Dragør Boldklub

Dragør Boldklub
Halvejen 5
Dragør
2791
http://www.dragoerboldklub.dk

Information wrong? Click her to suggest changes.

This page shows events and team entries for Dragør Boldklub on Staevner.dk. Below you can see which events that Dragør Boldklub have announced here at Staevner.dk, also you see the teams that Dragør Boldklub have registered through Staevner.dk, to various events that have been announced on Staevner.dk. The Dragør Boldklub logo is used without liability for the logo's accuracy in form and color. By displaying the Dragør Boldklub logo, staevner.dk does not in any way claim affiliation with Dragør Boldklub. The logo is only used for use on the event, as well as team entries. The copyright of the logo belongs to Dragør Boldklub and must in no way be used without the prior permission of Dragør Boldklub. If Dragør Boldklub does not want the logo used on this page, please contact the webmaster and this will be removed. If information on this page is incorrect or if you have Dragør Boldklub 's logo in better quality, we would be happy to hear from you. Webmaster.

Dragør Boldklub map

Tournament organised by club

Name Period
Netto Cup 2019 i Dragør 8. - June 9
BankNordik Cup 2018 i Dragør 19. - May 20 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018 February 17 2018
Lind & Risør Cup 2017 3. - June 4 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - June 4 2017
Føtex Food - Dragør Cup 2017 February 18 2017
DB-Cup 2016 14. - May 15 2016
Dragør Strandhotel Cup 2016 February 21 2016
Sydbank Cup - Dragør Boldklub September 6 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - May 24 2015
Dragør Boldklub U7 - indestævne February 8 2015
Dragør Boldklub U7 Stævne October 12 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - June 8 2014
Danske Bank Cup 2013 - pinsestævne 18. - May 19 2013
Danske Bank Cup 2012 - pinsestævne 26. - May 27 2012
Pinsestævne 2011 June 11 2011
PokalCup 27. - November 28 2010
PigeCup November 7 2010
MiniCup October 17 2010
DBCup October 16 2010
Pinsestævne Dragør Boldklub 2010 22. - May 23 2010
MiniCup 2010 indefodboldstævne April 3 2010
PokalCup 2010 indefodboldstævne 6. - March 7 2010
Danske Bank Cup 2009 Dragør 10. - October 11 2009
Dragør Boldklub Pinsestævne 2009 30. - May 31 2009
Pinsestævne 2008 10. - May 11 2008
Dragør indendørsstævne 13. - October 14 2007

Tournaments club has partisipated in

Name Period
SGIF November-stævne 2019 8. - November 10
Brøndby Mini Cup 2. - November 3
HIF - Medaljestævne d.27 oktober October 27
HIK Efterårs Cup 2019 19. - October 20
BFC Lundegården REMA1000 Cup 14. - September 15
AFK Cup 2019 September 8
NYBOLIG CUP 2019 - ØRSLEV GIF September 1
Orient Cup 2019 August 31 - September 1
MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby 17. - August 18
TFC OPSTARTSSTÆVNE AUGUST 2019 10. - August 11
Stryhns Cup 2019 10. - August 11
Avarta Cup 2019 29. - June 30
Kerteminde Cup 2019 28. - June 30
Dalum Liga Cup 2019 28. - June 30
Solrød EM Sommer Cup June 15
Intersport Cup Albertslund 2019 8. - June 9
2. CHAMPIONS CUP May 30 - June 2
Løve Cup 2019 17. - May 19
Sydbank Store Bededags Cup 2019 17. - May 19
HINSCHByg Cup May 11
GFA PÅSKE CUP 14. - April 18
Ølstykke Cup 2019 April 7
2. GFA x NØRREBROHALLEN 16. - March 17
Champions League Indoor Kunst Cup 16. - March 17
Skrotspecialist Cup 2019 8. - March 10
SGIF Marts-stævne 2019 8. - March 10
Champions League Indoor Kunst Cup 2. - March 3
3. Gentofte Indoor Cup 9. - February 17
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar 9. - February 10
Greve Goal Show 2019 9. - February 10
BK Friheden Cup 2019 2. - February 3
Handelsstandens Boldkubs indendørs Fodboldstævne 19. - January 20
HIF - Medaljestævne d.19-20 januar 19. - January 20
Solrød Meny Cup 2019 January 19 - February 3
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 18. - January 20
Combi Liga Cup 2019 11. - January 13
BK SKJOLD/NØRREBRO UNITED NYTÅRSCUP 2019 5. - January 6
Boldklubben Frem Julecup 27. - December 29 2018
HIF - Medaljestævne d.15-16 december 15. - December 16 2018
JULECUP Champions League Indoor Kunst Cup 15. - December 16 2018
GFA x NØRREBROHALLEN 15. - December 16 2018
Tøjeksperten Advent Cup December 2 2018
Avarta-Julestævne 2018 1. - December 2 2018
Regstrup Ny Auto Cup 1. - December 2 2018
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau November 25 2018 - March 31 2019
Champions League Indoor Kunst Cup 24. - November 25 2018
LSF - Sydbank Pokal Cup November 18 2018
Intersport indoor kids cup Albertslund November 17 2018
INDOOR LiGA CUP NOV 18 17. - November 18 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - November 18 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 10. - November 11 2018
HIF - Medaljestævne d.27-28 oktober 27. - October 28 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 27. - October 28 2018
2. Gentofte Cup 29. - September 30 2018
B1973 Micro Cup 2018 September 9 2018
Orient Cup 2018 1. - September 2 2018
FÆLLED CUP August 19 2018
Herfølge Sommer Cup 2018 11. - August 12 2018
B.93 UnikBolig Cup 2018 11. - August 12 2018
BK Friheden KræmmerCup 2018 4. - August 5 2018
2. Gentofte Sommer Cup June 30 - July 1 2018
Dalum Liga Cup 2018 June 30 - July 1 2018
Kerteminde Cup 2018 June 29 - July 1 2018
Avarta Cup 2018 23. - June 24 2018
2010 Liga Cup June 17 2018
AB CUP 2018 25. - May 27 2018
Gentofte Pige Cup 2018 May 13 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - April 29 2018
Løve Cup 2018 27. - April 28 2018
HINSCHbyg Cup April 21 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - April 15 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 7. - April 8 2018
Opstartsstævne 2018 7. - April 8 2018
U6 & U7 Champions Cup April 7 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - April 2 2018
Hafnia Påske Cup March 25 2018
Indooor pokal Cup March 18 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 March 17 2018
HIF – Medaljestævne d.17-18 marts 17. - March 18 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 March 3 2018
2. U8 Gentofte Futsal Cup 3. - March 25 2018
SGIF Februar-stævne 2018 24. - February 25 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - February 25 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018 February 17 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - February 18 2018
Greve Goal Show 2018 10. - February 11 2018
DGI 1/2 bane stævne i Gevninge for U6 og U7 February 4 2018
BK Friheden Cup 2018 3. - February 4 2018
Hornbæk Cup 19. - January 28 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - January 21 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup 13. - January 14 2018
Boldklubben Frem julecup 27. - December 29 2017
ØSTERBRO JULE CUP 27. - December 28 2017
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - December 10 2017
BSF JULECUP (U6, U7 og U8) December 3 2017
Herlev Julecup 2017 2. - December 3 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - December 3 2017
Boligmatch Julecup November 26 2017
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau November 26 2017 - March 25 2018
Regstrup ny auto cup 2017 25. - November 26 2017
LSF - Sydbank Sølv Cup November 18 2017
Orient Cup 2017 18. - November 19 2017
Fedets Cup 2017, VRI indestævne 18. - November 19 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 17. - November 19 2017
Bk Skjold/Nørrebro United stævne 11. - November 12 2017
Gladsaxe VIF Cup 2017 10. - November 12 2017
SGIF novemberstævne 2017 4. - November 5 2017
Ministævne AB Tårnby U8 October 29 2017
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017 October 28 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - October 22 2017
Champions League for Kids-SJÆLLAND October 21 2017 - April 1 2018
Sportsgear Cup 2017 2. - September 3 2017
Silence cup 17. - June 18 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - June 4 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - June 4 2017
MTE Cup May 28 2017
AIF Cup 2017 27. - May 28 2017
AB Cup 2017 19. - May 21 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - May 14 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - May 14 2017
Tårnby FFs Guld Cup udendørs 22. - April 23 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d March 26 2017
Roskilde Pigecup Fodbold Stævne 25. - March 26 2017
Trænningsstævne på kunstgræs 25. - March 26 2017
Halvbane Medaljestævne i Havdruphallen March 19 2017
Tårnby FFs Guld Cup for piger March 18 2017
Tårnby FF Guld Cup for u6 og u7 March 4 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - February 26 2017
Føtex Food - Dragør Cup 2017 February 18 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - February 5 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - January 29 2017
AIK 65 Strøby Cup 2017 January 27 - February 5 2017
Boligmatch Indoor 2017 January 21 2017
Hornbæk cup 2017 20. - January 29 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - January 22 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - January 8 2017
HIK Jule Cup 29. - December 30 2016
Avarta-Cup ( Julestævne ) 26. - November 27 2016
Herlev Julecup 26. - November 27 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - November 27 2016
Orient Cup 19. - November 20 2016
LSF - Sydbank Børnestævne November 19 2016
Select Grænsecup 2016 18. - November 20 2016
LOLLANDS BANK CUP 2016 - ØRSLEV GIF 12. - November 13 2016
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau November 12 2016 - January 14 2017
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - November 6 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - November 6 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - November 6 2016
Boldklubben Frem cup 2016 29. - October 30 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND October 24 2016 - March 31 2017
HIK CUP - 2016 efterår 1. - October 2 2016
Holbæk Cup 2016 10. - September 11 2016
Robey Cup 2016 3. - September 4 2016
Unisport Cup 27. - August 28 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - August 21 2016
Möllevallscupen 2016 - Skanör/Sverige 13. - August 14 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - June 26 2016
Aluline Sommer Cup 2016 Tølløse 24. - June 26 2016
24Sport Cup 2016 11. - June 12 2016
ŠKODA Køge Cup June 11 2016
HIK CUP 2016 4. - June 5 2016
DB-Cup 2016 14. - May 15 2016
Blockbuster Cup 2016 May 8 2016
Greve Goal Show 5. - May 6 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d April 24 2016
Danske Bank Breddestævne Rosenhøj BK April 23 2016
Løve Cup 2016 22. - April 24 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - April 24 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - April 10 2016
HIF - Medaljestævne, Påske 2016 24. - March 28 2016
Skrotspecialist Cup 2016 4. - March 6 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - February 28 2016
Dragør Strandhotel Cup 2016 February 21 2016
Greve Goal Show 13. - February 14 2016
Bagelsringen Cup 2016 February 7 - March 6 2016
AIK 65 - Auto-House Cup 2016 January 29 - February 7 2016
Hornbæk cup 2016 22. - January 31 2016
Super Brugsen OK stævne January 17 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - January 24 2016
NYTÅRSCUPPEN '16 9. - January 10 2016
Nyråd Cup 2016 9. - January 17 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - January 3 2016
BK Skjolds Jule Bredde Cup 28. - December 29 2015
HIK Jule Cup 27. - December 28 2015
BSF PIGE CUP 2015 19. - December 20 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - December 20 2015
Regstrup ny auto cup 2015 5. - December 6 2015
Morud INTERSPORT Cup 2015 4. - December 6 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - November 29 2015
FK sydsjælland 05 Cup 2015 20. - November 22 2015
Select Grænsecup 2015 20. - November 22 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - November 22 2015
HIF - Medaljestævne 7. - November 8 2015
Cafax VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau November 7 2015 - January 23 2016
BK SKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 7. - November 8 2015
Gladsaxe VIF CUP 6. - November 8 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 October 24 2015
AFLYST - KB Mikro Cup 2015 - Efterår 3. - October 4 2015
Sydbank Cup - Dragør Boldklub September 6 2015
Orient Cup 2015 29. - August 30 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - August 16 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - August 16 2015
Sankt Hans Stævne 2015 June 28 2015
Fremad Valby Cup 6. - June 7 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - May 31 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - May 24 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - May 24 2015
HIK CUP - Forår 16. - May 17 2015
Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9 May 14 2015
Løve Cup 2015 1. - May 3 2015
VIF CUP BAGSVÆRD U11&U12 April 26 2015
HIF - Medaljestævne April 19 2015
U9 Greve Goal Show (1) April 18 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - April 12 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - April 6 2015
VB Cup 2015 March 28 2015
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 21. - March 22 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - March 15 2015
EJBY CUP 2015 7. - March 8 2015
Buy Dubai LLC. Futsal Stævne U8 March 7 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - March 8 2015
Jyske Bank/LSF Børnestævne March 1 2015
HIF - Medaljestævne February 21 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - February 22 2015
HIK MIKRO CUP February 15 2015
Møns FKs fastelavnsstævne 2015 February 14 2015
MK Fodbold Cup 2015 13. - February 14 2015
Dragør Boldklub U7 - indestævne February 8 2015
Greve Goal Show 7. - February 8 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - February 8 2015
BK friheden cup January 31 - February 1 2015
Østmøn FK´s ungdomsstævne January 31 - February 1 2015
SGIF vinterstævne 2015 January 31 - February 1 2015
Solrød Sport Cup 2015 January 31 - March 1 2015
Hornbæk cup 2015 (2) January 30 - February 1 2015
Midtsjællands cup 2015 January 30 - February 1 2015
FA Københavns PigeCup 2015 24. - January 25 2015
Vibes Malerfirmacup 2 23. - January 25 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - January 25 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - January 18 2015
VÆRLØSE CUP 2015 January 17 2015
SuperBrugsen Cup 2015 January 17 2015
JA Byggeland/ LSF BørneCup January 11 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - January 11 2015
ArdaghGlass Cup 2015 9. - January 11 2015
ABC CUP 2015 2. - January 4 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - January 4 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - December 30 2014
NRUI Julestævne 2014 27. - December 30 2014
Nytårscup 2014 27. - December 30 2014
HIK CUP 27. - December 28 2014
BK Skjold Julecup 20. - December 21 2014
BSF CUP 19. - December 21 2014
Lite-House Cup 2014 12. - December 14 2014
Jernløse Cup 2014 6. - December 7 2014
HIF – Medaljestævne November 30 2014
Super Brugsen / OK stævne November 23 2014
Skjold Cup 2014 8. - November 9 2014
Kaeser Cup Ringsted November 1 2014
Cool Kids Cup October 31 2014 - March 31 2015
KORCH MIKRO CUP October 26 2014
Champions League for Kids - vinterturnering October 20 2014 - March 31 2015
Dragør Boldklub U7 Stævne October 12 2014
B1973 Micro Cup September 14 2014
Orient Cup 2014 30. - August 31 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - August 24 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - August 17 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - August 10 2014
DBU København Beach Soccer for børn 28. - June 29 2014
McDonald's Liga Cup 2014 June 14 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - June 8 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - June 8 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - May 18 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - May 18 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - April 20 2014
Tønder Hydro Cup 2014 19. - April 20 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - April 6 2014
Jyske Bank / LSF Stævne March 30 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - March 9 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - March 9 2014
Skrotspecialist Cup 2014 7. - March 9 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - March 9 2014
Gladsaxe Cup February 28 - March 2 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - February 16 2014
Basisbank Cup 2014 February 8 2014
BK Friheden indestævne 1. - February 2 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 January 31 - February 2 2014
Rosenhøj breddestævne 25. - January 26 2014
Hornbæk cup 2014 24. - January 26 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - January 19 2014
BSF CUP 17. - January 19 2014
Sportigan Langebæk-Cup 2014 17. - January 26 2014
JIK Cup 2014 4. - January 19 2014
ABC CUP '14 3. - January 5 2014
Sundby Mini Cup December 28 2013
HIK CUP 2 - 27./28./29. dec 27. - December 29 2013
HIK CUP 1 - 14./15. dec 14. - December 15 2013
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2013 7. - December 8 2013
LUI CUP 2013 November 30 - December 1 2013
GHB Julecup November 29 - December 1 2013
OK/LSF stævne November 24 2013
Vibes Malerfirmacup 1 16. - November 17 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - November 17 2013
BSF Joma Cup efterår 2013 16. - November 17 2013
Gladsaxe Cup 15. - November 17 2013
Cool Kids Cup October 31 2013 - March 31 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE October 21 2013 - March 30 2014
Gladsaxe Cup 21. - September 22 2013
Sundby Cup 2013 7. - September 8 2013
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 6. - September 8 2013
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM 2013 September 1 2013
BK Vest Cup 2013 August 31 - September 1 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - August 25 2013
Fætter BR Børne Cup 17. - August 18 2013
DSPFTL - Danmarks Sjoveste Pige Fodbold Trænings L 17. - August 18 2013
BS72 DRENGE-CUP 2013 August 17 2013
SGIF CUP 22. - June 23 2013
AB Tårnby Pige Cup 2013 22. - June 23 2013
Gladsaxe Cup 8. - June 9 2013
Pink Power Cup May 26 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2013 May 9 2013
Kastrup Boldklub´s St. Bededagsstævne 26. - April 28 2013
Løve Cup 2013 26. - April 28 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - April 21 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - April 7 2013
Ungdomspokalturnering March 26 - June 26 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - March 17 2013
GHB Jubilæumscup 2. - March 3 2013

Tournament overview