Allerød Fodbold Klub

Allerød Fodbold Klub
AFK
Poppelvej 1B
Allerød
3450
http://www.alleroedfk.dk

Information wrong? Click her to suggest changes.

This page shows events and team entries for Allerød Fodbold Klub on Staevner.dk. Below you can see which events that Allerød Fodbold Klub have announced here at Staevner.dk, also you see the teams that Allerød Fodbold Klub have registered through Staevner.dk, to various events that have been announced on Staevner.dk. The Allerød Fodbold Klub logo is used without liability for the logo's accuracy in form and color. By displaying the Allerød Fodbold Klub logo, staevner.dk does not in any way claim affiliation with Allerød Fodbold Klub. The logo is only used for use on the event, as well as team entries. The copyright of the logo belongs to Allerød Fodbold Klub and must in no way be used without the prior permission of Allerød Fodbold Klub. If Allerød Fodbold Klub does not want the logo used on this page, please contact the webmaster and this will be removed. If information on this page is incorrect or if you have Allerød Fodbold Klub 's logo in better quality, we would be happy to hear from you. Webmaster.

Allerød Fodbold Klub map

Tournament organised by club

Name Period
AFK Cup 2019 September 8

Tournaments club has partisipated in

Name Period
HIK Efterårs Cup 2019 19. - October 20
3. Gentofte Cup October 13
Orient Pige Cup 28. - September 29
BFC Lundegården REMA1000 Cup 14. - September 15
AFK Cup 2019 September 8
B1973 Toyota Micro Cup 2019 September 8
Orient Cup 2019 August 31 - September 1
MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby 17. - August 18
Herfølge Sommer Cup 2019 17. - August 18
TFC OPSTARTSSTÆVNE AUGUST 2019 10. - August 11
Stryhns Cup 2019 10. - August 11
Avarta Cup 2019 29. - June 30
Dalum Liga Cup 2019 28. - June 30
Kerteminde Cup 2019 28. - June 30
Nødebo Cup 2019 15. - June 16
Hjorten Cup June 10
Intersport Cup Albertslund 2019 8. - June 9
Colourplus pinsecup 2019 7. - June 10
2. CHAMPIONS CUP May 30 - June 2
AB CUP 2019 24. - May 26
Løve Cup 2019 17. - May 19
HINSCHByg Cup May 11
Hareskov Forårs Cup 2019 – U9 drenge May 4
GFA PÅSKE CUP 14. - April 18
Tuse Cup 07-04-2019 April 7
2. GFA x NØRREBROHALLEN 16. - March 17
SGIF Marts-stævne 2019 8. - March 10
Efterskolen Lindenborg Roskilde Pige Cup 2. - March 3
3. Gentofte Indoor Cup 9. - February 17
Pige fodboldweekend i Nørrebrohallen February 2
HORNBÆK CUP 2019 January 25 - February 3
LSF - Sydbank Pokal Cup January 20
HIF - Medaljestævne d.19-20 januar 19. - January 20
Solrød Meny Cup 2019 January 19 - February 3
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 18. - January 20
Gentofte Jule Cup 27. - December 30 2018
BSF CUP 2018 - 50 års jubilæumsstævne 15. - December 16 2018
GFA x NØRREBROHALLEN 15. - December 16 2018
Marienlyst Cup 2018 14. - December 16 2018
Tuse Indoor Cup 2018 8. - December 16 2018
BSF Super Brugsen / OK JULECUP 2018 December 2 2018
Tøjeksperten Advent Cup December 2 2018
LSF - Sydbank Pokal Cup November 18 2018
INDOOR LiGA CUP NOV 18 17. - November 18 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - November 18 2018
SGIF November-stævne 2018 16. - November 18 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 27. - October 28 2018
2. Gentofte Cup 29. - September 30 2018
BFC Lundegården Cup 2018 September 15 2018
VOLKSWAGEN VALBY SUPER U9-U10 STÆVNE September 9 2018
B1973 Micro Cup 2018 September 9 2018
Orient Cup 2018 1. - September 2 2018
Silence cup 25. - August 26 2018
BK Friheden KræmmerCup 2018 4. - August 5 2018
Avarta Cup 2018 23. - June 24 2018
2010 Liga Cup June 17 2018
Solrød VM Sommer Cup June 16 2018
BSF VM-CUP 2018 16. - June 17 2018
AB CUP 2018 25. - May 27 2018
Hjorten Cup May 21 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - May 21 2018
Løve Cup 2018 27. - April 28 2018
HINSCHbyg Cup April 21 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - April 15 2018
Opstartsstævne 2018 7. - April 8 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - April 2 2018
Indooor pokal Cup March 18 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 March 17 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 March 3 2018
SGIF Februar-stævne 2018 24. - February 25 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - February 25 2018
VESTI OLSEN & HANSEN CUP 2018 16. - February 18 2018
Greve Goal Show 2018 10. - February 11 2018
U10-U11 Piger fastelavn fodbold February 10 2018
Hafnia-Fodbold Festival January 28 2018
Holte Futsal Festival 2018 (U9) January 28 2018
LSF - Sydbank Guld Cup January 21 2018
Hornbæk Cup 19. - January 28 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup 13. - January 14 2018
spar nord cup 2017 27. - December 30 2017
ØSTERBRO JULE CUP 27. - December 28 2017
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - December 10 2017
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 December 2 2017
Drachmann Cup 2017 25. - November 26 2017
Orient Cup 2017 18. - November 19 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 17. - November 19 2017
Øens Hold Cup (U13-U17) 10. - November 12 2017
Gladsaxe VIF Cup 2017 10. - November 12 2017
B.93 RAW Mobility Cup 2017 October 22 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - October 22 2017
Øens Hold Cup - Piger (U8-U12) 13. - October 15 2017
Bauhaus Valbycup 2017 September 30 - October 1 2017
B1973 Micro Cup 2017 September 10 2017
BK SKJOLD COPENHAGEN 2017 9. - September 10 2017
SportyMe CUP Herstedøster IC 2017 2. - September 3 2017
Rosenhøj Cup 2017 26. - August 27 2017
BK Friheden Kræmmercup 2017 5. - August 6 2017
Stryhns Cup 2017 August 5 2017
Aluline Sommer Cup 2017 Tølløse 24. - June 25 2017
Nødebo Cup 17. - June 18 2017
8 mands cup for U10 piger June 10 2017
Optimize sommer cup for U10 piger June 10 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - June 4 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - June 4 2017
Pinsecup 2017 2. - June 5 2017
Løve Cup 2017 12. - May 14 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - April 13 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d March 26 2017
BFC Lundegården Cup 2017 March 5 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - February 26 2017
HIK VINTER CUP 11. - February 12 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - February 5 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - January 29 2017
BSF Cup 2017 January 22 2017
Hornbæk cup 2017 20. - January 29 2017
Brøndby Pige Cup 2017 14. - January 15 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - January 22 2017
VÆRLØSE CUP 2017 January 14 2017
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 7. - January 8 2017
HIK Jule Cup 29. - December 30 2016
RB Julecup 2016 27. - December 30 2016
Nytårscup 2016 27. - December 30 2016
Boldklubben Frem julestævne 2016 27. - December 30 2016
BSF PIGE CUP 2016 17. - December 18 2016
Halsnæsmesterskabet 2016 3. - December 30 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - November 27 2016
Orient Cup 19. - November 20 2016
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - November 6 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - November 6 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND October 24 2016 - March 31 2017
Talentstævne for 2007 piger October 15 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - October 2 2016
B1973 Micro Cup 2016 September 11 2016
Holbæk Cup 2016 10. - September 11 2016
SportyMe.dk CUP, Herstedøster IC 2016 3. - September 4 2016
Festugestævne - Herlev Fodbold September 3 2016
Unisport Cup 27. - August 28 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - August 14 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - August 14 2016
Aluline Sommer Cup 2016 Tølløse 24. - June 26 2016
Nødebo Cup 18. - June 19 2016
ŠKODA Køge Cup June 11 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - June 5 2016
HJORTEN CUP May 16 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - May 16 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d April 24 2016
Danske Bank Breddestævne Rosenhøj BK April 23 2016
HIF - Medaljestævne, Påske 2016 24. - March 28 2016
Sportsfan Pigecup 12. - March 13 2016
EJBY CUP 2016 5. - March 6 2016
Knud Larsen Pige Cup 5. - March 6 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - February 28 2016
Greve Goal Show 13. - February 14 2016
Bagelsringen Cup 2016 February 7 - March 6 2016
Københavns PigeCup 2016 23. - January 24 2016
Hornbæk cup 2016 22. - January 31 2016
VÆRLØSE CUP 2016 January 16 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - January 17 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - January 24 2016
NYTÅRSCUPPEN '16 9. - January 10 2016
Jik cup 2016 January 9 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - January 3 2016
HIK Jule Cup 27. - December 28 2015
Bauhaus Cup 2015 27. - December 30 2015
Nytårscup 2015 27. - December 30 2015
BSF PIGE CUP 2015 19. - December 20 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - December 20 2015
Guaraná Futsal Cup Denmark 18. - December 20 2015
Drachmann Cup 28. - November 29 2015
LUI Cup 2015 28. - November 29 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - November 29 2015
Super Brugsen OK stævne November 22 2015
Præmiestævne i Brøndbyfor piger October 4 2015
AFLYST - KB Mikro Cup 2015 - Efterår 3. - October 4 2015
Festugestævne - Herlev Fodbold August 29 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - August 16 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - August 16 2015
Nødebo Cup 13. - June 14 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - May 25 2015
VIF CUP BAGSVÆRD 25. - April 26 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - April 12 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - April 6 2015
Mini Vinter-Cup - Ølstykke 28. - March 29 2015
EJBY CUP 2015 7. - March 8 2015
Skrotspecialist Cup 2015 6. - March 8 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - February 22 2015
MK Fodbold Cup 2015 13. - February 14 2015
Basisbank Cup 2015 February 7 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - February 8 2015
Brøndby Pige Cup 2015 January 31 - February 1 2015
Hornbæk cup 2015 (2) January 30 - February 1 2015
Hornbæk cup 2015 (1) 23. - January 25 2015
VÆRLØSE CUP 2015 January 17 2015
Nytårscup 2014 27. - December 30 2014
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - December 30 2014
HIK CUP 27. - December 28 2014
TUSE CUP UNGDOM 12. - December 21 2014
Drachmann Cup 29. - November 30 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - November 30 2014
Skjold Cup 2014 8. - November 9 2014
Champions League for Kids - vinterturnering October 20 2014 - March 31 2015
Ølstykke Vinterturnering October 20 2014 - March 29 2015
Pige medaljestævne i Brøndby IF October 5 2014
U8 pige stævne i Brøndby September 14 2014
KB Mikro Cup 2014 - Efterår 6. - September 7 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - September 7 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - August 24 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - August 24 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - August 17 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - August 17 2014
U8 pige stævne i Brøndby August 10 2014
U8 pige stævne i Brøndby August 10 2014
AB Tårnby Pige Cup 2014 June 21 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - June 15 2014
Gundsølille Cup 14. - June 15 2014
Nordea Pige Cup June 13 2014
Hjorten Cup June 9 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - June 8 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - June 8 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - June 9 2014
Løve Cup 2014 16. - May 18 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - April 6 2014
Opstartsstævne i Brøndby March 30 2014
Børnestævne på oppustelige baner!! March 23 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - March 9 2014
SGIF CUP 8. - March 9 2014
Gladsaxe Cup February 28 - March 2 2014
MK Fodbold Cup 2014 14. - February 16 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - February 2 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 January 31 - February 2 2014
Hornbæk cup 2014 24. - January 26 2014
Solrød Sport Cup 2014 January 18 - February 2 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - January 19 2014
BSF CUP 17. - January 19 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen januar 2014 11. - January 12 2014
VÆRLØSE CUP 2014 January 11 2014
JIK Cup 2014 4. - January 19 2014
Forældreklub Cup 4. - January 5 2014
ABC CUP '14 3. - January 5 2014
Hvalsø Cup 2014 3. - January 5 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - December 30 2013
HIK CUP 2 - 27./28./29. dec 27. - December 29 2013
Drachmann Cup December 15 2013
LUI CUP 2013 November 30 - December 1 2013
Møns FKs ungdomsstævne 2013 23. - November 24 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - November 17 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - November 17 2013
Gladsaxe Cup 15. - November 17 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE October 21 2013 - March 30 2014
Ølstykke Efterårsturnering October 21 - December 15 2013
Gladsaxe Cup 21. - September 22 2013
B1973 Micro Cup September 15 2013
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 (Pige) 14. - September 15 2013
ELOS CUP August 31 - September 1 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - August 18 2013
DSPFTL - Danmarks Sjoveste Pige Fodbold Trænings L 17. - August 18 2013
SGIF CUP 22. - June 23 2013
Køge BK - årg.2004 Forårscup June 22 2013
Pelican Cup 2013 (Gratis) June 8 2013
Gladsaxe Cup 8. - June 9 2013
AB Cup 2013 17. - May 19 2013
Jubilæumsstævne May 11 2013
Mc Donald´s cup Kristi Himmelfartsdag 2013 May 9 2013
Løve Cup 2013 26. - April 28 2013
Kastrup Boldklub´s St. Bededagsstævne 26. - April 28 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - April 7 2013
Ungdomspokalturnering March 26 - June 26 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - March 17 2013
Nordea Fonden Cup 2. - March 3 2013
Nordea Fonden CUP 23. - February 24 2013

Tournament overview