Ballerup-Skovlunde Fodbold

Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF
Marbækvej 12
Ballerup
2750
http://bsf.klubcms.dbu.dk

Information wrong? Click her to suggest changes.

This page shows events and team entries for Ballerup-Skovlunde Fodbold on Staevner.dk. Below you can see which events that Ballerup-Skovlunde Fodbold have announced here at Staevner.dk, also you see the teams that Ballerup-Skovlunde Fodbold have registered through Staevner.dk, to various events that have been announced on Staevner.dk. The Ballerup-Skovlunde Fodbold logo is used without liability for the logo's accuracy in form and color. By displaying the Ballerup-Skovlunde Fodbold logo, staevner.dk does not in any way claim affiliation with Ballerup-Skovlunde Fodbold. The logo is only used for use on the event, as well as team entries. The copyright of the logo belongs to Ballerup-Skovlunde Fodbold and must in no way be used without the prior permission of Ballerup-Skovlunde Fodbold. If Ballerup-Skovlunde Fodbold does not want the logo used on this page, please contact the webmaster and this will be removed. If information on this page is incorrect or if you have Ballerup-Skovlunde Fodbold 's logo in better quality, we would be happy to hear from you. Webmaster.

Ballerup-Skovlunde Fodbold map

Tournament organised by club

Name Period
BSF PÅSKECUP 2019 20. - April 22
BSF Nytårs Stævne 2018 28. - December 30 2018
BSF CUP 2018 - 50 års jubilæumsstævne 15. - December 16 2018
BSF Super Brugsen / OK JULECUP 2018 December 2 2018
BSF VM-CUP 2018 16. - June 17 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - April 2 2018
BSF FAIRPLAY Fodbold Fitness stævne February 25 2018
BSF PIGE CUP 2017 December 17 2017
BSF JULECUP (U6, U7 og U8) December 3 2017
BSF U8 + U9 stævne April 30 2017
BSF CUP - U11 Piger A/B Niveau April 9 2017
BSF Opstartsstævne 2017 1. - April 2 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d March 26 2017
BSF Vinterstævne March 19 2017
BSF Topdanmark hallen Cup for U-11 March 12 2017
BSF Cup 2017 January 22 2017
BSF PIGE CUP 2016 17. - December 18 2016
24SEVENS Football 10. - September 11 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d April 24 2016
Fomsgaard Gulve Cup 2016 April 17 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - April 10 2016
BSF U9 Påskestævne March 28 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - March 20 2016
Bagelsringen Cup Futsal March 6 2016
Bagelsringen Cup 2016 February 7 - March 6 2016
BSF PIGE CUP 2015 19. - December 20 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - April 12 2015
Toyota Material & Fomsgaard Gulve cup 2015 March 29 2015
BFS 8-mandsstævne i TopDanmark hallen March 22 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - March 15 2015
BSF U8´s Vinterstævne February 28 2015
OK/Super Brugsen Skovlunde, 5-mands i TopDk hallen January 25 2015
BSF U8´s Nytårsstævne January 18 2015
SuperBrugsen Cup 2015 January 17 2015
BSF CUP 19. - December 21 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - August 17 2014
Toyota Material & Fomsgaard Gulve Cup 2014 April 6 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - April 6 2014
BSF Halvbanestævne marts 2014 March 15 2014
BSF Futsal Cup 2014 U12/13 March 15 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen marts 2014 March 15 2014
BSF Futsal Cup 2014 U12 March 1 2014
BSF Halvbanestævne februar 2014 February 22 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen feb. 2014 8. - February 9 2014
BSF Halvbanestævne januar 2014 January 25 2014
BSF CUP 17. - January 19 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen januar 2014 11. - January 12 2014
BSF Joma Cup efterår 2013 16. - November 17 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - August 18 2013
Toyota Material Handling Cup 2013 April 14 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - April 7 2013
Forårscup 2013 March 17 2013
BSF U10 7 mands stævne i TopDanmark Hallen March 2 2013
BSF U10 stævne i TopDanmark Hallen February 17 2013
BSF Indendørsstævne Forår 2013 19. - January 20 2013
BSF Cup 2012 November 30 - December 2 2012
BSF Opstartsstævne Efterår 2012 August 18 2012
Copenhagen International Cup 2012 26. - May 27 2012
BSF Opstartsstævne April 14 2012
Sydbank 7 mands stævne i TopDanmark Hallen February 18 2012
BSF Cup 3. - December 4 2011
Copenhagen International Cup 2011 11. - June 12 2011

Tournaments club has partisipated in

Name Period
BFC Lundegården REMA1000 Cup 14. - September 15
B1973 Toyota Micro Cup 2019 September 8
Orient Cup 2019 August 31 - September 1
Næstved U10 Cup 24. - August 25
MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby 17. - August 18
Stryhns Cup 2019 10. - August 11
TFC OPSTARTSSTÆVNE AUGUST 2019 10. - August 11
Dalum Liga Cup 2019 28. - June 30
Sengeløse afslutnings stævne 22. - June 23
Solrød EM Sommer Cup June 15
Hjorten Cup June 10
Colourplus pinsecup 2019 7. - June 10
2. CHAMPIONS CUP May 30 - June 2
AB CUP 2019 24. - May 26
Løve Cup 2019 17. - May 19
Sydbank Store Bededags Cup 2019 17. - May 19
Hareskov pige cup U8-10 May 5
Ølstykke Cup 2019 April 7
Vesti-Olsen & Hansen Cup 15. - February 17
Greve Goal Show 2019 9. - February 10
3. Gentofte Indoor Cup 9. - February 17
Pige fodboldweekend i Nørrebrohallen February 2
24sport Indoor Cup 2019 2. - February 3
Hafina Hallen Cup 2019 January 27
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13 12. - January 13
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019 12. - January 13
HIF stævne January 12
Solrød Kunstbane VinterCup January 5
BSF Nytårs Stævne 2018 28. - December 30 2018
BSF CUP 2018 - 50 års jubilæumsstævne 15. - December 16 2018
GFA x NØRREBROHALLEN 15. - December 16 2018
Tøjeksperten Advent Cup December 2 2018
BSF Super Brugsen / OK JULECUP 2018 December 2 2018
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau November 25 2018 - March 31 2019
Pigestævne i Nørrebrohallen November 25 2018
LSF - Sydbank Pokal Cup November 18 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - November 18 2018
HIF - Medaljestævne d.27-28 oktober 27. - October 28 2018
2. Gentofte Cup 29. - September 30 2018
BFC Lundegården Cup 2018 September 15 2018
B1973 Micro Cup 2018 September 9 2018
Orient Cup 2018 1. - September 2 2018
Super Brugs Cup 2018 10. - August 12 2018
VB Cup 2018 23. - June 24 2018
Orient 2008 Cup June 23 2018
BSF VM-CUP 2018 16. - June 17 2018
AIF Cup 2018 19. - May 20 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - May 21 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - April 29 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - April 15 2018
U6 & U7 Champions Cup April 7 2018
Opstartsstævne 2018 7. - April 8 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - April 2 2018
Indooor pokal Cup March 18 2018
Hvidovre I.F Pigecup 2018 March 17 2018
HIF – Medaljestævne d.17-18 marts 17. - March 18 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 March 17 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 March 10 2018
HIK U6 - U9 FUTSAL CUP February 25 2018
BSF FAIRPLAY Fodbold Fitness stævne February 25 2018
SGIF Februar-stævne 2018 24. - February 25 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - February 25 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - February 18 2018
Greve Goal Show 2018 10. - February 11 2018
U10-U11 Piger fastelavn fodbold February 10 2018
LSF - Sydbank Guld Cup January 21 2018
Sengeløse pokal stævne 20. - January 21 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 January 20 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup 13. - January 14 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - January 21 2018
Bk Skjold/Nørrebro United Nytårscup 2018 6. - January 7 2018
Hvalsø Cup 2018 6. - January 7 2018
Nytårscup 2017 27. - December 30 2017
spar nord cup 2017 27. - December 30 2017
BSF PIGE CUP 2017 December 17 2017
BSF JULECUP (U6, U7 og U8) December 3 2017
Herlev Julecup 2017 2. - December 3 2017
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau November 26 2017 - March 25 2018
Orient Cup 2017 18. - November 19 2017
LSF - Sydbank Sølv Cup November 18 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 17. - November 19 2017
Sengeløse indendørs cup 11. - November 12 2017
Football Talent Trophy 2017 - U12 27. - October 29 2017
Champions League for Kids-SJÆLLAND October 21 2017 - April 1 2018
GENTOFTE CUP 2017 21. - October 22 2017
Øens Hold Cup - drenge (U8-U12) 13. - October 15 2017
B1973 Micro Cup 2017 September 10 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - September 3 2017
Rosenhøj Cup 2017 26. - August 27 2017
Super Brugs Cup 2017 11. - August 13 2017
VB Cup 2017 24. - June 25 2017
Café ind over Cup 2017 June 24 2017
NYBOLIG CUP 2017 - ØRSLEV GIF June 24 2017
Silence cup 17. - June 18 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - June 4 2017
Pinsecup 2017 2. - June 5 2017
AIF Cup 2017 27. - May 28 2017
AB Cup 2017 19. - May 21 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - May 14 2017
Løve Cup 2017 12. - May 14 2017
BSF U8 + U9 stævne April 30 2017
BSF CUP - U11 Piger A/B Niveau April 9 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - April 13 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d March 26 2017
Roskilde Pigecup Fodbold Stævne 25. - March 26 2017
BSF Vinterstævne March 19 2017
BSF Topdanmark hallen Cup for U-11 March 12 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 10 11. - March 12 2017
LSF Sydbank Guld Cup March 5 2017
DGI Futsal Cup for U8-U17 i Dalmose v. Slagelse March 4 2017
Skrotspecialist Cup 2017 3. - March 5 2017
Super Brugsen Cup Tølløse 2017 February 25 - March 4 2017
Frank jensen Cup 24. - February 26 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - February 26 2017
Greve Goal Show 2017 11. - February 12 2017
HIK VINTER CUP 11. - February 12 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 5 4. - February 5 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - February 5 2017
Futsalstævne for U6-U14 i Vindinge v/Roskilde January 29 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - January 29 2017
BSF Cup 2017 January 22 2017
Boligmatch Indoor 2017 January 21 2017
Sengeløse pokal stævne 21. - January 22 2017
Hornbæk cup 2017 20. - January 29 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - January 22 2017
CC Sportswear cup 13. - January 15 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - January 8 2017
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 7. - January 8 2017
Hvalsø Cup 2017 6. - January 8 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 6. - January 8 2017
Munkebo BK/INTERSPORT CUP 6. - January 8 2017
Nytårscup 2016 27. - December 30 2016
RB Julecup 2016 27. - December 30 2016
BSF PIGE CUP 2016 17. - December 18 2016
TUSE CUP UNGDOM 9. - December 18 2016
Herlev Julecup 26. - November 27 2016
LSF - Sydbank Børnestævne November 19 2016
Orient Cup 19. - November 20 2016
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - November 13 2016
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau November 12 2016 - January 14 2017
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - November 6 2016
SGIF novemberstævne 2016 5. - November 6 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - November 6 2016
MB Malercup October 30 2016
U10 pigers opstartsstævne October 30 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND October 24 2016 - March 31 2017
B.93 Mini Cirkus Cup 2016 October 23 2016
Silence cup October 23 2016
Øens Hold Cup (U8-U12) 14. - October 16 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - October 2 2016
B1973 Micro Cup 2016 September 11 2016
Holbæk Cup 2016 10. - September 11 2016
Festugestævne - Herlev Fodbold September 3 2016
Robey Cup 2016 3. - September 4 2016
SportyMe.dk CUP, Herstedøster IC 2016 3. - September 4 2016
If Cup August 28 2016
Unisport Cup 27. - August 28 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - August 21 2016
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016 August 14 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - August 14 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - August 14 2016
Sengeløse afslutnings stævne June 19 2016
ŠKODA Køge Cup June 11 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - June 5 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - June 5 2016
HIK CUP 2016 4. - June 5 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - May 15 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - May 16 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d April 24 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - April 24 2016
Løve Cup 2016 22. - April 24 2016
Fomsgaard Gulve Cup 2016 April 17 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - April 10 2016
Mini vintercup 2016 2. - April 3 2016
BSF U9 Påskestævne March 28 2016
1/2 bane stævne i Havdrup (medaljestævne) March 20 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - March 20 2016
LSF - JA MENY/XL-BYG MÅLØV cup March 6 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - February 28 2016
Greve Goal Show 13. - February 14 2016
Bagelsringen Cup 2016 February 7 - March 6 2016
VIF Vinter Cup 5. - February 7 2016
Brøndby Pige Cup 2016 30. - January 31 2016
Københavns PigeCup 2016 23. - January 24 2016
Hornbæk cup 2016 22. - January 31 2016
Super Brugsen OK stævne January 17 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - January 17 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - January 17 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - January 24 2016
Stenlille cup/TK cup 15. - January 17 2016
NYTÅRSCUPPEN '16 9. - January 10 2016
Futsalstævne i Tuse - 2. runde January 3 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - January 3 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - December 30 2015
Nytårscup 2015 27. - December 30 2015
HIK Jule Cup 27. - December 28 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - December 20 2015
BSF PIGE CUP 2015 19. - December 20 2015
Guaraná Futsal Cup Denmark 18. - December 20 2015
TUSE CUP UNGDOM 11. - December 20 2015
Drachmann Cup 28. - November 29 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - November 29 2015
Farvelade cup 1.Del 20. - November 22 2015
Sengeløse pige stævne for U6, U7 og U8? November 15 2015
Futsalstævne 7. - November 8 2015
Præmiestævne i Brøndbyfor piger October 4 2015
B1973 Micro Cup 2015 September 13 2015
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2015 5. - September 6 2015
Fun4Kids Pokal Cup 2015 September 5 2015
Festugestævne - Herlev Fodbold August 29 2015
Orient Cup 2015 29. - August 30 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - August 16 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - August 16 2015
Super Brugs Cup 2015 7. - August 9 2015
HJORTEN CUP May 25 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - May 24 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - May 25 2015
Sydbank Store Bededags Cup 2015 1. - May 3 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - April 12 2015
Toyota Material & Fomsgaard Gulve cup 2015 March 29 2015
VB Cup 2015 March 28 2015
BFS 8-mandsstævne i TopDanmark hallen March 22 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - March 15 2015
EJBY CUP 2015 7. - March 8 2015
Jyske Bank/LSF Børnestævne March 1 2015
BSF U8´s Vinterstævne February 28 2015
HIF - Medaljestævne February 21 2015
HIK MIKRO CUP February 15 2015
Greve Goal Show 7. - February 8 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - February 8 2015
BK friheden cup January 31 - February 1 2015
Hornbæk cup 2015 (2) January 30 - February 1 2015
OK/Super Brugsen Skovlunde, 5-mands i TopDk hallen January 25 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - January 25 2015
BSF U8´s Nytårsstævne January 18 2015
VÆRLØSE CUP 2015 January 17 2015
SuperBrugsen Cup 2015 January 17 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - January 18 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - January 11 2015
JIK Cup 2015 January 10 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - December 30 2014
HIK CUP 27. - December 28 2014
BK Skjold Julecup 20. - December 21 2014
BSF CUP 19. - December 21 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - November 30 2014
Skjold Cup 2014 8. - November 9 2014
Taastrup FC Inde Cup 2014 7. - November 9 2014
Futsalstævne 1. - November 2 2014
KORCH CUP 25. - October 26 2014
Champions League for Kids - vinterturnering October 20 2014 - March 31 2015
Ølstykke Vinterturnering October 20 2014 - March 29 2015
B1973 Micro Cup September 14 2014
Herlev Festuge stævne August 30 2014
Orient Cup 2014 30. - August 31 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - August 24 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - August 24 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - August 17 2014
RODES CUP 2014 June 22 2014
Gundsølille Cup 14. - June 15 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - June 15 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - June 8 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - June 8 2014
AB Cup 125 år 6. - June 9 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - June 9 2014
HIK CUP - Forår May 31 - June 1 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - May 18 2014
Løve Cup 2014 16. - May 18 2014
Gladsaxe Cup - Søndag 4/5 May 4 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub April 19 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - April 20 2014
HIK Påske Cup April 12 2014
Toyota Material & Fomsgaard Gulve Cup 2014 April 6 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - April 6 2014
BSF Halvbanestævne marts 2014 March 15 2014
BSF Futsal Cup 2014 U12/13 March 15 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - March 9 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - March 9 2014
BSF Halvbanestævne februar 2014 February 22 2014
Greve Fodbold U8 indestævne 2014 February 16 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - February 16 2014
BK Friheden indestævne 1. - February 2 2014
BSF Halvbanestævne januar 2014 January 25 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - January 19 2014
BSF CUP 17. - January 19 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen januar 2014 11. - January 12 2014
BKSKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 11. - January 12 2014
Forældreklub Cup 4. - January 5 2014
Hvalsø Cup 2014 3. - January 5 2014
ABC CUP '14 3. - January 5 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - December 30 2013
TUSE CUP UNGDOM 13. - December 22 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - December 15 2013
OK/LSF stævne November 24 2013
Guarana Futsal Cup 2013 November 17 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - November 17 2013
BSF Joma Cup efterår 2013 16. - November 17 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - November 17 2013
Blichercup 2013 15. - November 17 2013
ØENS HOLD CUP, årgang U13-U18 1. - November 3 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE October 21 2013 - March 30 2014
Ølstykke Efterårsturnering October 21 - December 15 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - August 25 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - August 18 2013
First Hotel Sommercup 2013 August 11 2013
U15 (årg99) opstartsstævne i Køge 10. - August 11 2013
HJORTEN CUP May 20 2013
Jubilæumsstævne May 11 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2013 May 9 2013
DiBa Store Bededags Cup 2013 26. - April 28 2013
Toyota Material Handling Cup 2013 April 14 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - April 7 2013
Ungdomspokalturnering March 26 - June 26 2013
Forårscup 2013 March 17 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - March 17 2013
Lyngby Horst Wein cup February 3 2013

Tournament overview