Solrød FC

Solrød FC
SFC
Tingsryds Allé 27A
Solrød Strand
2680
http://www.solroedfc.dk

Information wrong? Click her to suggest changes.

This page shows events and team entries for Solrød FC on Staevner.dk. Below you can see which events that Solrød FC have announced here at Staevner.dk, also you see the teams that Solrød FC have registered through Staevner.dk, to various events that have been announced on Staevner.dk. The Solrød FC logo is used without liability for the logo's accuracy in form and color. By displaying the Solrød FC logo, staevner.dk does not in any way claim affiliation with Solrød FC. The logo is only used for use on the event, as well as team entries. The copyright of the logo belongs to Solrød FC and must in no way be used without the prior permission of Solrød FC. If Solrød FC does not want the logo used on this page, please contact the webmaster and this will be removed. If information on this page is incorrect or if you have Solrød FC 's logo in better quality, we would be happy to hear from you. Webmaster.

Solrød FC map

Tournament organised by club

Name Period
Solrød EM Sommer Cup June 15
Solrød Meny Cup 2019 January 19 - February 3
Solrød Kunstbane VinterCup January 5
Solrød VM Sommer Cup June 16 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - January 21 2018
Solrød FC U10 Cup September 30 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - January 22 2017
Castus Cup September 11 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - January 24 2016
Solrød Cup 2015 September 6 2015
Solrød Superbest Cup March 28 2015
Solrød Sport Cup 2015 January 31 - March 1 2015
Solrød Cup 2014 September 13 2014
Solrød Cup 2014 June 21 2014
Solrød Superbest Cup March 29 2014
Solrød Sport Cup 2014 January 18 - February 2 2014
Solrød Cup Efterår September 28 2013
Solrød Cup 2013 September 1 2013
Solrød cup 2013 June 16 2013
Solrød Sport Cup 2013 11. - January 20 2013
Solrød Sport Cup 2012 13. - January 22 2012
Solrød Sport - Aqua d'or Cup 2011 14. - January 23 2011
AquAd'or Nike Cup 2010 15. - January 24 2010
AquAd'or Nike Cup 2009 16. - January 25 2009
AquAd'or Nike Cup 2008 11. - January 20 2008

Tournaments club has partisipated in

Name Period
HIK Efterårs Cup 2019 19. - October 20
Greve U7 pokalstævne September 28
BFC Lundegården REMA1000 Cup 14. - September 15
B1973 Toyota Micro Cup 2019 September 8
AFK Cup 2019 September 8
Bauhaus Cup 7. - September 8
Orient Cup 2019 August 31 - September 1
Herstedøster IC Børnestævne 2019 August 31 - September 1
Herfølge Sommer Cup 2019 17. - August 18
MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby 17. - August 18
Stryhns Cup 2019 10. - August 11
Lunden Cup 9. - August 11
Avarta Cup 2019 29. - June 30
Dalum Liga Cup 2019 28. - June 30
Solrød EM Sommer Cup June 15
TOF Cup Sommer 2019 15. - June 16
Markon Craft Cup i VRI 2019 June 15
Hjorten Cup June 10
Intersport Cup Albertslund 2019 8. - June 9
Colourplus pinsecup 2019 7. - June 10
2. CHAMPIONS CUP May 30 - June 2
Giraf Cup 2019 May 25
Sanderum Årgang ‘11 Cup - 2019 May 25
Øens Hold Cup - træningsstævne (U8-U13) 24. - May 26
AB CUP 2019 24. - May 26
Sydbank Store Bededags Cup 2019 17. - May 19
Løve Cup 2019 17. - May 19
Middelfart Sparekasse Cup 2019 May 12
Aik 65 Strøby cup 2019 11. - May 12
GFA PÅSKE CUP 14. - April 18
Efterskolen Lindenborg Roskilde Pige Cup 2. - March 3
Super Brugsen Cup 2019 1. - March 3
NORDFYNS BANK CUP - BBB 2019 February 23
HIF stævne February 23
Greve Goal Show 2019 9. - February 10
Rema 1000 Stenlille Cup 2019 1. - February 3
HORNBÆK CUP 2019 January 25 - February 3
Solrød Meny Cup 2019 January 19 - February 3
Combi Liga Cup 2019 11. - January 13
KIF Indoor Cup 2019 5. - January 6
Solrød Kunstbane VinterCup January 5
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019 January 5
Holmegaard Cup 2018 27. - December 29 2018
Nytårscup 2018 27. - December 30 2018
Avarta-Julestævne 2018 1. - December 2 2018
Hårlev BK Cup 2018 December 1 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 24. - November 25 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - November 18 2018
Kroghs Håndværk Cup September 8 2018
Orient Cup 2018 1. - September 2 2018
Herfølge Sommer Cup 2018 11. - August 12 2018
Lunderskov Cup 10. - August 12 2018
Dalum Liga Cup 2018 June 30 - July 1 2018
Solrød VM Sommer Cup June 16 2018
Giraf Cup 2018 May 26 2018
AIF Cup 2018 19. - May 20 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - May 21 2018
Løve Cup 2018 27. - April 28 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - April 29 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - April 15 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 7. - April 8 2018
Indooor pokal Cup March 18 2018
Greve Goal Show 2018 10. - February 11 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - January 21 2018
Nytårscup 2017 27. - December 30 2017
spar nord cup 2017 27. - December 30 2017
Geertsen Cup 2017 (Ringsted Cup 2017) 16. - December 17 2017
Slagelse Cup 2017 9. - December 10 2017
Aluline Indendørs- og Futsalstævne Nov 2017 24. - November 26 2017
Orient Cup 2017 18. - November 19 2017
Champions League for Kids-SJÆLLAND October 21 2017 - April 1 2018
Solrød FC U10 Cup September 30 2017
U13 Young Guns Elite Cup September 29 - October 1 2017
KIF U10 CUP 2017 September 16 2017
KIF CUP Sommerstævne 2017 September 9 2017
BK SKJOLD COPENHAGEN 2017 9. - September 10 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - September 3 2017
SportyMe CUP Herstedøster IC 2017 2. - September 3 2017
Rosenhøj Cup 2017 26. - August 27 2017
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2017 August 20 2017
Škoda Cup August 19 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - August 13 2017
Sportmaster/Segment Cup 2017 9. - June 11 2017
AIF Cup 2017 27. - May 28 2017
Skoda Slagelse Cup 2017 25. - May 28 2017
AB Cup 2017 19. - May 21 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - May 14 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - May 14 2017
Karlslunde Påske Cup 8. - April 9 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - April 9 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - April 13 2017
BFC Lundegården Cup 2017 March 5 2017
EJBY CUP 2017 4. - March 5 2017
Greve Goal Show 2017 11. - February 12 2017
Køge Nord Cup February 11 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - February 5 2017
AIK 65 Strøby Cup 2017 January 27 - February 5 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - January 22 2017
Brøndby Pige Cup 2017 14. - January 15 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 6. - January 8 2017
Hvalsø Cup 2017 6. - January 8 2017
RB Julecup 2016 27. - December 30 2016
Endeslev-Vråby IF Cup December 3 2016
Aluline Indendørs Cup 2016 25. - November 27 2016
Orient Cup 19. - November 20 2016
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - November 6 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - November 6 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND October 24 2016 - March 31 2017
BSI/VIF Nordic Cup 8. - October 9 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - October 2 2016
BK Skjold Cup September 18 2016
Inges Auto Cup 17. - September 18 2016
B1973 Micro Cup 2016 September 11 2016
Holbæk Cup 2016 10. - September 11 2016
Robey Cup 2016 3. - September 4 2016
SportyMe.dk CUP, Herstedøster IC 2016 3. - September 4 2016
Festugestævne - Herlev Fodbold September 3 2016
If Cup August 28 2016
Unisport Cup 27. - August 28 2016
FB CUP 2016 20. - August 21 2016
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016 August 14 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - August 14 2016
Stryhns Cup 2016 6. - August 7 2016
BK Friheden Kræmmercup 2016 6. - August 7 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - June 26 2016
Sengeløse afslutnings stævne June 19 2016
24Sport Cup 2016 11. - June 12 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - June 5 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - June 5 2016
BSI/VIF CUP 21. - May 22 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - May 15 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - May 16 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d April 24 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - April 24 2016
Løve Cup 2016 22. - April 24 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - April 10 2016
AIK 65 Opstarts Cup 2016 2. - April 3 2016
Karlslunde Opstarts- og Pokalstævne, UDENDØRS 2. - April 3 2016
HIF - Medaljestævne, Påske 2016 24. - March 28 2016
1/2 bane stævne i Havdrup (medaljestævne) March 20 2016
EJBY CUP 2016 5. - March 6 2016
Skrotspecialist Cup 2016 4. - March 6 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - February 28 2016
MK Fodbold Cup 2016 19. - February 21 2016
Greve Goal Show 13. - February 14 2016
Jersie United SportyMe Cup 2016 February 13 2016
Brøndby Pige Cup 2016 30. - January 31 2016
Sparekassen Sjælland Indoor Cup 30. - January 31 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - January 24 2016
Jik Futsal cup 2016 January 10 2016
Fra Ælling til Svane - Nytårscup 2016 9. - January 10 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - January 3 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - December 30 2015
Sportmaster Cup 12. - December 13 2015
Futsalstævne 7. - November 8 2015
Champions League for Kids October 24 2015 - March 27 2016
AFLYST - KB Mikro Cup 2015 - Efterår 3. - October 4 2015
Sparekassen Sjælland Cup September 12 2015
Solrød Cup 2015 September 6 2015
Løve Cup Mini 2015 5. - September 6 2015
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2015 5. - September 6 2015
Orient Cup 2015 29. - August 30 2015
Festugestævne - Herlev Fodbold August 29 2015
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2015 August 16 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - August 16 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - August 16 2015
Stryhns Cup 2015 8. - August 9 2015
Fremad Valby Cup 6. - June 7 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - May 31 2015
HJORTEN CUP May 25 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - May 24 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - May 24 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - May 25 2015
JR Cup 2015 May 14 2015
Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9 May 14 2015
Løve Cup 2015 1. - May 3 2015
HIF - Medaljestævne April 19 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - April 12 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - April 6 2015
Toyota Material & Fomsgaard Gulve cup 2015 March 29 2015
Solrød Superbest Cup March 28 2015
DGI Halvbanestævne Havdrup March 15 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - March 15 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - March 8 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup February 28 2015
HIF - Medaljestævne February 21 2015
Basisbank Cup 2015 February 7 2015
Greve Goal Show 7. - February 8 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - February 8 2015
Solrød Sport Cup 2015 January 31 - March 1 2015
Sydbank Cup 2015 January 31 - February 1 2015
FA Københavns PigeCup 2015 24. - January 25 2015
Strøby Cup 2015 January 23 - February 1 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - January 25 2015
Vibes Malerfirmacup 2 23. - January 25 2015
ABC CUP 2015 2. - January 4 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - January 4 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - December 30 2014
Nytårscup 2014 27. - December 30 2014
Faxe Kondi Cup 2014 27. - December 30 2014
BSF CUP 19. - December 21 2014
SjSi Julestævne 2014 13. - December 14 2014
TUSE CUP UNGDOM 12. - December 21 2014
Sportmaster Cup 12. - December 14 2014
Basisbank December Cup 2014 December 6 2014
HIF – Medaljestævne November 30 2014
Min Købmand Vindinge Futsal Cup November 29 2014
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2014 29. - November 30 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - November 30 2014
Vibes Malerfirmacup 1 21. - November 23 2014
FK sydsjælland 05 Cup 2014 21. - November 23 2014
Taastrup FC Inde Cup 2014 7. - November 9 2014
Champions League for Kids - vinterturnering October 20 2014 - March 31 2015
Solrød Cup 2014 September 13 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - September 7 2014
LITE-HOUSE.DK CUP 2014 30. - August 31 2014
Orient Cup 2014 30. - August 31 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - August 24 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - August 24 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 August 17 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - August 17 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - August 10 2014
Strøby Cup 8-mands 28. - June 29 2014
Gladsaxe Cup - Søndag 22/6 June 22 2014
Solrød Cup 2014 June 21 2014
AB Tårnby Pige Cup 2014 June 21 2014
B.93 fanklub's Sommercup 21. - June 22 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - June 15 2014
Gundsølille Cup 14. - June 15 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - June 8 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - June 8 2014
McDonald´s cup 2014 May 29 2014
VB 1968 Micro Cup - Søndag 25/5 May 25 2014
Løve Cup 2014 16. - May 18 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - May 18 2014
Sydbank Store Bededags Cup 2014 16. - May 18 2014
Gladsaxe Cup - Søndag 4/5 May 4 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 3/5 May 3 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - April 20 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub April 19 2014
Toyota Material & Fomsgaard Gulve Cup 2014 April 6 2014
Strøby Cup 2014 udendørs 5. - April 6 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - April 6 2014
Mini Vinter-Cup March 30 2014
Solrød Superbest Cup March 29 2014
Rårup GIF - træningslejr 2014 kun for piger 28. - March 30 2014
Bjæverskov Indoor Cup March 15 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - March 9 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - March 9 2014
Skrotspecialist Cup 2014 7. - March 9 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - March 9 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - March 2 2014
Gladsaxe Cup February 28 - March 2 2014
Korskilde cup 2014 21. - February 23 2014
Greve Fodbold U8 indestævne 2014 February 16 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - February 16 2014
Vibes Malerfirmacup 3 15. - February 16 2014
MK Fodbold Cup 2014 14. - February 16 2014
Basisbank Cup 2014 February 8 2014
BK Friheden indestævne 1. - February 2 2014
Sydbank Cup 2014 ( pigestævne ) 1. - February 2 2014
Midtsjællands cup 2014 January 31 - February 2 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 January 31 - February 2 2014
Avarta U13 pigestævne January 26 2014
Rosenhøj breddestævne 25. - January 26 2014
Solrød Sport Cup 2014 January 18 - February 2 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - January 19 2014
BSF CUP 17. - January 19 2014
Nygaard Cup 17. - January 19 2014
Mødrenes møde! Mor og datter! January 11 2014
VÆRLØSE CUP 2014 January 11 2014
BKSKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 11. - January 12 2014
Nyråd Cup 2014 4. - January 12 2014
Hvalsø Cup 2014 3. - January 5 2014
ABC CUP '14 3. - January 5 2014
Nytårscup 2013 27. - December 30 2013
RB 1906 Julestævne 2013 27. - December 30 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - December 15 2013
TUSE CUP UNGDOM 13. - December 22 2013
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2013 7. - December 8 2013
Basisbank Cup 2013 December 7 2013
GHB Julecup November 29 - December 1 2013
Sportmaster Cup November 29 - December 1 2013
Møns FKs ungdomsstævne 2013 23. - November 24 2013
BSF Joma Cup efterår 2013 16. - November 17 2013
JKE Design Cup sjælland 2013 November 16 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - November 17 2013
Gladsaxe Cup 15. - November 17 2013
De gamle kæmper i HIF November 9 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE October 21 2013 - March 30 2014
Solrød Cup Efterår September 28 2013
B1973 Micro Cup September 15 2013
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 14. - September 15 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - September 8 2013
Sundby Cup 2013 7. - September 8 2013
Solrød Cup 2013 September 1 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - August 25 2013
Havdrup Sommer Cup 2013 August 18 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - August 18 2013
Fætter BR Børne Cup 17. - August 18 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - August 18 2013
BS72 DRENGE-CUP 2013 August 17 2013
First Hotel Sommercup 2013 August 11 2013
Stryhns Cup 2013 10. - August 11 2013
NYBOLIG CUP 2013 - ØRSLEV June 29 2013
Køge BK - årg.2004 Forårscup June 22 2013
SGIF Sankt Hans Stævne 2013 June 22 2013
FK Sydsjælland 05 Børnestævne 22. - June 23 2013
Solrød cup 2013 June 16 2013
Gladsaxe Cup 8. - June 9 2013
Pelican Cup 2013 (Gratis) June 8 2013
LITE-HOUSE.DK CUP 2013 1. - June 2 2013
Brolagt Pinse Cup 18. - May 20 2013
Jubilæumsstævne May 11 2013
Mc Donald´s cup Kristi Himmelfartsdag 2013 May 9 2013
JR Cup May 9 2013
Løve Cup 2013 26. - April 28 2013
DiBa Store Bededags Cup 2013 26. - April 28 2013
Vinding SF Cup April 26 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - April 21 2013
Toyota Material Handling Cup 2013 April 14 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - April 7 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - March 17 2013
Bjæverskov Indoor Cup March 16 2013

Tournament overview