Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
SGIF
Spangåvej 9-11
Tåstrup
2630
http://sengeloese.dk/fodbold/

Information wrong? Click her to suggest changes.

This page shows events and team entries for Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening on Staevner.dk. Below you can see which events that Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening have announced here at Staevner.dk, also you see the teams that Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening have registered through Staevner.dk, to various events that have been announced on Staevner.dk. The Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening logo is used without liability for the logo's accuracy in form and color. By displaying the Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening logo, staevner.dk does not in any way claim affiliation with Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening. The logo is only used for use on the event, as well as team entries. The copyright of the logo belongs to Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening and must in no way be used without the prior permission of Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening. If Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening does not want the logo used on this page, please contact the webmaster and this will be removed. If information on this page is incorrect or if you have Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening 's logo in better quality, we would be happy to hear from you. Webmaster.

Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening map

Tournament organised by club

Name Period
Sengeløse afslutnings stævne 22. - June 23
Sengeløse Futsal og inde cup 19. - January 20
Sengeløse Cup 2019 19. - January 20
Silence cup 25. - August 26 2018
Sengeløse cup 23. - June 24 2018
Girls Futsal Cup February 10 2018
Girls Futsal cup February 10 2018
Sengeløse pokal stævne 20. - January 21 2018
Sengeløse indendørs cup 11. - November 12 2017
Opstarts stævne August 19 2017
Silence cup 17. - June 18 2017
Sengeløse pokal stævne 21. - January 22 2017
Silence cup October 23 2016
Sengeløse pige cup August 20 2016
Sengeløse afslutnings stævne June 19 2016
Sengeløse pige stævne for U6, U7 og U8? November 15 2015
Sengeløse U7 pige stævne August 23 2015
Sankt Hans Stævne 2015 June 28 2015
SGIF Sankt Hans Stævne 2013 June 22 2013
SGIF Loppe Stævne August 27 2011

Tournaments club has partisipated in

Name Period
Sengeløse afslutnings stævne 22. - June 23
Intersport Cup Albertslund 2019 8. - June 9
Løve Cup 2019 17. - May 19
Hareskov pige cup U8-10 May 5
Danmarks bedste futsal cup 23. - March 24
2. GFA x NØRREBROHALLEN 16. - March 17
Vesti-Olsen & Hansen Cup 15. - February 17
3. Gentofte Indoor Cup 9. - February 17
Greve Goal Show 2019 9. - February 10
24sport Indoor Cup 2019 2. - February 3
BK Friheden Cup 2019 2. - February 3
Sengeløse Futsal og inde cup 19. - January 20
HELLESTED CUP January 12
KIF Indoor Cup 2019 5. - January 6
Nytårscup 2018 27. - December 30 2018
Gentofte Jule Cup 27. - December 30 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 21. - December 23 2018
BSF CUP 2018 - 50 års jubilæumsstævne 15. - December 16 2018
JULECUP Champions League Indoor Kunst Cup 15. - December 16 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 8. - December 9 2018
Tuse Indoor Cup 2018 8. - December 16 2018
BSF Super Brugsen / OK JULECUP 2018 December 2 2018
Regstrup Ny Auto Cup 1. - December 2 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 24. - November 25 2018
Aluline Indendørs Cup 2018 23. - November 25 2018
LSF - Sydbank Pokal Cup November 18 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - November 18 2018
SGIF November-stævne 2018 16. - November 18 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 10. - November 11 2018
Nørrebro United/BK Skjold stævne 10. - November 11 2018
HIF stævne 3. - November 4 2018
2. Gentofte Cup 29. - September 30 2018
B1973 Micro Cup 2018 September 9 2018
Bauhaus cup 8. - September 9 2018
Orient Cup 2018 1. - September 2 2018
Silence cup 25. - August 26 2018
Opstart stævne Bonbon Cup August 18 2018
Herfølge Sommer Cup 2018 11. - August 12 2018
B.93 UnikBolig Cup 2018 11. - August 12 2018
Sengeløse cup 23. - June 24 2018
Avarta Cup 2018 23. - June 24 2018
2010 Liga Cup June 17 2018
Nødebo Cup 16. - June 17 2018
BSF VM-CUP 2018 16. - June 17 2018
Solrød VM Sommer Cup June 16 2018
Fremad Valby Cup June 9 2018
AB CUP 2018 25. - May 27 2018
AIF Cup 2018 19. - May 20 2018
Gentofte Pige Cup 2018 May 13 2018
Løve Cup 2018 27. - April 28 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9A-U9BC April 22 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - April 15 2018
KIF U10 Cup 2018 Forår 14. - April 15 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 7. - April 8 2018
Opstartsstævne 2018 7. - April 8 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - April 2 2018
HIK U9 - U12 FUTSAL CUP March 25 2018
Indooor pokal Cup March 18 2018
Hvidovre I.F Pigecup 2018 March 17 2018
Girls Indoor Cup Marts 2018 16. - March 17 2018
Dansk Revision Roskilde Pige Cup March 10 2018
Skrotspecialist Cup 2018 9. - March 11 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 March 3 2018
SGIF Februar-stævne 2018 24. - February 25 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 February 24 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018 February 17 2018
VESTI OLSEN & HANSEN CUP 2018 16. - February 18 2018
Greve Goal Show 2018 10. - February 11 2018
Girls Futsal Cup February 10 2018
24sport Indoor Cup 2018 3. - February 4 2018
BK Friheden Cup 2018 3. - February 4 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U9-U10 January 27 2018
LSF - Sydbank Guld Cup January 21 2018
Sengeløse pokal stævne 20. - January 21 2018
Handelsstandens Boldklubs indendøre Fodoldstævne 20. - January 21 2018
Brøndby futsal cup 20. - January 21 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018 6. - January 7 2018
Nytårscup 2017 27. - December 30 2017
Ishøj IF - Futsal JuleCup 27. - December 28 2017
BSF PIGE CUP 2017 December 17 2017
Slagelse Cup 2017 9. - December 10 2017
BSF JULECUP (U6, U7 og U8) December 3 2017
Herlev Julecup 2017 2. - December 3 2017
VIF INDOOR KUNST CUP U9-U10 November 26 2017
Boligmatch Julecup November 26 2017
Regstrup ny auto cup 2017 25. - November 26 2017
LSF - Sydbank Sølv Cup November 18 2017
Orient Cup 2017 18. - November 19 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 17. - November 19 2017
Stenlille Cup 2017 17. - November 19 2017
Sengeløse indendørs cup 11. - November 12 2017
SGIF novemberstævne 2017 4. - November 5 2017
B.93 RAW Mobility Cup 2017 October 22 2017
KIF U10 CUP 2017 September 16 2017
B1973 Micro Cup 2017 September 10 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - September 3 2017
SportyMe CUP Herstedøster IC 2017 2. - September 3 2017
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2017 August 20 2017
Škoda Cup August 19 2017
Opstarts stævne August 19 2017
Køge Nord Cup August 12 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - August 13 2017
Silence cup 17. - June 18 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - June 4 2017
AIF Cup 2017 27. - May 28 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - May 14 2017
BSF U8 + U9 stævne April 30 2017
Tårnby FFs Guld Cup udendørs 22. - April 23 2017
Tårnby FFs Guld Cup for piger March 18 2017
BFC Lundegården Cup 2017 March 5 2017
U10 Piger fastelavn fodbold February 26 2017
FK Sydsjælland 05 Cup - februar 2017 24. - February 26 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - February 26 2017
Team Rynkeby Næstved Cup 2017 18. - February 19 2017
Greve Goal Show 2017 11. - February 12 2017
Køge Nord Cup February 11 2017
HIK VINTER CUP 11. - February 12 2017
24sport Indoor Cup 2017 4. - February 5 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - January 29 2017
Sengeløse pokal stævne 21. - January 22 2017
Holmegaard Cup 2016 28. - December 29 2016
BSF PIGE CUP 2016 17. - December 18 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - November 27 2016
Orient Cup 19. - November 20 2016
LSF - Sydbank Børnestævne November 19 2016
Silence cup October 23 2016
Robey Cup 2016 3. - September 4 2016
Sengeløse pige cup August 20 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - August 14 2016
Sengeløse afslutnings stævne June 19 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - May 15 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - April 10 2016
Mini vintercup 2016 2. - April 3 2016
LSF - JA MENY/XL-BYG MÅLØV cup March 6 2016
EJBY CUP 2016 5. - March 6 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - February 28 2016
MK Fodbold Cup 2016 19. - February 21 2016
Greve Goal Show 13. - February 14 2016
VIF Vinter Cup 5. - February 7 2016
Københavns PigeCup 2016 23. - January 24 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - December 30 2015
Julestævne i Vindinge (medaljestævne) December 20 2015
BSF PIGE CUP 2015 19. - December 20 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - November 29 2015
Super Brugsen OK stævne November 22 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - November 22 2015
Sengeløse pige stævne for U6, U7 og U8? November 15 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - November 8 2015
Hjortens Pokal Stævne 17. - October 18 2015
Præmiestævne i Brøndbyfor piger October 4 2015
BSI/VIF CUP 26. - September 27 2015
Sengeløse U7 pige stævne August 23 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - August 16 2015
Taastrup FC - Sommercup 2015 8. - August 9 2015
Sankt Hans Stævne 2015 June 28 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - May 31 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - May 24 2015
Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9 May 14 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - April 12 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - March 15 2015
BK friheden cup January 31 - February 1 2015
Vibes Malerfirmacup 2 23. - January 25 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - January 11 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - December 30 2014
HIF – Medaljestævne November 30 2014
SGIF CUP Nov 2014 22. - November 23 2014
Cool Kids Cup October 31 2014 - March 31 2015
Champions League for Kids - vinterturnering October 20 2014 - March 31 2015
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - September 7 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - August 24 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - August 17 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - August 10 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - June 8 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - April 6 2014
Jyske Bank / LSF Stævne March 30 2014
Gladsaxe Cup February 28 - March 2 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - February 2 2014
BK Friheden indestævne 1. - February 2 2014
Midtsjællands cup 2014 January 31 - February 2 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - December 30 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - December 15 2013
OK/LSF stævne November 24 2013
Vibes Malerfirmacup 1 16. - November 17 2013
Gladsaxe Cup 15. - November 17 2013
Cool Kids Cup October 31 2013 - March 31 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE October 21 2013 - March 30 2014
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 14. - September 15 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - August 18 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - August 18 2013
SGIF Sankt Hans Stævne 2013 June 22 2013
Løve Cup 2013 26. - April 28 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - April 7 2013
GHB Jubilæumscup 2. - March 3 2013

Tournament overview