KFUMs Boldklub Roskilde

KFUMs Boldklub Roskilde
Snebærvej 16
Roskilde
4000
roskilde-kfum.dk

Information wrong? Click her to suggest changes.

This page shows events and team entries for KFUMs Boldklub Roskilde on Staevner.dk. Below you can see which events that KFUMs Boldklub Roskilde have announced here at Staevner.dk, also you see the teams that KFUMs Boldklub Roskilde have registered through Staevner.dk, to various events that have been announced on Staevner.dk. The KFUMs Boldklub Roskilde logo is used without liability for the logo's accuracy in form and color. By displaying the KFUMs Boldklub Roskilde logo, staevner.dk does not in any way claim affiliation with KFUMs Boldklub Roskilde. The logo is only used for use on the event, as well as team entries. The copyright of the logo belongs to KFUMs Boldklub Roskilde and must in no way be used without the prior permission of KFUMs Boldklub Roskilde. If KFUMs Boldklub Roskilde does not want the logo used on this page, please contact the webmaster and this will be removed. If information on this page is incorrect or if you have KFUMs Boldklub Roskilde 's logo in better quality, we would be happy to hear from you. Webmaster.

KFUMs Boldklub Roskilde map

Tournament organised by club

Name Period
Salgsbutikken Cup 2019 5. - January 6
Salgsbutikken Cup 2017 7. - January 8 2017
Salgsbutikken Cup 2016 2. - January 3 2016
Roskilde Kongrescenter BAUHAUS Senior Cup 2016 January 1 2016
Fun4Kids Pokal Cup 2015 September 5 2015
ABC CUP 2015 2. - January 4 2015
ABC CUP 2014 3. - January 5 2014
ABC CUP '14 3. - January 5 2014
U-10 (2003) Drenge 7mands Træningsstævne January 12 2013
ABC CUP 2013 4. - January 6 2013
Kemp & Lauritzen Cup 2012 May 17 2012
ABC CUP 2012 6. - January 8 2012
Kemp & Lauritzen Cup 2011 13. - August 14 2011
ABC CUP 2011 7. - January 9 2011
Sparekassen Sjælland Cup 2010 - Årgang 1999 August 8 2010
ABC CUP 2010 1. - January 3 2010
ABC CUP 2009 10. - January 11 2009

Tournaments club has partisipated in

Name Period
Brøndby Mini Cup 2. - November 3
HIK Efterårs Cup 2019 19. - October 20
3. Gentofte Cup October 13
BFC Lundegården REMA1000 Cup 14. - September 15
AFK Cup 2019 September 8
B1973 Toyota Micro Cup 2019 September 8
Bauhaus Cup 7. - September 8
NYBOLIG CUP 2019 - ØRSLEV GIF September 1
MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby 17. - August 18
Herfølge Sommer Cup 2019 17. - August 18
Stryhns Cup 2019 10. - August 11
TFC OPSTARTSSTÆVNE AUGUST 2019 10. - August 11
Avarta Cup 2019 29. - June 30
2. CHAMPIONS CUP May 30 - June 2
RB weekend 2019 May 26
AB CUP 2019 24. - May 26
Løve Cup 2019 17. - May 19
HINSCHByg Cup May 11
GFA PÅSKE CUP 14. - April 18
Super Brugsen Cup 2019 1. - March 3
Champions League Indoor Kunst Cup 16. - February 17
Vesti-Olsen & Hansen Cup 15. - February 17
Greve Goal Show 2019 9. - February 10
24sport Indoor Cup 2019 2. - February 3
B1909 Combi Cup 2019 1. - February 3
Rema 1000 Stenlille Cup 2019 1. - February 3
NIF U-12 A vinterstævne January 19
Solrød Meny Cup 2019 January 19 - February 3
Sportigan Langebæk Cup 2019 18. - January 27
Undløse Indoor Cup - U14/15/16/17 - Pengestævne 12. - January 13
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13 12. - January 13
Combi Liga Cup 2019 11. - January 13
Solrød Kunstbane VinterCup January 5
BSF Nytårs Stævne 2018 28. - December 30 2018
Nytårscup 2018 27. - December 30 2018
Tuse Indoor Cup 2018 8. - December 16 2018
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau November 25 2018 - March 31 2019
Aluline Indendørs Cup 2018 23. - November 25 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - November 18 2018
Øens Hold Cup (U13-U17) 16. - November 18 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 27. - October 28 2018
Øens Hold Cup (U8-U12) 12. - October 14 2018
BFC Lundegården Cup 2018 September 15 2018
B1973 Micro Cup 2018 September 9 2018
Kroghs Håndværk Cup September 8 2018
Stryhns Cup 2018 11. - August 12 2018
Dalum Liga Cup 2018 June 30 - July 1 2018
AB CUP 2018 25. - May 27 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - April 29 2018
Løve Cup 2018 27. - April 28 2018
Tuse Cup 08-04-2018 April 8 2018
Indooor pokal Cup March 18 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - February 25 2018
VESTI OLSEN & HANSEN CUP 2018 16. - February 18 2018
Greve Goal Show 2018 10. - February 11 2018
24sport Indoor Cup 2018 3. - February 4 2018
B1909 Combi Cup 2018 2. - February 4 2018
Brøndby futsal cup 20. - January 21 2018
Sengeløse pokal stævne 20. - January 21 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - January 21 2018
Sportmaster Cup Holbæk U7-U13 13. - January 14 2018
Din Bilpartner Cup, 2018, indendørsstævne, Høng 12. - January 14 2018
Nyråd Cup 2018 6. - January 14 2018
spar nord cup 2017 27. - December 30 2017
Nytårscup 2017 27. - December 30 2017
TUSE CUP UNGDOM U12 - U17 DRENGE/PIGER 16. - December 17 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - December 3 2017
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau November 26 2017 - March 25 2018
Orient Cup 2017 18. - November 19 2017
Baren Cup 2017 Odense November 5 2017
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017 7. - October 8 2017
Bauhaus Valbycup 2017 September 30 - October 1 2017
U13 Young Guns Elite Cup September 29 - October 1 2017
B1973 Micro Cup 2017 September 10 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - September 3 2017
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2017 August 20 2017
Vor frue IF's Sommer Cup August 19 2017
Køge Nord Cup August 12 2017
Super Brugs Cup 2017 11. - August 13 2017
Stryhns Cup 2017 August 5 2017
Sportens dag i Svogerslev 2017 3. - June 4 2017
MTE Cup May 28 2017
AB Cup 2017 19. - May 21 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - May 14 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - April 9 2017
Opstart stævne 2017 1. - April 2 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d March 26 2017
Skrotspecialist Cup 2017 3. - March 5 2017
Super Brugsen Cup Tølløse 2017 February 25 - March 4 2017
Greve Goal Show 2017 11. - February 12 2017
24sport Indoor Cup 2017 4. - February 5 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - February 5 2017
Boligmatch Indoor 2017 January 21 2017
CC Sportswear cup 13. - January 15 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - January 8 2017
Hvalsø Cup 2017 6. - January 8 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 6. - January 8 2017
RB Julecup 2016 27. - December 30 2016
Sportmaster Cup 2016 17. - December 18 2016
TUSE CUP UNGDOM 9. - December 18 2016
Regstrup ny auto cup 2016 3. - December 4 2016
Herlev Julecup 26. - November 27 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - November 27 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL November 19 2016
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau November 12 2016 - January 14 2017
Champions League for Kids-SJÆLLAND October 24 2016 - March 31 2017
BSI/VIF Nordic Cup 8. - October 9 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - October 2 2016
HUI Årgang 2007 Cup September 10 2016
Holbæk Cup 2016 10. - September 11 2016
Robey Cup 2016 3. - September 4 2016
SportyMe.dk CUP, Herstedøster IC 2016 3. - September 4 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - August 21 2016
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016 August 14 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - August 14 2016
Stryhns Cup 2016 6. - August 7 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - June 26 2016
Aluline Sommer Cup 2016 Tølløse 24. - June 26 2016
Sengeløse afslutnings stævne June 19 2016
ŠKODA Køge Cup June 11 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - June 5 2016
HUI Cup May 21 2016
BSI/VIF CUP 21. - May 22 2016
DB-Cup 2016 14. - May 15 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - May 16 2016
Løve Cup 2016 22. - April 24 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - April 24 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - April 10 2016
Karlslunde Opstarts- og Pokalstævne, UDENDØRS 2. - April 3 2016
Toftegaard biler opstartstævne 2016 2. - April 3 2016
BSF U9 Påskestævne March 28 2016
1/2 bane stævne i Havdrup (medaljestævne) March 20 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - March 20 2016
Skrotspecialist Cup 2016 4. - March 6 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - February 28 2016
Greve Goal Show 13. - February 14 2016
VIF Vinter Cup 5. - February 7 2016
B1909 Combi Cup 2016 5. - February 7 2016
Sparekassen Sjælland Indoor Cup 30. - January 31 2016
Sportigan Langebæk Cup 2016 22. - January 31 2016
Super Brugsen OK stævne January 17 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - January 17 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - January 24 2016
Fra Ælling til Svane - Nytårscup 2016 9. - January 10 2016
Nyråd Cup 2016 9. - January 17 2016
Hvalsø Cup 2016 8. - January 10 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - January 3 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - December 30 2015
Nytårscup 2015 27. - December 30 2015
Julestævne i Vindinge (medaljestævne) December 20 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - December 20 2015
TUSE CUP UNGDOM 11. - December 20 2015
Danske Bank Cup 27. - November 29 2015
BlicherCup 2015 Indendørs 27. - November 28 2015
Super Brugsen OK stævne November 22 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - November 22 2015
Gladsaxe VIF CUP 6. - November 8 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - November 8 2015
Champions League for Kids October 24 2015 - March 27 2016
BSI-HHSPORT CUP U11 24. - October 25 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 October 24 2015
Fun4Kids Pokal Cup 2015 September 5 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - August 16 2015
Fremad Valby Cup 6. - June 7 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - May 31 2015
Brolagt Pinsecup 2015 22. - May 25 2015
Løve Cup 2015 1. - May 3 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - April 12 2015
Hjorten 2020 Sommer cup U9 11. - April 18 2015
Opstartsstævne 2015 - Jernløse Boldklub 5. - April 6 2015
DGI Halvbanestævne Havdrup March 15 2015
EJBY CUP 2015 7. - March 8 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - March 8 2015
Skrotspecialist Cup 2015 6. - March 8 2015
MK Fodbold Cup 2015 13. - February 14 2015
Greve Goal Show 7. - February 8 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - February 8 2015
Solrød Sport Cup 2015 January 31 - March 1 2015
DGI Breddestævne Høng January 31 2015
BK friheden cup January 31 - February 1 2015
Midtsjællands cup 2015 January 30 - February 1 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - January 25 2015
Vibes Malerfirmacup 2 23. - January 25 2015
SuperBrugsen Cup 2015 January 17 2015
Brøndbyernes IF indendørs 7-mands stævne 17. - January 18 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - January 18 2015
ABC CUP 2015 2. - January 4 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - January 4 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - December 30 2014
Nytårscup 2014 27. - December 30 2014
TUSE CUP UNGDOM 12. - December 21 2014
Sportmaster Cup 12. - December 14 2014
Lite-House Cup 2014 12. - December 14 2014
Basisbank December Cup 2014 December 6 2014
Jernløse Cup 2014 6. - December 7 2014
Faxe Kondi/Elmely Kro Cup 2014 6. - December 7 2014
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2014 29. - November 30 2014
Guaraná Futsal Cup 2014 November 23 2014
Taastrup FC Inde Cup 2014 7. - November 9 2014
Futsalstævne 1. - November 2 2014
Champions League for Kids - vinterturnering October 20 2014 - March 31 2015
Gladsaxe Cup 27. - September 28 2014
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 September 14 2014
LITE-HOUSE.DK CUP 2014 30. - August 31 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - August 24 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - August 24 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 August 17 2014
Stryhns Cup 2014 9. - August 10 2014
Gundsølille Cup 14. - June 15 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - June 15 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - June 8 2014
McDonald´s cup 2014 May 29 2014
Løve Cup 2014 16. - May 18 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub April 19 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - April 6 2014
Jyske Bank / LSF Stævne March 30 2014
Solrød Superbest Cup March 29 2014
AVARTA FUTSAL CUP March 15 2014
Bjæverskov Indoor Cup March 15 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - March 9 2014
SGIF CUP 8. - March 9 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - March 9 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - March 2 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - February 16 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - February 2 2014
BK Friheden indestævne 1. - February 2 2014
Midtsjællands cup 2014 January 31 - February 2 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 January 31 - February 2 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - January 26 2014
Skuldelev stævnet 24. - January 26 2014
Solrød Sport Cup 2014 January 18 - February 2 2014
Sportigan Langebæk-Cup 2014 17. - January 26 2014
Nyråd Cup 2014 4. - January 12 2014
ABC CUP '14 3. - January 5 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - December 30 2013
TUSE CUP UNGDOM 13. - December 22 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - December 15 2013
Indendørsstævne December 8 2013
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2013 7. - December 8 2013
Jernløse Cup 2013 November 30 - December 1 2013
JKE Design Cup sjælland 2013 November 16 2013
Vibes Malerfirmacup 1 16. - November 17 2013
BSF Joma Cup efterår 2013 16. - November 17 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - November 17 2013
Futsalstævne 9. - November 10 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE October 21 2013 - March 30 2014
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - September 8 2013
7 mands stævne September 7 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - August 25 2013
Havdrup Sommer Cup 2013 August 18 2013
Stryhns Cup 2013 10. - August 11 2013
U15 (årg99) opstartsstævne i Køge 10. - August 11 2013
SGIF CUP 22. - June 23 2013
Solrød cup 2013 June 16 2013
AB Cup 2013 17. - May 19 2013
Mc Donald´s cup Kristi Himmelfartsdag 2013 May 9 2013
Løve Cup 2013 26. - April 28 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - April 7 2013

Tournament overview