TEAM 10 / DJS CUP 2015

TEAM 10 FODBOLD FEST 2015. Vinterens bedste stævne, med de bedste præmier. Som deltager i TEAM 10 Cup, tilbydes I en hel dag med fodboldoplevelser, med masser af kampe og konkurrencer.

Årets oplevelse for dygtige pigespillere og deres engagerede trænere .

(Enkelte drengehold kan deltage, i årgangen over deres normale, hvis stævneledelsen vurderer at holdet har et passende niveau, der vil kunne højne kvaliteten i stævnet)

"Der gøres opmærksom på at dette stævnetilbud, er rettet primært mod landets dygtigste hold, ledet af sympatiske og kompetente trænere" 

Stævneledelsen forbeholder sig ret til at afvise tilmeldinger, der efter vores vurdering, ikke kan henføres til ovenstående!

Der vil være mulighed for overnatning i forbindelse med stævnet, hvis dette ønskes, på en skole booket til formålet, hele weekenden, fredag til søndag. For nærmere information kontakt nedenstående!

Er der spørgsmål eller tvivl, efter at I har læst nedenstående, kan I kontakte Brian Kristensen via mail Team10dk@gmail.com eller på telefon 28 59 09 19.

Stævneplan

Kl. 9.00 starter den almindelige turnering.

Der spilles indledende pulje, hvorefter der splittes op i A - B & C slutspil. (Præmierne til vinderene af de 3 rækker vil have nogenlunde samme værdi)

kl. ca. 13.00 starter de 3 konkurrencer (Den gamle kending - "Hurtigste scoring fra hjørnebanden" - Og årets 2 nye tiltag - "2:1 på tid" & "Freestyle duellen")

Beskrivelse af konkurrencerne, udsendes til trænerne i god tid, så spillerne har tid til at øve sig!

Den første halve time gælder kvalifikation til finalerne. Den sidte halve time bruges til afvikling af finaler i Hal A, hvor alle samles, enten for at overvære eller deltage i finalerne. (Den enkelte spiller kan kun deltage i èn af konkurrencerne)

Der er præmier til alle spillerne på den/de vindende spilleres hold!

Dette plejer at give en "super" stemning i hallen

 

Kl. ca. 14.00 starter TEAM 10 CUP turneringen, hvor der trækkes lod på dagen. Vinderen af kampen er videre , mens taberen er fædig

 

I Brande Hallerne vil der være Tombola, hvor der er mulighed for at vinde "Super Seje" præmier, hvis I ikke mener at I har vundet nok via fodbolden 

 

Stævnegebyr indbetales på konto 0871 6581027964

 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U14/U15 Piger Kvinder/Piger 7 600 Søndag 9 - 16 23 0
U13 Piger Kvinder/Piger 7 600 SØNDAG 9 - 16 3 0


Sted: Brande Hallerne
Adresse: Ole Bendix Vej 1
Postnr: 7330
By: Brande
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2015>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
2324252627281
2345678

Frist: 13-01-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Nordea Cup Ringkøbing
5. - 13. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter