Hvidovre IF

Hvidovre IF
HIF
Sollentuna Alle 1-3
Hvidovre
2650
http://www.hif.dk

Information wrong? Click her to suggest changes.

This page shows events and team entries for Hvidovre IF on Staevner.dk. Below you can see which events that Hvidovre IF have announced here at Staevner.dk, also you see the teams that Hvidovre IF have registered through Staevner.dk, to various events that have been announced on Staevner.dk. The Hvidovre IF logo is used without liability for the logo's accuracy in form and color. By displaying the Hvidovre IF logo, staevner.dk does not in any way claim affiliation with Hvidovre IF. The logo is only used for use on the event, as well as team entries. The copyright of the logo belongs to Hvidovre IF and must in no way be used without the prior permission of Hvidovre IF. If Hvidovre IF does not want the logo used on this page, please contact the webmaster and this will be removed. If information on this page is incorrect or if you have Hvidovre IF 's logo in better quality, we would be happy to hear from you. Webmaster.

Hvidovre IF map

Tournament organised by club

Name Period
HIF - Medaljestævne d.27 oktober October 27
HIF stævne February 23
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar 9. - February 10
HIF - Medaljestævne d.19-20 januar 19. - January 20
HIF stævne January 12
HIF - Medaljestævne d.15-16 december 15. - December 16 2018
HIF - Medaljestævne d.10-11 november 10. - November 11 2018
HIF stævne 3. - November 4 2018
HIF - Medaljestævne d.27-28 oktober 27. - October 28 2018
Hvidovre I.F Pigecup 2018 March 17 2018
HIF – Medaljestævne d.17-18 marts 17. - March 18 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 March 10 2018
HIF – Medaljestævne d.24 februar February 24 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 January 20 2018
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - December 10 2017
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017 October 28 2017
Guldalder Camp Hvidovre IF 17. - July 19 2017
HIF – Medaljestævne FUTSAL d.25/2 February 25 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - January 22 2017
HIF – Medaljestævne - FUTSAL December 4 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL November 19 2016
Hvidovre Cup 2016 25. - June 26 2016
HIF - Medaljestævne, Påske 2016 24. - March 28 2016
Knud Larsen Pige Cup 5. - March 6 2016
HIF - Medaljestævne 7. - November 8 2015
HIF - Medaljestævne April 19 2015
HIF - Medaljestævne February 21 2015
Hvidovre Indoor cup 3. - January 4 2015
HIF – Medaljestævne November 30 2014
De gamle kæmper i HIF March 8 2014
Indestævne U7 February 22 2014
Køhler Display Pige Cup 2014 4. - January 5 2014
De gamle kæmper i HIF November 9 2013
De gamle kæmper i HIF 9. - February 10 2013
Hvidovre Fairplay Cup January 13 2013
HIF pigecup January 12 2013
De gamle kæmper i HIF 17. - November 18 2012
Fair Play pige breddestævne March 18 2012
Fair Play Mikro- og Børnestævner for breddehold March 17 2012
De gamle kæmper i HIF 3. - March 4 2012
Hvidovre cup February 4 2012
Indestævne: Mikro- og Børnestævner for breddehold December 11 2011
HIF Pigestævne December 10 2011
De gamle kæmper i HIF 26. - November 27 2011
HIF pige stævne March 20 2011
Pigestævne March 5 2011
Børne- og ungdomsstævne for breddehold February 5 2011
Mikro- og børnestævne for breddehold 15. - January 16 2011
Børne- og ungdomsstævne for breddehold 4. - December 5 2010
De gamle kæmper i HIF 27. - November 28 2010
Danske Bank Cup for piger August 22 2009

Tournaments club has partisipated in

Name Period
Indoor Liga Cup U8 og U9 8. - November 10
Brøndby Mini Cup 2. - November 3
HIF - Medaljestævne d.27 oktober October 27
HIK Efterårs Cup 2019 19. - October 20
3. Gentofte Cup October 13
Orient Pige Cup 28. - September 29
AFK Cup 2019 September 8
MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby 17. - August 18
Herfølge Sommer Cup 2019 17. - August 18
Stryhns Cup 2019 10. - August 11
Lunden Cup 9. - August 11
Dalum Liga Cup 2019 28. - June 30
Aluline Sommer Cup 2019 June 22
Hjorten Cup June 10
Colourplus pinsecup 2019 7. - June 10
VHG-Cup May 30
2. CHAMPIONS CUP May 30 - June 2
Løve Cup 2019 17. - May 19
Sydbank Store Bededags Cup 2019 17. - May 19
HINSCHByg Cup May 11
GFA PÅSKE CUP 14. - April 18
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17) 29. - March 31
Guld Cup for u11 og u12-piger March 24
Danmarks bedste futsal cup 23. - March 24
2. GFA x NØRREBROHALLEN 16. - March 17
SGIF Marts-stævne 2019 8. - March 10
Efterskolen Lindenborg Roskilde Pige Cup 2. - March 3
HIF stævne February 23
Vesti-Olsen & Hansen Cup 15. - February 17
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar 9. - February 10
Greve Goal Show 2019 9. - February 10
3. Gentofte Indoor Cup 9. - February 17
BK Friheden Cup 2019 2. - February 3
Solrød Meny Cup 2019 January 19 - February 3
Handelsstandens Boldkubs indendørs Fodboldstævne 19. - January 20
HIF - Medaljestævne d.19-20 januar 19. - January 20
Sengeløse Futsal og inde cup 19. - January 20
HELLESTED CUP January 12
HIF stævne January 12
BK SKJOLD/NØRREBRO UNITED NYTÅRSCUP 2019 5. - January 6
BSF Nytårs Stævne 2018 28. - December 30 2018
Nytårscup 2018 27. - December 30 2018
Gentofte Jule Cup 27. - December 30 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 21. - December 23 2018
GFA x NØRREBROHALLEN 15. - December 16 2018
BSF CUP 2018 - 50 års jubilæumsstævne 15. - December 16 2018
HIF - Medaljestævne d.15-16 december 15. - December 16 2018
Regstrup Ny Auto Cup 1. - December 2 2018
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau November 25 2018 - March 31 2019
Pigestævne i Nørrebrohallen November 25 2018
LSF - Sydbank Pokal Cup November 18 2018
Intersport indoor kids cup Albertslund November 17 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - November 18 2018
INDOOR LiGA CUP NOV 18 17. - November 18 2018
SGIF November-stævne 2018 16. - November 18 2018
HIF - Medaljestævne d.10-11 november 10. - November 11 2018
HIF stævne 3. - November 4 2018
HIF - Medaljestævne d.27-28 oktober 27. - October 28 2018
2. Gentofte Cup 29. - September 30 2018
VOLKSWAGEN VALBY SUPER U9-U10 STÆVNE September 9 2018
B1973 Micro Cup 2018 September 9 2018
Bauhaus cup 8. - September 9 2018
Orient Cup 2018 1. - September 2 2018
Herfølge Sommer Cup 2018 11. - August 12 2018
BK Friheden KræmmerCup 2018 4. - August 5 2018
2. Gentofte Sommer Cup June 30 - July 1 2018
Avarta Cup 2018 23. - June 24 2018
2010 Liga Cup June 17 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9A-9BC June 3 2018
Hjorten Cup May 21 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9A-9BC May 20 2018
AIF Cup 2018 19. - May 20 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - May 21 2018
Gentofte Pige Cup 2018 May 13 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - April 29 2018
Løve Cup 2018 27. - April 28 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - April 15 2018
U6 & U7 Champions Cup April 7 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - April 2 2018
HIK U9 - U12 FUTSAL CUP March 25 2018
Hafnia Påske Cup March 25 2018
Hvidovre I.F Pigecup 2018 March 17 2018
HIF – Medaljestævne d.17-18 marts 17. - March 18 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 March 10 2018
Dansk Revision Roskilde Pige Cup March 10 2018
HIK U6 - U9 FUTSAL CUP February 25 2018
BSF FAIRPLAY Fodbold Fitness stævne February 25 2018
HIF – Medaljestævne d.24 februar February 24 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - February 25 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - February 18 2018
Greve Goal Show 2018 10. - February 11 2018
BK Friheden Cup 2018 3. - February 4 2018
Hafnia-Fodbold Festival January 28 2018
Hafnia-Hallen Fodboldfestival 2018 27. - January 28 2018
LSF - Sydbank Guld Cup January 21 2018
Handelsstandens Boldklubs indendøre Fodoldstævne 20. - January 21 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 January 20 2018
ØSTERBRO JULE CUP 27. - December 28 2017
BTA Jule Cup 27. - December 28 2017
Nytårscup 2017 27. - December 30 2017
Geertsen Cup 2017 (Ringsted Cup 2017) 16. - December 17 2017
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - December 10 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - December 3 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 December 2 2017
Herlev Julecup 2017 2. - December 3 2017
Drachmann Cup 2017 25. - November 26 2017
Orient Cup 2017 18. - November 19 2017
Bk Skjold/Nørrebro United stævne 11. - November 12 2017
U9 Gentofte Futsal Cup November 5 - December 17 2017
SGIF novemberstævne 2017 4. - November 5 2017
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017 October 28 2017
B.93 RAW Mobility Cup 2017 October 22 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - October 22 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - September 3 2017
BK Friheden Kræmmercup 2017 5. - August 6 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - June 4 2017
Avarta Pinse Cup 3. - June 4 2017
Pinsecup 2017 2. - June 5 2017
AIF Cup 2017 27. - May 28 2017
FODBOLDFABRIKKEN CUP 22. - April 23 2017
Tårnby FFs Guld Cup udendørs 22. - April 23 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - April 13 2017
Roskilde Pigecup Fodbold Stævne 25. - March 26 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 10 11. - March 12 2017
DGI Futsal Cup for U8-U17 i Dalmose v. Slagelse March 4 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 9 4. - March 5 2017
U10 Piger fastelavn fodbold February 26 2017
Gentofte Indoor Cup February 26 - March 26 2017
HIF – Medaljestævne FUTSAL d.25/2 February 25 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - February 26 2017
Team Rynkeby Næstved Cup 2017 18. - February 19 2017
Greve Goal Show 2017 11. - February 12 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 5 4. - February 5 2017
Futsalstævne for U6-U14 i Vindinge v/Roskilde January 29 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 4 28. - January 29 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - January 29 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - January 22 2017
Boligmatch Indoor 2017 January 21 2017
Hornbæk cup 2017 20. - January 29 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - January 22 2017
Brøndby Pige Cup 2017 14. - January 15 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - January 8 2017
RB Julecup 2016 27. - December 30 2016
Nytårscup 2016 27. - December 30 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL December 4 2016
Bagger Låse & Alarm Cup 2016 del 2 26. - November 27 2016
Herlev Julecup 26. - November 27 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL November 19 2016
Futsalstævne November 13 2016
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - November 13 2016
SGIF novemberstævne 2016 5. - November 6 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - November 6 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND October 24 2016 - March 31 2017
B1973 Micro Cup 2016 September 11 2016
Unisport Cup 27. - August 28 2016
FB CUP 2016 20. - August 21 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - June 5 2016
HIK CUP 2016 4. - June 5 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - May 15 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - May 16 2016
Blockbuster Cup 2016 May 8 2016
Danske Bank Breddestævne Rosenhøj BK April 23 2016
Løve Cup 2016 22. - April 24 2016
DSPFTL - Danmarks Sjoveste Pige Fodbold Trænings L 9. - April 10 2016
HIF - Medaljestævne, Påske 2016 24. - March 28 2016
LSF - JA MENY/XL-BYG MÅLØV cup March 6 2016
Knud Larsen Pige Cup 5. - March 6 2016
Dragør Strandhotel Cup 2016 February 21 2016
MK Fodbold Cup 2016 19. - February 21 2016
Greve Goal Show 13. - February 14 2016
Bagelsringen Cup 2016 February 7 - March 6 2016
Brøndby Pige Cup 2016 30. - January 31 2016
AIK 65 - Auto-House Cup 2016 January 29 - February 7 2016
Københavns PigeCup 2016 23. - January 24 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - January 17 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - January 17 2016
Hvalsø Cup 2016 8. - January 10 2016
Futsalstævne i Tuse - 2. runde January 3 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - December 30 2015
BSF PIGE CUP 2015 19. - December 20 2015
Drachmann Cup 28. - November 29 2015
Sengeløse pige stævne for U6, U7 og U8? November 15 2015
HIF - Medaljestævne 7. - November 8 2015
Sydbank Cup - Dragør Boldklub September 6 2015
Løve Cup Mini 2015 5. - September 6 2015
Orient Cup 2015 29. - August 30 2015
Rosenhøj Unisport Cup 22. - August 23 2015
BDO MINI-CUP 2015 August 22 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - August 16 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - August 16 2015
Sankt Hans Stævne 2015 June 28 2015
Spar Nord Cup 2015 June 27 2015
Nødebo Cup 13. - June 14 2015
FÆNGSLET STREET 30. - May 31 2015
HJORTEN CUP May 25 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - May 24 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - May 25 2015
Brolagt Pinsecup 2015 22. - May 25 2015
Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9 May 14 2015
Giraf Cup May 9 2015
HIF - Medaljestævne April 19 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - April 12 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - April 6 2015
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 21. - March 22 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - March 15 2015
EJBY CUP 2015 7. - March 8 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup February 28 2015
HIF - Medaljestævne February 21 2015
B1913 CUP 20. - February 22 2015
HIK MIKRO CUP February 15 2015
Dragør Boldklub U7 - indestævne February 8 2015
Greve Goal Show 7. - February 8 2015
BK friheden cup January 31 - February 1 2015
Solrød Sport Cup 2015 January 31 - March 1 2015
Brøndby Pige Cup 2015 January 31 - February 1 2015
Strøby Cup 2015 January 23 - February 1 2015
VÆRLØSE CUP 2015 January 17 2015
JIK Futsal Cup 2015 11. - January 18 2015
Sportmaster Cup 2015 9. - January 11 2015
Hvidovre Indoor cup 3. - January 4 2015
ABC CUP 2015 2. - January 4 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - December 30 2014
Nytårscup 2014 27. - December 30 2014
BSF CUP 19. - December 21 2014
Basisbank December Cup 2014 December 6 2014
HIF – Medaljestævne November 30 2014
Drachmann Cup 29. - November 30 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - November 30 2014
Guaraná Futsal Cup 2014 November 23 2014
Super Brugsen / OK stævne November 23 2014
Skjold Cup 2014 8. - November 9 2014
Cool Kids Cup October 31 2014 - March 31 2015
Ølstykke Vinterturnering October 20 2014 - March 29 2015
Champions League for Kids - vinterturnering October 20 2014 - March 31 2015
Gladsaxe Cup 27. - September 28 2014
Løve Cup Mini 2014 6. - September 7 2014
Orient Cup 2014 30. - August 31 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - August 24 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - August 17 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - August 10 2014
DBU København Beach Soccer for børn 28. - June 29 2014
AB Tårnby Pige Cup 2014 June 21 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - June 15 2014
Hjorten Cup June 9 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - June 8 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - June 8 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - June 9 2014
Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger May 31 - June 8 2014
Løve Cup 2014 16. - May 18 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub April 19 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - April 20 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - April 6 2014
Opstartsstævne i Brøndby March 30 2014
Jyske Bank / LSF Stævne March 30 2014
Børnestævne på oppustelige baner!! March 23 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - March 9 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - March 9 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - March 2 2014
B67cup2014 March 1 2014
Gladsaxe Cup February 28 - March 2 2014
BSF Halvbanestævne februar 2014 February 22 2014
Korskilde cup 2014 21. - February 23 2014
HIK CUP 4 - 16. feb February 16 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - February 16 2014
BK Friheden indestævne 1. - February 2 2014
Sydbank Cup 2014 ( pigestævne ) 1. - February 2 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 January 31 - February 2 2014
Avarta U13 pigestævne January 26 2014
Vibes Malerfirmacup 2 24. - January 26 2014
Solrød Sport Cup 2014 January 18 - February 2 2014
BSF CUP 17. - January 19 2014
ArdaghGlass Cup 2014 17. - January 19 2014
VÆRLØSE CUP 2014 January 11 2014
BKSKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 11. - January 12 2014
Køhler Display Pige Cup 2014 4. - January 5 2014
Forældreklub Cup 4. - January 5 2014
Sundby Mini Cup December 28 2013
RB 1906 Julestævne 2013 27. - December 30 2013
DGI Julestævne 14. - December 15 2013
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2013 7. - December 8 2013
GHB Julecup November 29 - December 1 2013
OK/LSF stævne November 24 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - November 17 2013
Gladsaxe Cup 15. - November 17 2013
De gamle kæmper i HIF November 9 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE October 21 2013 - March 30 2014
Gladsaxe Cup 21. - September 22 2013
Sundby Cup 2013 7. - September 8 2013
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 6. - September 8 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - August 25 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - August 18 2013
First Hotel Sommercup 2013 August 11 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2013 May 9 2013
Kastrup Boldklub´s St. Bededagsstævne 26. - April 28 2013
Løve Cup 2013 26. - April 28 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - April 21 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - April 7 2013
Ungdomspokalturnering March 26 - June 26 2013

Tournament overview