Shell Slagelse Cup 2015

Shell Cup 2015, Indestævne i Slagelse. MANGLER 1 HOLD I U10 spiller lørdag kl. 16:30 - 18:30

Vi har herved fornøjelsen at byde Velkommen til Shell Cup 2015.
Indendørsstævne.

Som afholdes lørdag og søndag den 28-29 nov. 2015, i Slagelse.

Vi spiller til 7 mandsmål i ALLE rækker

 

MANGLER 1 HOLD I U10 SPILLER LØRDAG KL.16:30-18:30

GRATIS DELTAGELSE, SEND EN SMS TIL TIM PÅ 31193651.

 

 

Info:

  1. A, B og C rækker. (Ved for få tilmeldinger slås niveauerne sammen) 
  2. Min. 4 kampe af 7/8 min.
  3. Der spilles med fast målmand, og målmanden må tage med hænder i ALLE rækker.
  4. Max. 7 spillere pr. hold. 
  5. Medajler til ALLE spillere.
  6. Pokaler til Alle spillere, som spiller finale.

Ved A række forstås, at rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i DBU 1 o.l.
Ved B række forstås, at rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i DBU 2-3 o.l.
Ved C række forstås, at rækken henvender sig til hold som dagligt befinder sig i DBU 4- Begynder.

 

 Kampene: Der spilles efter VORES turneringsreglement:

  1. Målmanden må tage med hænder i ALLE rækker.
  2. Ingen målspark over midten i ALLE rækker. (Gælder alm. målspark og udspark)
  3. U10 er 4 spillere på banen, og U8 - U9 er 5 spillere på banen.
  4. Ellers samme regler som alm. Indendørs DBU.
  5. Førstnævnte giver bolden op, og tager skiftetrøjer på, i tilfælde af ens spilletrøjer.
  6. Alle kampe dømmes af ungdomsspillere/forældre fra Slagelse.

     

Præmier:

Der vil være Medaljer til ALLE deltagere. Max. 7 pr. hold.
Bemærk Ingen medaljer til finale hold – de modtager pokaler i stedet.

Deltagergebyr pr. Hold kr. 450,- max.7 spillere pr. Hold.

 

Info til ALLE:

Holdene skal senest 20 min. før første kamp, melde sig til dommerbordet.

Der kan lånes overtrækstrøjer ved dommerbordet.

Vesthallen´s cafeteria vil være åben for salg af mad og drikkelse mm.

Tilmelding: Senest d. 30 okt 2015. E-mail: timsbi07@gmail.com eller via stævner.dk.

  • Betalingen kan ske på følgende måde: Spar Nord - Reg nr. 9383 konto nr. 4584552773.
  • Husk at angive stævne id ved tilmelding således at vi kan registrere indbetalingen korrekt.
  • I må meget gerne skrive klub m. række- årgang (SBI-A-B-C-U9) .
  • Betaling skal være modtaget senest 14 dage efter tilmeldingen er godkendt, ellers bliver holdet afmeldt.
  • Holdet er først tilmeldt når der er kommet svar retur, om at betaling er modtaget.
  • Sidste tilmelding er 30/10-2015:
  • Ved afbud efter 31/10-2015 refunderes stævnegebyret ikke.

Programmet udsendes senest en uge før afvikling.

Stævneleder: Tim Svensson, tlf. 31 19 36 51 eller mail: timsbi07@gmail.com

Vi glæder os til at se jer, til Shell Cup 2015.
Spillested: Vesthallen Skjoldsvej 8, 4200 Slagelse.

Med Sportslig hilsen
Shell på Smedegade 34, Slagelse


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U10B/C - 7 mandsmål Mixede BC 7 450 Lørdag fra kl 16:30-18:30 4 0
U8C - 7 mandsmål Mixede C 7 450 Søndag fra kl 08:30-14:00 13 0
U10 B/C - Søndag Mixede BC 7 450 Søndag fra kl 14:00-17:00 8 0
U9C - 7 mandsmål Mixede C 7 450 Lørdag fra kl 11:00-13:00 6 0
U9B - 7 mandsmål Mixede B 7 450 Lørdag fra kl 08:30-11:00 8 0
U9A - 7 mandsmål Mixede A 7 450 Lørdag fra kl 13:00-16:00 8 0

Arrangør: Slagelse BK&IF
Sted: Vesthallen Slagelse
Adresse: Skjoldsvej 8
Postnr: 4200
By: Slagelse
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2015>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 27-11-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Julestævne 2018 - på Mors - ungdom piger og drenge
28. - 29. dec
Julestævne 2018 - på Mors - herre b og c
28. - 29. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors
28. dec
ISS Open 2018 (Indendørsstævne)
15. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Vestjysk Bank Cup Harboøre
14. - 16. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter