Boldklubben Skjold

Boldklubben Skjold
Skjold
P.H. Lings Alle 10
København Ø
2100
http://www.bkskjold.dk

Information wrong? Click her to suggest changes.

This page shows events and team entries for Boldklubben Skjold on Staevner.dk. Below you can see which events that Boldklubben Skjold have announced here at Staevner.dk, also you see the teams that Boldklubben Skjold have registered through Staevner.dk, to various events that have been announced on Staevner.dk. The Boldklubben Skjold logo is used without liability for the logo's accuracy in form and color. By displaying the Boldklubben Skjold logo, staevner.dk does not in any way claim affiliation with Boldklubben Skjold. The logo is only used for use on the event, as well as team entries. The copyright of the logo belongs to Boldklubben Skjold and must in no way be used without the prior permission of Boldklubben Skjold. If Boldklubben Skjold does not want the logo used on this page, please contact the webmaster and this will be removed. If information on this page is incorrect or if you have Boldklubben Skjold 's logo in better quality, we would be happy to hear from you. Webmaster.

Boldklubben Skjold map

Tournament organised by club

Name Period
Copenhagen Urban Cup 21. - June 23
FÆLLED CUP August 19 2018
BK SKJOLD COPENHAGEN 2017 9. - September 10 2017
BK Skjold Fastelavnsstævne 25. - February 26 2017
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 7. - January 8 2017
BK Skjold Julecup 27. - December 28 2016
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - November 13 2016
BK Skjold Cup September 18 2016
BK SKJOLDS FASTELAVNSSTÆVNE 6. - February 7 2016
NYTÅRSCUPPEN '16 9. - January 10 2016
BK Skjolds Jule Bredde Cup 28. - December 29 2015
BK SKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 7. - November 8 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - January 11 2015
BK Skjold Julecup 20. - December 21 2014
FA København PigeCup 2014 November 16 2014
Skjold Cup 2014 8. - November 9 2014
BKSKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 11. - January 12 2014
København Mikro Cup 2012 27. - December 28 2012
Raske Børn Hjælper Syge Børn – June 19 2010
Fodboldfestival 2010 – Raske Børn Hjælper Syge Bø June 19 2010

Tournaments club has partisipated in

Name Period
Avarta Cup 2019 29. - June 30
Copenhagen Urban Cup 21. - June 23
Intersport Cup Albertslund 2019 8. - June 9
Løve Cup 2019 17. - May 19
Ølstykke Cup 2019 April 7
Danmarks bedste futsal cup 23. - March 24
2. GFA x NØRREBROHALLEN 16. - March 17
3. Gentofte Indoor Cup 9. - February 17
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar 9. - February 10
Champions League Indoor Kunst Cup 2. - February 3
BK Friheden Cup 2019 2. - February 3
Pige fodboldweekend i Nørrebrohallen February 2
HIF - Medaljestævne d.19-20 januar 19. - January 20
Handelsstandens Boldkubs indendørs Fodboldstævne 19. - January 20
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 18. - January 20
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019 12. - January 13
Din Bilpartner Cup, 2019, pengestævne, Høng 11. - January 13
BK SKJOLD/NØRREBRO UNITED NYTÅRSCUP 2019 5. - January 6
Gentofte Jule Cup 27. - December 30 2018
Boldklubben Frem Julecup 27. - December 29 2018
JULECUP Champions League Indoor Kunst Cup December 22 2018
HIF - Medaljestævne d.15-16 december 15. - December 16 2018
JULECUP Champions League Indoor Kunst Cup 15. - December 16 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 8. - December 9 2018
Avarta-Julestævne 2018 1. - December 2 2018
Pigestævne i Nørrebrohallen November 25 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - November 18 2018
Nørrebro United/BK Skjold stævne 10. - November 11 2018
HIF - Medaljestævne d.27-28 oktober 27. - October 28 2018
2. Gentofte Cup 29. - September 30 2018
Bauhaus cup 8. - September 9 2018
AutoPartner Cup 2018 September 8 2018
Orient Cup 2018 1. - September 2 2018
FÆLLED CUP August 19 2018
B.93 UnikBolig Cup 2018 11. - August 12 2018
BSI/VIF NORDIC CUP U13-U14-U15 9. - August 12 2018
Dalum Liga Cup 2018 June 30 - July 1 2018
2. Gentofte Sommer Cup June 30 - July 1 2018
Avarta Cup 2018 23. - June 24 2018
Solrød VM Sommer Cup June 16 2018
AB CUP 2018 25. - May 27 2018
AIF Cup 2018 19. - May 20 2018
Løve Cup 2018 27. - April 28 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - April 15 2018
U10 Champions Cup April 8 2018
Hafnia Påske Cup March 25 2018
Indooor pokal Cup March 18 2018
HIF – Medaljestævne d.17-18 marts 17. - March 18 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 March 10 2018
HIK U6 - U9 FUTSAL CUP February 25 2018
jik futsal 2018 ( 2) February 24 2018
HIF – Medaljestævne d.24 februar February 24 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - February 25 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - February 18 2018
BK Friheden Cup 2018 3. - February 4 2018
Hafnia-Fodbold Festival January 28 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U9-U10 January 27 2018
Handelsstandens Boldklubs indendøre Fodoldstævne 20. - January 21 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - January 21 2018
Bk Skjold/Nørrebro United Nytårscup 2018 6. - January 7 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup January 6 2018
ØSTERBRO JULE CUP 27. - December 28 2017
spar nord cup 2017 27. - December 30 2017
TUSE CUP UNGDOM U12 - U17 DRENGE/PIGER 16. - December 17 2017
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - December 10 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - December 3 2017
Herlev Julecup 2017 2. - December 3 2017
Orient Cup 2017 18. - November 19 2017
Bk Skjold/Nørrebro United stævne 11. - November 12 2017
Gladsaxe VIF Cup 2017 10. - November 12 2017
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017 October 28 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - October 22 2017
Bauhaus Valbycup 2017 September 30 - October 1 2017
HIK CUP EFTERÅR 2017 September 30 - October 1 2017
BK SKJOLD COPENHAGEN 2017 9. - September 10 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - September 3 2017
Bone´s Cup Amager August 26 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - August 13 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - August 13 2017
Kerteminde Cup 2017 23. - June 25 2017
Silence cup 17. - June 18 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - June 4 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - June 4 2017
Avarta Pinse Cup 3. - June 4 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - June 4 2017
AIF Cup 2017 27. - May 28 2017
AB Cup 2017 19. - May 21 2017
Løve Cup 2017 12. - May 14 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - May 14 2017
Tårnby FFs Guld Cup udendørs 22. - April 23 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - April 13 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - April 9 2017
Nørrebro United Tigercup April 1 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 10 11. - March 12 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 9 4. - March 5 2017
Gentofte Indoor Cup February 26 - March 26 2017
BK Skjold Fastelavnsstævne 25. - February 26 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - February 26 2017
HIK VINTER CUP 11. - February 12 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 5 4. - February 5 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - February 5 2017
Boligmatch Indoor 2017 January 21 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - January 22 2017
Handelsstandens Boldklubs indendørs fodboldstævne 21. - January 22 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - January 22 2017
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 7. - January 8 2017
Hvalsø Cup 2017 6. - January 8 2017
BK Skjold Julecup 27. - December 28 2016
RB Julecup 2016 27. - December 30 2016
Gentofte Børnefutsal U6 + U7 - 17.-18. december 17. - December 18 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL December 4 2016
Gentofte Børnefutsal U6 + U7 - 3.-4. december 3. - December 4 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL November 19 2016
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - November 13 2016
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - November 6 2016
Boldklubben Frem cup 2016 29. - October 30 2016
B.93 Mini Cirkus Cup 2016 October 23 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - October 2 2016
Unisport Cup 27. - August 28 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - August 21 2016
FB CUP 2016 20. - August 21 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - August 14 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - June 26 2016
Kerteminde Cup 2016 24. - June 26 2016
HIK CUP 2016 4. - June 5 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - June 5 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - June 5 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - May 15 2016
DB-Cup 2016 14. - May 15 2016
Pinsecup - Brolagt 2016 14. - May 16 2016
VIF CUP April 30 - May 1 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d April 24 2016
Løve Cup 2016 22. - April 24 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - April 10 2016
Toftegaard biler opstartstævne 2016 2. - April 3 2016
BSF U9 Påskestævne March 28 2016
HIF - Medaljestævne, Påske 2016 24. - March 28 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - March 20 2016
EJBY CUP 2016 5. - March 6 2016
Sportmaster & Simon Kjær Cup 26. - February 28 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - February 28 2016
Greve Goal Show 13. - February 14 2016
BK SKJOLDS FASTELAVNSSTÆVNE 6. - February 7 2016
VIF Vinter Cup 5. - February 7 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - January 17 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - January 24 2016
NYTÅRSCUPPEN '16 9. - January 10 2016
BK Skjolds Jule Bredde Cup 28. - December 29 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - December 20 2015
Guaraná Futsal Cup Denmark 18. - December 20 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - December 13 2015
Regstrup ny auto cup 2015 5. - December 6 2015
LUI Cup 2015 28. - November 29 2015
Super Brugsen OK stævne November 22 2015
FK sydsjælland 05 Cup 2015 20. - November 22 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - November 22 2015
BK SKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 7. - November 8 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - November 8 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 October 24 2015
BSI-HHSPORT CUP U11 24. - October 25 2015
AFLYST - U10 Greve Goal Show 10. - October 11 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - August 16 2015
Kerteminde Cup 2015 26. - June 28 2015
HJORTEN CUP May 25 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - May 24 2015
HIK CUP - Forår 16. - May 17 2015
Løve Cup 2015 1. - May 3 2015
VIF CUP BAGSVÆRD 25. - April 26 2015
U9 Greve Goal Show (1) April 18 2015
Hjorten 2020 Sommer cup U8 12. - April 19 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - April 12 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - April 6 2015
VB Cup 2015 March 28 2015
Mini Vinter-Cup - Ølstykke 28. - March 29 2015
Solrød Superbest Cup March 28 2015
EJBY CUP 2015 7. - March 8 2015
Buy Dubai LLC. Futsal Stævne U8 March 7 2015
BSF U8´s Vinterstævne February 28 2015
HIF - Medaljestævne February 21 2015
Greve Goal Show 7. - February 8 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - February 8 2015
BK friheden cup January 31 - February 1 2015
Solrød Sport Cup 2015 January 31 - March 1 2015
FA Københavns PigeCup 2015 24. - January 25 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - January 18 2015
VÆRLØSE CUP 2015 January 17 2015
SuperBrugsen Cup 2015 January 17 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - January 11 2015
JIK Cup 2015 January 10 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - December 30 2014
HIK CUP 27. - December 28 2014
BK Skjold Julecup 20. - December 21 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - November 30 2014
Konkursbar Cup November 23 2014
Super Brugsen / OK stævne November 23 2014
SGIF CUP Nov 2014 22. - November 23 2014
Rema 1000 Pigecup 2014, Frederikssund 22. - November 23 2014
FA København PigeCup 2014 November 16 2014
Skjold Cup 2014 8. - November 9 2014
KORCH CUP 25. - October 26 2014
Champions League for Kids - vinterturnering October 20 2014 - March 31 2015
Gladsaxe Cup 27. - September 28 2014
Løve Cup Mini 2014 6. - September 7 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - September 7 2014
Herlev Festuge stævne August 30 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - August 24 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - August 24 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 August 17 2014
HARDI CUP 2014 - Seniorstævne 8. - August 10 2014
Buff Cup 04 June 21 2014
B.93 fanklub's Sommercup 21. - June 22 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - June 15 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - June 8 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - June 8 2014
AB Cup 125 år 6. - June 9 2014
VB 1968 Micro Cup - Lørdag 24/5 May 24 2014
Løve Cup 2014 16. - May 18 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - May 18 2014
Sydbank Store Bededags Cup 2014 16. - May 18 2014
Gladsaxe Cup - Søndag 4/5 May 4 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub April 19 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - April 20 2014
HIK Påske Cup April 12 2014
Toyota Material & Fomsgaard Gulve Cup 2014 April 6 2014
HIF Cup 2014 April 5 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - April 6 2014
Jyske Bank / LSF Stævne March 30 2014
Mini Vinter-Cup March 30 2014
Frederikssund Micro Cup 2014 March 23 2014
Rishøj Micro Cup March 23 2014
BSF Halvbanestævne marts 2014 March 15 2014
BSF Futsal Cup 2014 U12/13 March 15 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - March 9 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - March 9 2014
Gladsaxe Cup February 28 - March 2 2014
BSF Halvbanestævne februar 2014 February 22 2014
HIK CUP 4 - 16. feb February 16 2014
Greve Fodbold U8 indestævne 2014 February 16 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - February 16 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - February 2 2014
BK Friheden indestævne 1. - February 2 2014
Rosenhøj breddestævne 25. - January 26 2014
Hornbæk cup 2014 24. - January 26 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - January 19 2014
BKSKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 11. - January 12 2014
ABC CUP '14 3. - January 5 2014
Sundby Mini Cup December 28 2013
RB 1906 Julestævne 2013 27. - December 30 2013
HIK CUP 2 - 27./28./29. dec 27. - December 29 2013
HIK CUP 1 - 14./15. dec 14. - December 15 2013
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2013 7. - December 8 2013
Futsal for U13 drenge December 7 2013
GHB Julecup November 29 - December 1 2013
Gladsaxe Cup 15. - November 17 2013
De gamle kæmper i HIF November 9 2013
Cool Kids Cup October 31 2013 - March 31 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE October 21 2013 - March 30 2014
Thrane Turneringen October 19 2013
Gladsaxe Cup 5. - October 6 2013
Solrød Cup Efterår September 28 2013
Gladsaxe Cup 21. - September 22 2013
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 14. - September 15 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - September 8 2013
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 6. - September 8 2013
BK Vest Cup 2013 August 31 - September 1 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - August 25 2013
Fætter BR Børne Cup 17. - August 18 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - August 18 2013
BS72 DRENGE-CUP 2013 August 17 2013
First Hotel Sommercup 2013 August 11 2013
SGIF CUP 22. - June 23 2013
Gladsaxe Cup 8. - June 9 2013
LITE-HOUSE.DK CUP 2013 1. - June 2 2013
HJORTEN CUP May 20 2013
AB Cup 2013 17. - May 19 2013
Jubilæumsstævne May 11 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2013 May 9 2013
Bagsværd Cup 4. - May 5 2013
Løve Cup 2013 26. - April 28 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - April 21 2013
Toyota Material Handling Cup 2013 April 14 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - April 7 2013
Ungdomspokalturnering March 26 - June 26 2013
Forårscup 2013 March 17 2013
GHB Jubilæumscup 2. - March 3 2013

Tournament overview