Champions-League Vinter

Vinter turnering for årgang 2003, 2005, 2006 og 2007. Vi spiller indledende runder, mellemrunder og finalerunde.

Skal dit hold være med til at spille Vinter-Champions-League 2015/2016?

 

 

Vi gentager sidste års KÆMPE succes og inviterer til Vinter Champions League.

 

PR. 5/10 - Meget FÅ ledige pladser 

Vi spiller 5 runder, hvor der bliver masser bold og spændende kampe.

Vi spiller 2 indledende runder, to mellemrunder og en finalerunde.

 

Man spiller 2 kampe i hver runde a´27 minutter.

 

Alle kampe bliver spillet på kunstgræsbanen i Hinnerup. Alle kampe dømmes af førstnævnte hold i programmet - Dog ikke ved finalestævnet(U13 og U11), hvor der kommer dommere fra Århus dommerklub.

 

Der spilles i følgende puljer:

 

U13 – M, A, B (Årgang 2003) – 8-mands - ALT UDSOLGT

Der er plads til 8 hold i hver række.

 

M-rækken: Hold der er tilmeldt Vest eller Mesterrække

A-rækken: Hold der er tilmeldt række 1 

B-rækken: Hold der er tilmeldt række 2

 

Ved finalestævnet dømmes kampene af dommere fra Århus Dommerklub

Spiller på følgende datoer: Søndag d. 1/11-15, Søndag d. 6/12-15, søndag d. 3/1-16, søndag d. 7/2-16 og søndag d. 3/4-16.

 

U11 – A, B, C (Årgang 2005) – 8-mands - ALT UDSOLGT

Der er plads til 8 hold i hver række.

Ved finalestævnet dømmes kampene af dommere fra Århus Dommerklub

Spiller på følgende datoer: Lørdag d. 31/10-15, søndag d. 22/11-15, søndag d. 10/1-16, søndag d. 28/2-16 og lørdag d. 2/4-16

 

 

U10 – A, B, C (Årgang 2006) – 5-mands

Der er plads til 8 hold i hver række.

 

A-rækken har VENTELISTE

B-rækker har VENTELISTE

C-rækken har 2 ledige pladser

 

Der spilles på en halv 7-mandsbane på to baner med 5-mands mål og to baner med 7-mands mål.

 

Spiller på følgende datoer: Søndag d. 8/11-15, søndag d. 13/12-15, lørdag d. 9/1-16, lørdag d. 27/2-16 og søndag d. 10/4-16.

 

U9 – A, B, C (Årgang 2007) – 5-mands
Der er plads til 8 hold i hver række.

 

A-rækken - UDSOLGT

B-rækken - UDSOLGT

C-rækken - 3 pladser ledige


Der spilles på en halv 7-mandsbane på to baner med 5-mands mål og to baner med 7-mands mål.

Spiller på følgende datoer: Søndag d. 8/11-15, søndag d. 13/12-15, lørdag d. 9/1-16, lørdag d. 27/2-16 og søndag d. 10/4-16.


Der er KUN 8 pladser i hver række – Tilmeldingen er først endelig, når vi har modtaget holdgebyret.

Der kan forekomme ændringer i tiderne, men når puljerne er fyldt op bekræfter vi tiderne endeligt.

 

 

Vi glæder os til at se Jer på kunstgræsbanen i Hinnerup.

Holdgebyr indbetales på 5479-0003209994 (husk at angive årgang og klub)

Vi forbeholder, at slå rækker sammen, hvis vi får en bedre turnering af det (med baggrund i antal tilmeldte hold)

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U13 M Herrer/Drenge A 11 1000 11 0
U13 A Herrer/Drenge B 11 1000 12 1
U10 A Herrer/Drenge A 8 1000 7 0
U10 B Herrer/Drenge B 8 1000 8 2
U13 B Herrer/Drenge C 11 1000 3 0
U10 C Herrer/Drenge C 8 1000 6 0
U11 C Herrer/Drenge C 11 1000 7 0
U11 A Herrer/Drenge A 11 1000 8 0
U11 B Herrer/Drenge B 11 1000 9 0
U9 A Herrer/Drenge A 8 1000 8 0
U9 B Herrer/Drenge B 8 1000 7 1
U9 C Herrer/Drenge C 8 1000 4 0

Arrangør: Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Sted: Vibe-Arena
Adresse: Svinget
Postnr: 8382
By: Hinnerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<oktober 2015>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 01-10-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
McDonalds Paderup Cup 2018
18. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Champions League for Kids-SJÆLLAND
29. okt 2018 - 31. mar 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Sommerferie træningsturnering
29. jul
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby
18. - 19. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Følg Staevner.dk på Twitter