VM for U10 drenge - Viborg Kommune Mesterskab

Alle foreninger i Viborg Kommune inviteres til Viborg Mesterskaber (VM) for U10 drenge i A,B og C rækker.

VM for U10 drenge

Indestævne 4:4
Ravnsbjerg IF og Løgstrup G&IF inviterer sammen med
DGI Midtjylland Fodbold til VM for U10 drenge.
Søndag 15. februar i Hald Ege Hallen.

Enogtyve U9 hold fra Viborg Kommune deltog i 2014 i et super godt VM i Finderuphøjhallen.
I 2015 er Ransvbjerg IF og Løgstrup G&IF gået sammen om at afholde stævnet for drengene som nu er U10’er. Stævnet byder på en masse gode og jævnbyrdige kampe i store A, B og C rækker.
Alle foreninger i Viborg Kommune kan tilmelde et hold i hver af de tre rækker.
Den samme spiller må dog kun optræde på et hold.

Kampleder/Dommer
Ravnsbjerg IF og Løgstrup G&IF stiller med frivillige kampledere til alle kampe samt styrer dommerbordet.

Regler - indendørs 4:4
Spilletid 9 min. 1 min. mellem kampene
Alle spillere må færdes på hele banen.
Spillerne udvises ikke ved frispark.
Læs evt. mere på:
www.danskefodbolddommere.dk

Medaljer og pokaler
Uddeles til alle deltagere dog max 7 pr. hold.
Pokal til vinderen i hver af de tre rækker.

Holdgebyr og tilmelding

350,- pr hold
Betaling via: www.dgi.dk/201506404002
Senest søndag 8. februar.
Stævneprogram tilsendes via mail mandag 9. februar.

Hald Ege Hallen
Birgittelystvej 2, Hald Ege
8800 Viborg

Kontaktoplysninger
DGI Midtjylland Fodbold
René Vinther Olsen
rene.vinther.olsen@dgi.dk
Mobil: 51413204


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U10 drenge Herrer/Drenge A 4 350 6 0
U10 drenge Herrer/Drenge B 4 350 7 0
U10 drenge Herrer/Drenge C 4 350 8 0

Arrangør: Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger
Sted: Hald Ege Hallen
Adresse: Birgittelystvej 2
Postnr: 8800
By: Viborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2015>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
2324252627281
2345678

Frist: 04-02-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
Pandekage Cup
26. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Hasselt Cup
20. - 21. apr 2019
North Sea Trophy
8. - 9. jun 2019
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Möllevallscupen 2018 - Skanör/Sverige
11. - 12. aug
3F Bold Østjylland 2018
18. aug
Sommerferie træningsturnering
29. jul
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
Følg Staevner.dk på Twitter