TEAM 10 FUTSAL PIGECUP

FUTSAL STÆVNE FOR PIGER. TEAM 10 INVITERER TIL ENDNU ET "FEDT" STÆVNE FOR DYGTIGE U14/U15 & U16/U17 PIGER OG TRÆNERE.

 Stævnet afvikles i de tre sammenhængende haller i Brande.

Kamptiden vil være på 11 min. Alle hold garanters mindst 4 kampe. Der vil blive benyttet "sorte" dommere i alle kampe. Der spilles efter DBU Jyllands regler for Futsal, dog kun med en dommer på banen også i U16/U17.

Stævnet afvikles med følgende tider:

10.00 - 12.30 Indledende puljekampe

12.30 - 13.00 Konkurrence i "Amerikansk straffespark". (start med bold på midten, 6 sek. til at score)

13.00 - 15.00 Slutspil opdelt i A og B rækker. (1 og 2 fra puljer i A og 3 og 4 i B) (I tilfælde af uafgjort i slutspilskampe, vil disse blive afgjort på "Amerikansk straffespark)

Tilmeld gerne med niveau A eller B for seedning i puljerne (Valgfrit )

Kampprogram og nærmere beskrivelse af regler udsendes så snart stævnet er fyldt op.

Der vil være fine præmier til nr. 1 og 2 i A og B - finalerne

Tilmelding er først gyldig når stævnegebyr 800 kr. er registreret på konto 08716581027964 

For ydeligere information kan I kontakte stævneledelsen på team10dk@gmail.com eller tlf. 28 59 09 19 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U16/U17 Piger Kvinder/Piger 8 800 Søndag 10 - 15 4 0
U14/U15 Piger Kvinder/Piger 8 800 Søndag 10 - 15 2 0


Sted: Brande Hallerne
Adresse: Ole Bendix Vej 1
Postnr: 7330
By: Brande
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Futsal

<november 2015>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 17-11-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter