Slagslunde Ganløse Idrætsforening

Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF
Vestergade 5, Ganløse
Stenløse
3660
http://www.sgif.dk

Information wrong? Click her to suggest changes.

This page shows events and team entries for Slagslunde Ganløse Idrætsforening on Staevner.dk. Below you can see which events that Slagslunde Ganløse Idrætsforening have announced here at Staevner.dk, also you see the teams that Slagslunde Ganløse Idrætsforening have registered through Staevner.dk, to various events that have been announced on Staevner.dk. The Slagslunde Ganløse Idrætsforening logo is used without liability for the logo's accuracy in form and color. By displaying the Slagslunde Ganløse Idrætsforening logo, staevner.dk does not in any way claim affiliation with Slagslunde Ganløse Idrætsforening. The logo is only used for use on the event, as well as team entries. The copyright of the logo belongs to Slagslunde Ganløse Idrætsforening and must in no way be used without the prior permission of Slagslunde Ganløse Idrætsforening. If Slagslunde Ganløse Idrætsforening does not want the logo used on this page, please contact the webmaster and this will be removed. If information on this page is incorrect or if you have Slagslunde Ganløse Idrætsforening 's logo in better quality, we would be happy to hear from you. Webmaster.

Slagslunde Ganløse Idrætsforening map

Tournament organised by club

Name Period
SGIF November-stævne 2019 8. - November 10
SGIF Marts-stævne 2019 8. - March 10
SGIF November-stævne 2018 16. - November 18 2018
SGIF Februar-stævne 2018 24. - February 25 2018
SGIF novemberstævne 2017 4. - November 5 2017
SGIF Vinterstævne Marts 2017 March 4 2017
SGIF Vinterstævne 2017 February 25 2017
SGIF novemberstævne 2016 5. - November 6 2016
SGIF novemberstævne 2015 21. - November 22 2015
SGIF Sommerstævne i Ganløse 27. - June 28 2015
SGIF vinterstævne 2015 January 31 - February 1 2015
SGIF CUP Nov 2014 22. - November 23 2014
SGIF CUP 8. - March 9 2014
SGIF CUP 1. - February 2 2014
SGIF CUP 22. - June 23 2013
Nordea Fonden Cup 2. - March 3 2013
Nordea Fonden CUP 23. - February 24 2013
Nordea Fonden CUP 24. - November 25 2012
Danske Bank CUP June 30 - July 1 2012
Nordea Fonden CUP 3. - March 4 2012
Nordea Fonden CUP 25. - February 26 2012
Nordea Fonden CUP 26. - November 27 2011
SGIF Senior stævne 5. - November 6 2011
Ganløse Danske Bank Cup 2011 24. - June 26 2011
Ganløse Nordea Fonden Cup feb 2011 26. - February 27 2011
Ganløse Nordea Fonden Cup dec 2010 4. - December 5 2010
Ganløse Nordea Fonden Cup nov. 2010 20. - November 21 2010
Ganløse Nordea Fonden Cup 2010 6. - November 7 2010
Ganløse Danske Bank Cup 2010 25. - June 27 2010
Ganløse Nordea Cup feb 2010 27. - February 28 2010
Ganløse Nordea Cup jan 2010 23. - January 24 2010
Ganløse Nordea Cup nov. 2009 20. - November 22 2009
Ganløse Danske Bank Cup 2009 26. - June 28 2009
Ganløse Nordea Cup feb/mar 2009 February 28 - March 1 2009
Ganløse Nordea Cup jan 2009 24. - January 25 2009
Ganløse Nordea Cup nov. 08 7. - November 9 2008
Ganløse Danske Bank Cup 28. - June 29 2008
Ganløse Nordea Cup mar 2008 1. - March 2 2008
Ganløse Nordea Cup jan 2008 19. - January 20 2008
Ganløse Nordea Cup 24. - November 25 2007
Ganløse Nordea Cup 24. - February 25 2007
Ganløse Nordea Cup 13. - January 14 2007

Tournaments club has partisipated in

Name Period
SGIF November-stævne 2019 8. - November 10
HIF - Medaljestævne d.27 oktober October 27
Støt Knæk Cancer 2019 October 26
HIK Efterårs Cup 2019 19. - October 20
Orient Pige Cup 28. - September 29
Måløv MålFest 2019 September 15
Pandekage Cup August 25
Lunderskov Cup 9. - August 11
Kerteminde Cup 2019 28. - June 30
Ølstykke Cup 2019 April 7
Danmarks bedste futsal cup 23. - March 24
Girls Indoor Cup 2019 15. - March 17
SGIF Marts-stævne 2019 8. - March 10
Champions League Indoor Kunst Cup 16. - February 17
Bilka Cup 16. - February 17
Sparekassen Vendsyssel Cup '19 February 15 - March 17
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar 9. - February 10
Champions League Indoor Kunst Cup 2. - February 3
REMA 1000 Mini SIF Cup 2019 2. - February 3
Rema 1000 Stenlille Cup 2019 1. - February 3
LSF - Sydbank Pokal Cup January 20
Sengeløse Futsal og inde cup 19. - January 20
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 18. - January 20
VÆRLØSE CUP 2019 January 12
Gentofte Jule Cup 27. - December 30 2018
Nytårscup 2018 27. - December 30 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 21. - December 23 2018
HIF - Medaljestævne d.15-16 december 15. - December 16 2018
BSF CUP 2018 - 50 års jubilæumsstævne 15. - December 16 2018
JULECUP Champions League Indoor Kunst Cup 15. - December 16 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 8. - December 9 2018
Tøjeksperten Advent Cup December 2 2018
Avarta-Julestævne 2018 1. - December 2 2018
SGIF November-stævne 2018 16. - November 18 2018
Jutlander Bank Cup 2018 2. - November 11 2018
Orient Cup 2018 1. - September 2 2018
Pandekage Cup August 26 2018
KIA CUP 2018 May 13 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9A-U9BC April 22 2018
Opstartsstævne 2018 7. - April 8 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - April 2 2018
HIF – Medaljestævne d.17-18 marts 17. - March 18 2018
SGIF Februar-stævne 2018 24. - February 25 2018
Sparekassen Vendsyssel Cup 16. - February 18 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - February 18 2018
24sport Indoor Cup 2018 3. - February 4 2018
LSF - Sydbank Guld Cup January 21 2018
Sengeløse pokal stævne 20. - January 21 2018
Halsnæsmesterskabet 2017 27. - December 30 2017
Middelfart Sparekasse Julefutsal 27. - December 30 2017
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - December 10 2017
BSF JULECUP (U6, U7 og U8) December 3 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - December 3 2017
B1913 CUP 1. - December 3 2017
SGIF novemberstævne 2017 4. - November 5 2017
Jutlander Bank Cup 2017 3. - November 12 2017
Champions League for Kids-SJÆLLAND October 21 2017 - April 1 2018
HIK CUP EFTERÅR 2017 September 30 - October 1 2017
DGI Cup for U6-U9 i Vallensbæk September 16 2017
B1973 Micro Cup 2017 September 10 2017
Rasmus Klumps pandekagestævne August 27 2017
Škoda Cup August 19 2017
Klarup-RKG - Sparekassen Vendsyssel Cup 2017 12. - August 13 2017
Nordjyske Bank Cup Brønderslev 12. - August 13 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - August 13 2017
Kerteminde Cup 2017 23. - June 25 2017
Nødebo Cup 17. - June 18 2017
AB Cup 2017 19. - May 21 2017
Dall/Ferslev IF's Spar Nord Cup 2017 22. - April 23 2017
Opstart stævne 2017 1. - April 2 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d March 26 2017
U10 Drenge B/C træningsstævne March 18 2017
SGIF Vinterstævne Marts 2017 March 4 2017
SGIF Vinterstævne 2017 February 25 2017
Sparekassen Vendsyssel Cup 17. - February 19 2017
SGIF novemberstævne 2016 5. - November 6 2016
Jutlander Bank Cup 2016 4. - November 13 2016
Rasmus Klumps pandekagestævne August 28 2016
FB CUP 2016 20. - August 21 2016
Kerteminde Cup 2016 24. - June 26 2016
ŠKODA Køge Cup June 11 2016
HIK CUP 2016 4. - June 5 2016
ZEBRA CUP 2016 May 21 2016
Team Vest ungdomscup 2016 May 8 2016
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup April 30 - May 1 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - April 10 2016
Jutlander Bank Cup 2016 26. - February 28 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - February 28 2016
Bilka Cup 20. - February 21 2016
Sparekassen Vendsyssel Cup 19. - February 21 2016
VIPO Cup 2016 13. - February 14 2016
Bagelsringen Cup 2016 February 7 - March 6 2016
Vestergaard Biler Cup 6. - February 7 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - January 17 2016
Jik cup 2016 January 9 2016
NRUI Julestævne 2015 27. - December 30 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - December 20 2015
multiforum cup 11. - December 13 2015
Jutlander Bank Cup 2015 13. - November 15 2015
Champions-League Vinter October 31 2015 - April 10 2016
Rasmus Klumps pandekagestævne August 30 2015
Champions League for Kids August 22 - October 24 2015
SGIF Sommerstævne i Ganløse 27. - June 28 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - May 24 2015
Løve Cup 2015 1. - May 3 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - April 12 2015
Toyota Material & Fomsgaard Gulve cup 2015 March 29 2015
BIF U14/U15 Pige Cup 2015 (B og C niveau) February 7 2015
SGIF vinterstævne 2015 January 31 - February 1 2015
ABC CUP 2015 2. - January 4 2015
SGIF CUP Nov 2014 22. - November 23 2014
Champions League for Kids - vinterturnering October 20 2014 - March 31 2015
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 September 14 2014
Orient Cup 2014 30. - August 31 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - August 17 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - June 8 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - March 9 2014
Gladsaxe Cup February 28 - March 2 2014
Fyrkat Cup 2014 February 28 - March 2 2014
HIK CUP 4 - 16. feb February 16 2014
BK Friheden indestævne 1. - February 2 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - February 2 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE October 21 2013 - March 30 2014
Ølstykke Efterårsturnering October 21 - December 15 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - September 8 2013
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM 2013 September 1 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - August 18 2013
Jubilæumsstævne May 11 2013
Løve Cup 2013 26. - April 28 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - April 21 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - April 7 2013
Nordea Fonden CUP 23. - February 24 2013

Tournament overview