}

Hørsholm-Usserød Idrætsklub

Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI
Stadionalle 5
Rungsted Kyst
2960
http://www.hui-fodbold.dk

Information wrong? Click her to suggest changes.

This page shows events and team entries for Hørsholm-Usserød Idrætsklub on Staevner.dk. Below you can see which events that Hørsholm-Usserød Idrætsklub have announced here at Staevner.dk, also you see the teams that Hørsholm-Usserød Idrætsklub have registered through Staevner.dk, to various events that have been announced on Staevner.dk. The Hørsholm-Usserød Idrætsklub logo is used without liability for the logo's accuracy in form and color. By displaying the Hørsholm-Usserød Idrætsklub logo, staevner.dk does not in any way claim affiliation with Hørsholm-Usserød Idrætsklub. The logo is only used for use on the event, as well as team entries. The copyright of the logo belongs to Hørsholm-Usserød Idrætsklub and must in no way be used without the prior permission of Hørsholm-Usserød Idrætsklub. If Hørsholm-Usserød Idrætsklub does not want the logo used on this page, please contact the webmaster and this will be removed. If information on this page is incorrect or if you have Hørsholm-Usserød Idrætsklub 's logo in better quality, we would be happy to hear from you. Webmaster.

Hørsholm-Usserød Idrætsklub map

Tournaments club has partisipated in

Name Period
Champions League for Kids - INDOOR KUNST 16/17 NOV 16. - November 17
HIF - Medaljestævne d.16-17 november 16. - November 17
Champions League for Kids - INDOOR KUNST 2/3 NOV 2. - November 3
HIF - Medaljestævne d.27 oktober October 27
Støt Knæk Cancer 2019 October 26
HIK Efterårs Cup 2019 19. - October 20
AFK Cup 2019 September 8
Lunden Cup 9. - August 11
Dalum Liga Cup 2019 28. - June 30
Copenhagen Urban Cup 21. - June 23
Colourplus pinsecup 2019 7. - June 10
2. CHAMPIONS CUP May 30 - June 2
Løve Cup 2019 17. - May 19
Tuse Cup 07-04-2019 April 7
2. GFA x NØRREBROHALLEN 16. - March 17
Champions League Indoor Kunst Cup 2. - March 3
Champions League Indoor Kunst Cup 16. - February 17
3. Gentofte Indoor Cup 9. - February 17
NIF U-12 A vinterstævne January 19
Sengeløse Futsal og inde cup 19. - January 20
Pakkeleg futsal i Dalby January 6
JULECUP Champions League Indoor Kunst Cup 15. - December 16 2018
BSF CUP 2018 - 50 års jubilæumsstævne 15. - December 16 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 24. - November 25 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - November 18 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 10. - November 11 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 27. - October 28 2018
2. Gentofte Cup 29. - September 30 2018
BFC Lundegården Cup 2018 September 15 2018
Bauhaus cup 8. - September 9 2018
B.93 UnikBolig Cup 2018 11. - August 12 2018
Dalum Liga Cup 2018 June 30 - July 1 2018
Nødebo Cup 16. - June 17 2018
Giraf Cup 2018 May 26 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - May 21 2018
Løve Cup 2018 27. - April 28 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - April 15 2018
U10 Champions Cup April 8 2018
Tuse Cup 08-04-2018 April 8 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - April 2 2018
Øens Hold Cup - Træningsstævne (U8-U17) 23. - March 25 2018
Indooor pokal Cup March 18 2018
HIF – Medaljestævne d.17-18 marts 17. - March 18 2018
HIK U6 - U9 FUTSAL CUP February 25 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - February 25 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - February 18 2018
Greve Goal Show 2018 10. - February 11 2018
Holte Futsal Festival 2018 (U9) January 28 2018
Sengeløse pokal stævne 20. - January 21 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 January 20 2018
Bk Skjold/Nørrebro United Nytårscup 2018 6. - January 7 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup January 6 2018
Boldklubben Frem julecup 27. - December 29 2017
spar nord cup 2017 27. - December 30 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - December 3 2017
Herlev Julecup 2017 2. - December 3 2017
Drachmann Cup 2017 25. - November 26 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 17. - November 19 2017
Sengeløse indendørs cup 11. - November 12 2017
B.93 RAW Mobility Cup 2017 October 22 2017
HIK CUP EFTERÅR 2017 September 30 - October 1 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - September 3 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - August 13 2017
Nødebo Cup 17. - June 18 2017
HJORTEN CUP June 5 2017
Pinsecup 2017 2. - June 5 2017
AIF Cup 2017 27. - May 28 2017
Giraf Cup 2017 May 20 2017
AB Cup 2017 19. - May 21 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - May 14 2017
Løve Cup 2017 12. - May 14 2017
BSF U8 + U9 stævne April 30 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - April 9 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - April 13 2017
Opstart stævne 2017 1. - April 2 2017
LSF Sydbank Guld Cup March 5 2017
EJBY CUP 2017 4. - March 5 2017
Gentofte Indoor Cup February 26 - March 26 2017
BK Skjold Fastelavnsstævne 25. - February 26 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - February 26 2017
Greve Goal Show 2017 11. - February 12 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - February 5 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - January 22 2017
Sengeløse pokal stævne 21. - January 22 2017
VÆRLØSE CUP 2017 January 14 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - January 8 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 6. - January 8 2017
HIK Jule Cup 29. - December 30 2016
BK Skjold Julecup 27. - December 28 2016
RB Julecup 2016 27. - December 30 2016
BSF PIGE CUP 2016 17. - December 18 2016
Avarta-Cup ( Julestævne ) 26. - November 27 2016
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau November 12 2016 - January 14 2017
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - November 6 2016
B.93 Mini Cirkus Cup 2016 October 23 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - October 2 2016
B1973 Micro Cup 2016 September 11 2016
Holbæk Cup 2016 10. - September 11 2016
Robey Cup 2016 3. - September 4 2016
Festugestævne - Herlev Fodbold September 3 2016
If Cup August 28 2016
Unisport Cup 27. - August 28 2016
FB CUP 2016 20. - August 21 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - August 14 2016
Marius Pedersen Sommer Cup 2016 August 13 2016
BK Friheden Kræmmercup 2016 6. - August 7 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - June 26 2016
Nødebo Cup 18. - June 19 2016
ŠKODA Køge Cup June 11 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - June 5 2016
HIK CUP 2016 4. - June 5 2016
HUI Cup May 21 2016
DB-Cup 2016 14. - May 15 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - May 15 2016
Pinsecup - Brolagt 2016 14. - May 16 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - May 16 2016
Blockbuster Cup 2016 May 8 2016
VIF CUP April 30 - May 1 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d April 24 2016
Løve Cup 2016 22. - April 24 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - April 10 2016
Mini vintercup 2016 2. - April 3 2016
BSF U9 Påskestævne March 28 2016
HIK PÅSKE CUP - FUTSAL 19. - March 20 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - March 20 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - February 28 2016
Bagelsringen Cup 2016 February 7 - March 6 2016
VIF Vinter Cup 5. - February 7 2016
Hornbæk cup 2016 22. - January 31 2016
Super Brugsen OK stævne January 17 2016
VÆRLØSE CUP 2016 January 16 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - January 17 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - January 24 2016
Jik Futsal cup 2016 January 10 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - January 3 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - December 30 2015
Guaraná Futsal Cup Denmark 18. - December 20 2015
Sportmaster Cup 12. - December 13 2015
Halsnæsmesterskabet 2015 5. - December 30 2015
Regstrup ny auto cup 2015 5. - December 6 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - November 29 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - November 22 2015
Cafax VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau November 7 2015 - January 23 2016
Gladsaxe VIF CUP 6. - November 8 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 October 24 2015
AFLYST - U10 Greve Goal Show 10. - October 11 2015
BSI/VIF CUP 26. - September 27 2015
B1973 Micro Cup 2015 September 13 2015
Løve Cup Mini 2015 5. - September 6 2015
Orient Cup 2015 29. - August 30 2015
Rosenhøj Unisport Cup 22. - August 23 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - August 16 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - August 16 2015
U9 Greve Goal Show (4) June 13 2015
Nødebo Cup 13. - June 14 2015
Fremad Valby Cup 6. - June 7 2015
HJORTEN CUP May 25 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - May 24 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - May 25 2015
Giraf Cup May 9 2015
Løve Cup 2015 1. - May 3 2015
VIF CUP BAGSVÆRD U10A April 26 2015
VIF CUP BAGSVÆRD 25. - April 26 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - April 12 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - April 6 2015
Mini Vinter-Cup - Ølstykke 28. - March 29 2015
BFS 8-mandsstævne i TopDanmark hallen March 22 2015
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 21. - March 22 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - March 15 2015
EJBY CUP 2015 7. - March 8 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - March 8 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup February 28 2015
HIF - Medaljestævne February 21 2015
HIK MIKRO CUP February 15 2015
Jersie United Cup 2015 February 14 2015
Greve Goal Show 7. - February 8 2015
Sydbank Cup 2015 January 31 - February 1 2015
Solrød Sport Cup 2015 January 31 - March 1 2015
Hornbæk cup 2015 (2) January 30 - February 1 2015
OK/Super Brugsen Skovlunde, 5-mands i TopDk hallen January 25 2015
Hornbæk cup 2015 (1) 23. - January 25 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - January 25 2015
VÆRLØSE CUP 2015 January 17 2015
Halsnæsmesterskaberne January 10 2015
ABC CUP 2015 2. - January 4 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - December 30 2014
HIK CUP 27. - December 28 2014
Sportmaster Cup 12. - December 14 2014
Basisbank December Cup 2014 December 6 2014
Drachmann Cup 29. - November 30 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - November 30 2014
Guaraná Futsal Cup 2014 November 23 2014
SGIF CUP Nov 2014 22. - November 23 2014
KORCH CUP 25. - October 26 2014
Champions League for Kids - vinterturnering October 20 2014 - March 31 2015
Gladsaxe Cup 27. - September 28 2014
Løve Cup Mini 2014 6. - September 7 2014
KB Mikro Cup 2014 - Efterår 6. - September 7 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - August 24 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - August 17 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - August 17 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - August 10 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 21/6 June 21 2014
Buff Cup 04 June 21 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - June 15 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - June 8 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - June 8 2014
AB Cup 125 år 6. - June 9 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - June 9 2014
HIK CUP - Forår May 31 - June 1 2014
VB 1968 Micro Cup - Lørdag 24/5 May 24 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - May 18 2014
Løve Cup 2014 16. - May 18 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 3/5 May 3 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - April 20 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - April 6 2014
Jyske Bank / LSF Stævne March 30 2014
Mini Vinter-Cup March 30 2014
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! March 22 2014
BSF Halvbanestævne marts 2014 March 15 2014
SGIF CUP 8. - March 9 2014
De gamle kæmper i HIF March 8 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - March 9 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - March 9 2014
Skrotspecialist Cup 2014 7. - March 9 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - March 2 2014
Gladsaxe Cup February 28 - March 2 2014
BSF Halvbanestævne februar 2014 February 22 2014
Korskilde cup 2014 21. - February 23 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - February 16 2014
Taastrup FC - Børnestævne 2014 February 2 2014
BK Friheden indestævne 1. - February 2 2014
Hornbæk cup 2014 24. - January 26 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - January 19 2014
JIK Cup 2014 4. - January 19 2014
Forældreklub Cup 4. - January 5 2014
ABC CUP '14 3. - January 5 2014
Sundby Mini Cup December 28 2013
HIK CUP 2 - 27./28./29. dec 27. - December 29 2013
RB 1906 Julestævne 2013 27. - December 30 2013
LUI CUP 2013 November 30 - December 1 2013
GHB Julecup November 29 - December 1 2013
OK/LSF stævne November 24 2013
Gladsaxe Cup 15. - November 17 2013
De gamle kæmper i HIF November 9 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE October 21 2013 - March 30 2014
Gladsaxe Cup 21. - September 22 2013
B1973 Micro Cup September 15 2013
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 14. - September 15 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - September 8 2013
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 6. - September 8 2013
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM 2013 September 1 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - August 25 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - August 18 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - August 18 2013
SB-CUP August 10 2013
Gladsaxe Cup 8. - June 9 2013
BS72 PIGECUP 2013 May 18 2013
AB Cup 2013 17. - May 19 2013
Løve Cup 2013 26. - April 28 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - April 7 2013
Nordea Fonden Cup 2. - March 3 2013

Tournament overview