Måløv Boldklub

Måløv Boldklub
Måløv Hovedgade 48
Måløv
2760
http://www.mb-boldklub.dk

Information wrong? Click her to suggest changes.

This page shows events and team entries for Måløv Boldklub on Staevner.dk. Below you can see which events that Måløv Boldklub have announced here at Staevner.dk, also you see the teams that Måløv Boldklub have registered through Staevner.dk, to various events that have been announced on Staevner.dk. The Måløv Boldklub logo is used without liability for the logo's accuracy in form and color. By displaying the Måløv Boldklub logo, staevner.dk does not in any way claim affiliation with Måløv Boldklub. The logo is only used for use on the event, as well as team entries. The copyright of the logo belongs to Måløv Boldklub and must in no way be used without the prior permission of Måløv Boldklub. If Måløv Boldklub does not want the logo used on this page, please contact the webmaster and this will be removed. If information on this page is incorrect or if you have Måløv Boldklub 's logo in better quality, we would be happy to hear from you. Webmaster.

Måløv Boldklub map

Tournament organised by club

Name Period
Måløv MålFest 2019 September 15
Måløv MålFest 2019 September 15
Måløv Cup 14. - November 15 2015
Måløv BKs Bededagsstævne May 1 2015
Måløv Cup 15. - November 16 2014
Måløv Boldklubs Bededagsstævne May 16 2014
Bededags stævne April 26 2013
Måløv Boldklub inde stævne 9. - February 10 2013
Store Bededags stævne i Måløv May 4 2012
Måløv Boldklub B indestævne 4. - February 5 2012
Måløv Boldklub inde stævne 4. - February 6 2011
Måløv ungdomsstævne 5. - February 7 2010
Nordea Cup - Måløv ungdomsstævne 2. - February 4 2007

Tournaments club has partisipated in

Name Period
LSF - Sydbank Pokal Cup November 17
SGIF November-stævne 2019 8. - November 10
HIF - Medaljestævne d.27 oktober October 27
Støt Knæk Cancer 2019 October 26
HIK Efterårs Cup 2019 19. - October 20
3. Gentofte Cup October 13
Orient Mini Cup September 29
Greve U7 pokalstævne September 28
Måløv MålFest 2019 September 15
BFC Lundegården REMA1000 Cup 14. - September 15
AFK Cup 2019 September 8
Orient Cup 2019 August 31 - September 1
MB Malercup i Tuse d. 18-08-2019 August 18
MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby 17. - August 18
Stryhns Cup 2019 10. - August 11
BK Friheden KræmmerCup 2019 3. - August 4
Avarta Cup 2019 29. - June 30
Kerteminde Cup 2019 28. - June 30
Intersport Cup Albertslund 2019 8. - June 9
Giraf Cup 2019 May 25
AB CUP 2019 24. - May 26
Løve Cup 2019 17. - May 19
Ølstykke Cup 2019 April 7
Tuse Cup 07-04-2019 April 7
Champions League Indoor Kunst Cup 16. - March 17
Girls Indoor Cup 2019 15. - March 17
Champions League Indoor Kunst Cup 2. - March 3
Efterskolen Lindenborg Roskilde Pige Cup 2. - March 3
Champions League Indoor Kunst Cup 16. - February 17
Greve Goal Show 2019 9. - February 10
Champions League Indoor Kunst Cup 2. - February 3
KB Cup 2019 1. - February 3
LSF - Sydbank Pokal Cup January 20
Sengeløse Futsal og inde cup 19. - January 20
NYTÅRSCUP Champions League Indoor Kunst Cup 5. - January 6
KIF Indoor Cup 2019 5. - January 6
Åbne Danske Mesterskaber - kun for piger 5. - January 6
Boldklubben Frem Julecup 27. - December 29 2018
BSF CUP 2018 - 50 års jubilæumsstævne 15. - December 16 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 8. - December 9 2018
BSF Super Brugsen / OK JULECUP 2018 December 2 2018
Tøjeksperten Advent Cup December 2 2018
Pigestævne i Nørrebrohallen November 25 2018
LSF - Sydbank Pokal Cup November 18 2018
SGIF November-stævne 2018 16. - November 18 2018
BFC Lundegården Cup 2018 September 15 2018
B1973 Micro Cup 2018 September 9 2018
Orient Cup 2018 1. - September 2 2018
FÆLLED CUP August 19 2018
Herfølge Sommer Cup 2018 11. - August 12 2018
B.93 UnikBolig Cup 2018 11. - August 12 2018
BK Friheden KræmmerCup 2018 4. - August 5 2018
Kerteminde Cup 2018 June 29 - July 1 2018
2010 Liga Cup June 17 2018
Giraf Cup 2018 May 26 2018
AB CUP 2018 25. - May 27 2018
Gentofte Pige Cup 2018 May 13 2018
Opstartsstævne 2018 7. - April 8 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 March 17 2018
Girls Indoor Cup Marts 2018 16. - March 17 2018
Dansk Revision Roskilde Pige Cup March 10 2018
Super Brugsen Cup 2018 3. - March 4 2018
SGIF Februar-stævne 2018 24. - February 25 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - February 25 2018
U10-U11 Piger fastelavn fodbold February 10 2018
24sport Indoor Cup 2018 3. - February 4 2018
BK Friheden Cup 2018 3. - February 4 2018
LSF - Sydbank Guld Cup January 21 2018
Brøndby futsal cup 20. - January 21 2018
Hornbæk Cup 19. - January 28 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - January 21 2018
Hvalsø Cup 2018 6. - January 7 2018
Bk Skjold/Nørrebro United Nytårscup 2018 6. - January 7 2018
spar nord cup 2017 27. - December 30 2017
Nytårscup 2017 27. - December 30 2017
BSF PIGE CUP 2017 December 17 2017
Herlev Julecup 2017 2. - December 3 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - December 3 2017
Orient Cup 2017 18. - November 19 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 17. - November 19 2017
Dalum Multi Cup - Piger 11. - November 12 2017
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017 October 28 2017
B1973 Micro Cup 2017 September 10 2017
SportyMe CUP Herstedøster IC 2017 2. - September 3 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - September 3 2017
Rosenhøj Cup 2017 26. - August 27 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - August 13 2017
AB Cup 2017 19. - May 21 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - May 14 2017
Tårnby FFs Guld Cup udendørs 22. - April 23 2017
BSF CUP - U11 Piger A/B Niveau April 9 2017
Opstart stævne 2017 1. - April 2 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d March 26 2017
BFC Lundegården Cup 2017 March 5 2017
U10 Piger fastelavn fodbold February 26 2017
Super Brugsen Cup Tølløse 2017 February 25 - March 4 2017
Greve Goal Show 2017 11. - February 12 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - February 5 2017
BSF Cup 2017 January 22 2017
Handelsstandens Boldklubs indendørs fodboldstævne 21. - January 22 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - January 22 2017
Nytårscup 2016 27. - December 30 2016
RB Julecup 2016 27. - December 30 2016
BSF PIGE CUP 2016 17. - December 18 2016
Bagger Låse & Alarm Cup 2016 del 2 26. - November 27 2016
SGIF novemberstævne 2016 5. - November 6 2016
Jutlander Bank Cup 2016 4. - November 13 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND October 24 2016 - March 31 2017
Talentstævne for 2007 piger October 15 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - October 2 2016
B1973 Micro Cup 2016 September 11 2016
Robey Cup 2016 3. - September 4 2016
Jik sommercup June 18 2016
Giraf Cup 2016 May 21 2016
Guldstævnet for piger May 14 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - April 10 2016
BSF U9 Påskestævne March 28 2016
Sportsfan Pigecup 12. - March 13 2016
EJBY CUP 2016 5. - March 6 2016
U9 Piger fastelavn fodbold February 7 2016
Københavns PigeCup 2016 23. - January 24 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - January 17 2016
Jik cup 2016 January 9 2016
BSF PIGE CUP 2015 19. - December 20 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - November 29 2015
B1973 Micro Cup 2015 September 13 2015
U9 Greve Goal Show (4) June 13 2015
U9 Greve Goal Show (3) May 30 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - May 24 2015
Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9 May 14 2015
U9 Greve Goal Show (1) April 18 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - April 12 2015
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 21. - March 22 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - March 15 2015
Jyske Bank/LSF Børnestævne March 1 2015
BSF U8´s Vinterstævne February 28 2015
BSF CUP 19. - December 21 2014
Sportigan Pigecup 6. - December 7 2014
Drachmann Cup 29. - November 30 2014
Super Brugsen / OK stævne November 23 2014
Champions League for Kids - vinterturnering October 20 2014 - March 31 2015
Gladsaxe Cup 27. - September 28 2014
B1973 Micro Cup September 14 2014
Orient Cup 2014 30. - August 31 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - August 17 2014
Hjorten Cup June 9 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub April 19 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - April 6 2014
Jyske Bank / LSF Stævne March 30 2014
SGIF CUP 8. - March 9 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - March 9 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - March 2 2014
Greve Fodbold U8 indestævne 2014 February 16 2014
SGIF CUP 1. - February 2 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 January 31 - February 2 2014
Hornbæk cup 2014 24. - January 26 2014
BKSKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 11. - January 12 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen januar 2014 11. - January 12 2014
HIK CUP 1 - 14./15. dec 14. - December 15 2013
LUI CUP 2013 November 30 - December 1 2013
GHB Julecup November 29 - December 1 2013
Gladsaxe Cup 15. - November 17 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE October 21 2013 - March 30 2014
Gladsaxe Cup 21. - September 22 2013
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM 2013 September 1 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - August 18 2013
SGIF CUP 22. - June 23 2013
Gladsaxe Cup 8. - June 9 2013
HJORTEN CUP May 20 2013
BS72 PIGECUP 2013 May 18 2013
AB Cup 2013 17. - May 19 2013
Jubilæumsstævne May 11 2013
Løve Cup 2013 26. - April 28 2013
Toyota Material Handling Cup 2013 April 14 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - April 7 2013
Ungdomspokalturnering March 26 - June 26 2013
Forårscup 2013 March 17 2013

Tournament overview