Vinterbold på kunstgræs - Givskud

Udnyt muligheden for at få dit børnehold ud at spille på kunstgræs. 3 kampe á 20 min. Pris 150 kr. pr. hold.

Under mottoet ”Fodbold for alle – året rundt” inviterer DBU Jylland Region 3
nu til række enkeltstående stævner på kunstgræs.

Link til invitation

Stævnet udbydes i følgende rækker:

  • U10 Drenge A (2005)
  • U10 Drenge B (2005)
  • U10 Piger A/B (2005)
  • U11 Piger A/B (2004)
  • U12 Piger A/B (2003)

Tilmeldingsgebyr: 150 kr. pr. hold

Afvikling: Holdene inddeles i puljer á 4 hold. Hvert hold spiller som udgangspunkt 3 kampe á 20 min. En pulje afvikles typisk på 75 min.

Spilleregler: Der spilles efter DBU Jyllands regler for årgangene

Spørgsmål kan rettes til Torsten Cargnelli, DBU Jylland Region 3. Telefon 89 39 99 32 - region3@dbujylland.dk
 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U10 Drenge A Herrer/Drenge A 8 150 0 0
U10 Drenge B Herrer/Drenge B 8 150 0 0
U10 Piger A/B Kvinder/Piger 8 150 0 0
U11 Piger A/B Kvinder/Piger 11 150 0 0
U12 Piger A/B Kvinder/Piger 11 150 0 0


Sted: Givskud Kunstgræs
Adresse: Løveparkvej 2B
Postnr: 7323
By: Give
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<november 2014>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 02-11-2014


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Nordea Cup Ringkøbing
5. - 13. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter