrer/Drenge 4 500 SØN 23/11 efterm./aften 6 0

Arrangør: Skals Fodboldforening
Sted: Skals-Hallen
Adresse: Kærvej 9
Postnr: 8832
By: Skals
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2014>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 05-11-2014


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
VIF Julestævne 2018
8. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter