Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg

Den oplagte afslutning på efterårssæsonen. 5-mands stævne for U7-U10 drenge og U8-U10 piger. Lørdag 26. september fra 9.00-15.00.

For 5. år i træk afvikler ØBG Silkeborg og DGI Midtjylland det afsluttende 5-mands stævne for efterårssæsonen.
Omkring 70 hold deltager hvert år og der venter en sjov stævneoplevelse samt en god afslutning på sæsonen.

5-mands rækker:
U7 drenge årgang 09 og yngre
U8 drenge årgang 08, 1.klasse
U9 denge årgang 07, 2.klasse
U10 drenge årgang 06, 3.klasse
U8 piger årgang 08 og yngre
U9 piger årgang 07, 2.klasse
U10 piger årgang 06, 3.klasse

Niveauinddeling øvet og uøvet:
Holdene tilmeldes de enkelte rækker, som enten øvet eller uøvet.
Øvet er hold der i DGI’s turnering er tilmeldt A- eller B-niveau.
Uøvet hold på BC eller C-niveau.
Der er gratis frugt til alle børn ved stævnet sponsoreret af REMA 1000 v/Jimmy Veng.
På stævnedagen er der mulighed for at købe et varieret udbud af varer i ØBG’s cafeteria ”Vulkanen”.

Medaljer til alle:
Guld og sølv til nr. 1 og nr. 2 samt bronzemedaljer til de øvrige hold.
Max 8 medaljer pr. hold.

Kampe/dommer:
De enkelte rækker afvikles inde for max 3 timer.
Der minimum 4 kampe til alle hold.
Trænere/holdledere fra de deltagende hold dømmer kampene.
Resultater afleveres på kampkort i stævneteltet.
Der spilles med alm. regler i 5-mands.
Stævneprogrammet udsendes mandag i ugen op til stævnet

Pris og tilmelding:
450,- pr. hold
Frist fredag 18. september eller så længe der er pladser
Tilmelding kan ske her på siden eller via mail til rene.vinther.olsen@dgi.dk
Betaling og tilmelding kan også gøres på en gang via: www.dgi.dk/201506404021

Tidspunkt:
Lørdag 26. september
I tidsrummet ca. 9-16

Sted:
ØBG Silkeborg
Buskelund Hallen
Buskelundtoften 8, 8600 Silkeborg

Kontaktoplysninger ØBG Silkeborg:
Mette Rasmussen 22867411

Kontaktoplysninger DGI Fodbold:
peter.kristensen@dgi.dk
Tlf.79404357
rene.vinther.olsen@dgi.dk
Tlf.79404350/51413204
 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U7 Øvet drenge Herrer/Drenge 450 6 0
U7 Uøvet drenge Herrer/Drenge 450 8 0
U8 Øvet drenge Herrer/Drenge 450 8 0
U8 Uøvet drenge Herrer/Drenge 450 3 0
U10 Øvet drenge Herrer/Drenge 450 5 0
U9 Øvet drenge Herrer/Drenge 450 11 0
U9 Uøvet drenge Herrer/Drenge 450 5 0
U8 Uøvet piger Kvinder/Piger 450 2 0
U9 Øvet piger Kvinder/Piger 450 1 0
U9 Uøvet piger Kvinder/Piger 450 4 0
U10 Øvet piger Kvinder/Piger 450 0 0
U10 Uøvet piger Kvinder/Piger 450 3 0
U10 Uøvet drenge Herrer/Drenge 450 7 0
U8 Øvet piger Kvinder/Piger 450 0 0

Arrangør: ØBG Silkeborg
Sted: ØBG Silkeborg
Adresse: Buskelundtoften 8
Postnr: 8600
By: Silkeborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2015>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 20-09-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter