Farvelade cup 2.Del

Vibes Malerfirmacup er blevet til FAVELADE CUP Tilmeld dig dette stævne med flotte pokaler som præmier. Hver årgang bliver selvfølgelig færdigspillet samme dag.

Farvelade cup 2015/16.....2 Del(Tidligere Vibecup)

(Sponsoreret af Rami smede og malerfirma Dianalund)

Støtteforeningen D.F.U.S(Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening) indbyder for 8. gang til indendørsstævne i Holberghallen i Dianalund.

Stævnets 2 del vil bliver afviklet i weekenden 22-23-24 Januar 2016 med følende årgange:

U8 Drenge Niveau B (årgang 2008) Spilledag: Lørdag den 23. Januar 2016(IKKE FLERE PLADSER)
U8 Drenge Niveau C (årgang 2008) Spilledag: Lørdag den 23. Januar 2016(IKKE FLERE PLADSER)
U9 Drenge Niveau B (årgang 2007) Spilledag: Søndag den 24. Januar 2016(1 PLADS TILBAGE)
U9 Drenge Niveau C (årgang 2007) spilledag: Søndag den 24. Januar 2016(IKKE FLERE PLADSER)                    U13 Piger Niveau B (årgang 2003) spilledag: Lørdag den 23. Januar 2016(IKKE FLERE PLADSER)
U15 Piger Niveau B (årgang 2001) spilledag: Lørdag den 23. Januar 2016(3 PLADSER TILBAGE)

U14 Drenge Niveau B/C (årgang 2002) Spilledag: Fredag den 22. Januar 2016(IKKE FLERE PLADSER)

Kan du ikke finde din årgang...så kig under FARVELADECUP 3. del


Præmier:
I U8 og U9 Drenge er der statuetter/pokaler til alle deltagere
Øvrige rækker er der Pokaler til alle spillere der bliver nr 1-2 eller 3 samt pokal til dagens spiller i hver årgang
Vi garanterer minimum 4 kampe.

Diverse info:
Vi spiller 1 X 9 minutter

Max 7 spillerer på hvert hold

Holdgebyr: 425 kr pr hold

Holdgebyret indbetales på følgende konto:(Husk at skrive ID nr eller klub og årgang)
Regnr: 2300 Konto nr: 7563471144 (Husk i er ikke endeligt tilmeldt før holdgebyret er betalt)
Tilmelding Via www.steavner.dk eller på mail tajtj@mail123.dk

Vel mødt D.F.U.S v/ formand Thomas Werk tlf 25268903


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U8 Dr. B (årg2008) Herrer/Drenge B 7 425,- Spilledag Lørdag 23 Jan 6 0
U8 Dr. C (årg2008) Herrer/Drenge C 7 425,- Spilledag Lørdag 23 Jan 11 0
U9 Dr. B (årg2007) Herrer/Drenge B 7 425,- Spilledag Søndag 24 Jan 14 0
U9 Dr. C (årg2007) Herrer/Drenge C 7 425,- Spilledag Søndag 24 Jan 10 1
U13 Pige B (årg2003) Kvinder/Piger B 7 425,- Spilledag Lørdag 23 Jan 9 0
U15 Pige B (årg2001) Kvinder/Piger B 7 425,- Spilledag Lørdag 23 Jan 2 0
U14 Dr. B/C(årg2002) Herrer/Drenge BC 7 425,- Spilledag Fredag 22. Jan 10 2

Arrangør: Dianalund IF
Sted: Holberghallen
Adresse: Sømosevej
Postnr: 4293
By: Dianalund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 21-01-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter