Fraugde CUP 2015

Kom og deltag i Fyns mest hyggelige julestævne første weekend i december (4-5-6 December 2015). Vil du give dine spillere en fed oplevelse, så kom til Fraugde CUP 2015

Velkommen til Fraugde CUP 2015


Kom og deltag i et af Fyns mest populære julestævner første weekend i december (4-5-6 December 2015).
Kampprogram sendes ud ca. 7-10 dage før stævnet.
Stævnet afvikles i Fraugde hallen.

Der kan tilmeldes hold i følgende årgange
Drenge: U6 - U7 - U8 - U9 - U10 - U11 - U12 - U13 - U15 - U17
Piger: U10 - U13  - U15 – U18 - DameSenior

For de små årgange (til og med U8) vil der være medaljer til ALLE spillere, fra U9 - U18 vil der være flotte præmier til nr.1 + nr.2 + nr.3 samt pokal til nr.1 . 

Evt. spilledato konflikter med FBU stævner vil blive imødekommet så vidt muligt - så til meld jer
Vores cafeteria holder åbent under stævnet, overskud herfra går til ungdomsafdelingen.

Program: 
Fredag - U15D & U17D
Lørdag - U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12,  (Drenge) U18 Pige, Dame Senior
Søndag - U10, U13, U15, (Piger) U13
Vi tager forbehold for ændringer og at puljer sammenlægges. 

Spilleregler:
Stævnet afvikles som åbent for alle og der er ikke niveauopdeling. Vi forbeholder os ret til at slå to årgange sammen hvis er er mindre end 5 tilmeldte hold pr. årgang.
Hvert hold må max have en dispensationsspiller/kvartalsspiller på holdet.
8 hold pr årgang (16 hold i U6/U7 da de spiller på halv bane), dette er lig med 2 puljer med 4 hold i hver, derefter mødes 1erne, 2erne, 3erne og 4erne i placeringskampe.  
Hvis der er stor tilmelding i en årgang, så opretter vi ny turnering, så snart vi har 8 nye hold på venteliste

Der spilles efter FBU indefodbolds regler med nedenstående særregler . I kampe hvor der skal findes en vinderen spilles til første mål, såfremt der ikke er en afgørelse efter 5 minutter afgøres kampen på straffespark (3 stk).
Der spilles 3:3 for U6/U7 – Der er ikke kønsopdeling i denne årgang

 

Årgang

U6 U7 U8 U9 U10-U12 U13-17
Max spillere på hold 5 5 7 7 6 6
Max antal spillere på banen 3 3 5 5 4 4
1 spiller over midten nej nej nej nej nej ja
Målmand må tage med hænder nej nej ja ja nej nej
udvist spiller må erstattes ja ja ja ja ja (U12 nej) nej

 

Klubberne melder sig ved dommerbordet ved ankomst og bedes venligst være klar 15 minutter før starten på deres pulje.

Prisen pr. hold er:

U6 - U7        250kr 

U8 - U18      350kr

Dame senior 500kr


Reg. Nr.: - Kontonr.: 4703-16646776
Mobilpay / Swipp er muligt tlf.: 20693873

HUSK at angive klub og årgang eller id nr. ved elektronisk betaling.
Tilmeldingsfrist er 16. November 2015

Kontakt:
Patrick Gade
Ridderhatten 249
5220 Odense SØ
tlf. 26 22 19 13
mail. patrickgaderasmussen@gmail.com


VI SES til en fantastisk weekend!

 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U6 Herrer/Drenge 5 250 Lørdag kl 09:00 5 0
U7 Herrer/Drenge 5 250 Lørdag kl 09:45 12 3
U8 Herrer/Drenge 7 350 Lørdag kl 11:30 7 1
U9 Herrer/Drenge 7 350 Lørdag kl 13:15 6 0
U10 Herrer/Drenge 6 350 Lørdag kl 14:30 10 1
U11 Herrer/Drenge 6 350 Lørdag kl 16:30 5 0
U12 Herrer/Drenge 6 350 Lørdag kl 17:30 15 0
U13 Herrer/Drenge 6 350 Søndag kl 09:00 16 0
U15 Herrer/Drenge 6 350 Fredag kl. 18:30 12 5
U17 Herrer/Drenge 6 350 Fredag kl 20:30 10 0
U10 Kvinder/Piger 6 350 Søndag kl 12:15 8 0
U13 Kvinder/Piger 6 350 Søndag kl 13:45 16 2
U17 / U18 Kvinder/Piger 6 350 Lørdag kl 20:30 5 2
U15 Kvinder/Piger 6 350 Søndag kl 16:45 16 1
Dame Senior Kvinder/Piger 6 500 Lørdag Kl 21:30 10 0

Arrangør: Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Sted: Fraugde Hallen
Adresse: Stat-Ene-Vej 18-22
Postnr: 5220
By: Odense Sø
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2015>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 20-11-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Følg Staevner.dk på Twitter