Ledøje-Smørum Fodbold

Ledøje-Smørum Fodbold
LSF
Flodvej 62
Smørum
2765
http://www.lsf.dk

Information wrong? Click her to suggest changes.

This page shows events and team entries for Ledøje-Smørum Fodbold on Staevner.dk. Below you can see which events that Ledøje-Smørum Fodbold have announced here at Staevner.dk, also you see the teams that Ledøje-Smørum Fodbold have registered through Staevner.dk, to various events that have been announced on Staevner.dk. The Ledøje-Smørum Fodbold logo is used without liability for the logo's accuracy in form and color. By displaying the Ledøje-Smørum Fodbold logo, staevner.dk does not in any way claim affiliation with Ledøje-Smørum Fodbold. The logo is only used for use on the event, as well as team entries. The copyright of the logo belongs to Ledøje-Smørum Fodbold and must in no way be used without the prior permission of Ledøje-Smørum Fodbold. If Ledøje-Smørum Fodbold does not want the logo used on this page, please contact the webmaster and this will be removed. If information on this page is incorrect or if you have Ledøje-Smørum Fodbold 's logo in better quality, we would be happy to hear from you. Webmaster.

Ledøje-Smørum Fodbold map

Tournament organised by club

Name Period
LSF - Sydbank Pokal Cup November 17
LSF - Sydbank Pokal Cup January 20
LSF - Sydbank Pokal Cup November 18 2018
LSF - Sydbank Guld Cup January 21 2018
LSF - Sydbank Sølv Cup November 18 2017
LSF - Børnestævne August 20 2017
LSF Sydbank Guld Cup March 5 2017
LSF - Sydbank Børnestævne November 19 2016
LSF - JA MENY/XL-BYG MÅLØV cup March 6 2016
Super Brugsen OK stævne January 17 2016
Super Brugsen OK stævne November 22 2015
Jyske Bank/LSF Børnestævne March 1 2015
JA Byggeland/ LSF BørneCup January 11 2015
Super Brugsen / OK stævne November 23 2014
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM 2014 August 31 2014
Jyske Bank / LSF Stævne March 30 2014
OK/LSF stævne November 24 2013
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM 2013 September 1 2013
Jyske Bank /LSF Stævne March 24 2013
LSF Cup 2012 December 9 2012
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM - Årgang 02 og 05 August 26 2012
Danske Bank Cup i Smørum 18/3 March 18 2012
66´er Cup 2012 February 12 2012
JA Håndværker Cup 2011 December 11 2011
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM - Årgang 02 og 03 August 28 2011
Danske Bank Cup 13/3-2011 March 13 2011
LSF Pige Cup 16/1-2011 January 16 2011
JA HÅNDVÆRKER CUP December 12 2010
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM - Årgang 02 August 29 2010
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM - Årgang 02 August 30 2009

Tournaments club has partisipated in

Name Period
LSF - Sydbank Pokal Cup November 17
SGIF November-stævne 2019 8. - November 10
Brøndby Mini Cup 2. - November 3
Champions League for Kids - INDOOR KUNST 2/3 NOV 2. - November 3
HIF - Medaljestævne d.27 oktober October 27
3. Gentofte Cup October 13
Orient Pige Cup 28. - September 29
BFC Lundegården REMA1000 Cup 14. - September 15
AFK Cup 2019 September 8
B1973 Toyota Micro Cup 2019 September 8
Herstedøster IC Børnestævne 2019 August 31 - September 1
Orient Cup 2019 August 31 - September 1
MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby 17. - August 18
TFC OPSTARTSSTÆVNE AUGUST 2019 10. - August 11
Stryhns Cup 2019 10. - August 11
BK Friheden KræmmerCup 2019 3. - August 4
Hjorten Cup June 10
Intersport Cup Albertslund 2019 8. - June 9
Colourplus pinsecup 2019 7. - June 10
AB CUP 2019 24. - May 26
Løve Cup 2019 17. - May 19
Sydbank Store Bededags Cup 2019 17. - May 19
Hareskov pige cup U8-10 May 5
GFA PÅSKE CUP 14. - April 18
Ølstykke Cup 2019 April 7
Danmarks bedste futsal cup 23. - March 24
SGIF Marts-stævne 2019 8. - March 10
Champions League Indoor Kunst Cup 2. - March 3
3. Gentofte Indoor Cup 9. - February 17
Greve Goal Show 2019 9. - February 10
LSF - Sydbank Pokal Cup January 20
Sengeløse Futsal og inde cup 19. - January 20
VÆRLØSE CUP 2019 January 12
BSF Nytårs Stævne 2018 28. - December 30 2018
Gentofte Jule Cup 27. - December 30 2018
HIF - Medaljestævne d.15-16 december 15. - December 16 2018
BSF CUP 2018 - 50 års jubilæumsstævne 15. - December 16 2018
GFA x NØRREBROHALLEN 15. - December 16 2018
Tøjeksperten Advent Cup December 2 2018
BSF Super Brugsen / OK JULECUP 2018 December 2 2018
Regstrup Ny Auto Cup 1. - December 2 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 24. - November 25 2018
LSF - Sydbank Pokal Cup November 18 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - November 18 2018
SGIF November-stævne 2018 16. - November 18 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 27. - October 28 2018
HIF - Medaljestævne d.27-28 oktober 27. - October 28 2018
2. Gentofte Cup 29. - September 30 2018
Orient Cup 2018 1. - September 2 2018
BSI/VIF NORDIC CUP U13-U14-U15 9. - August 12 2018
2. Gentofte Sommer Cup June 30 - July 1 2018
Avarta Cup 2018 23. - June 24 2018
BSF VM-CUP 2018 16. - June 17 2018
AB CUP 2018 25. - May 27 2018
Hjorten Cup May 21 2018
AIF Cup 2018 19. - May 20 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - April 29 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - April 15 2018
U6 & U7 Champions Cup April 7 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - April 2 2018
Hafnia Påske Cup March 25 2018
Indooor pokal Cup March 18 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 March 10 2018
Dansk Revision Roskilde Pige Cup March 10 2018
BSF FAIRPLAY Fodbold Fitness stævne February 25 2018
SGIF Februar-stævne 2018 24. - February 25 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - February 25 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - February 18 2018
U10-U11 Piger fastelavn fodbold February 10 2018
Greve Goal Show 2018 10. - February 11 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8 A OG BC February 10 2018
BK Friheden Cup 2018 3. - February 4 2018
Hafnia-Fodbold Festival January 28 2018
LSF - Sydbank Guld Cup January 21 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 January 20 2018
Akademiet Fulton Futsal Indestævne 2018 13. - January 14 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup 13. - January 14 2018
Hvalsø Cup 2018 6. - January 7 2018
Nytårscup 2017 27. - December 30 2017
Slagelse Cup 2017 9. - December 10 2017
BSF JULECUP (U6, U7 og U8) December 3 2017
Herlev Julecup 2017 2. - December 3 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - December 3 2017
Frank Jensen Cup 2017 1. - December 3 2017
LSF - Sydbank Sølv Cup November 18 2017
Orient Cup 2017 18. - November 19 2017
Sengeløse indendørs cup 11. - November 12 2017
Gladsaxe VIF Cup 2017 10. - November 12 2017
Indoor LiGA CUP 2017 10. - November 12 2017
SGIF novemberstævne 2017 4. - November 5 2017
B.93 RAW Mobility Cup 2017 October 22 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - October 22 2017
HIK CUP EFTERÅR 2017 September 30 - October 1 2017
U13 Young Guns Elite Cup September 29 - October 1 2017
B1973 Micro Cup 2017 September 10 2017
SportyMe CUP Herstedøster IC 2017 2. - September 3 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - September 3 2017
LSF - Børnestævne August 20 2017
Optimize sommer cup for U10 piger June 10 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - June 4 2017
Sportens dag i Svogerslev 2017 3. - June 4 2017
Avarta Pinse Cup 3. - June 4 2017
Pinsecup 2017 2. - June 5 2017
AIF Cup 2017 27. - May 28 2017
AB Cup 2017 19. - May 21 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - May 14 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - May 14 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - April 13 2017
Opstart stævne 2017 1. - April 2 2017
Toftegaard biler opstartstævne 2017 1. - April 2 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d March 26 2017
LSF Sydbank Guld Cup March 5 2017
BFC Lundegården Cup 2017 March 5 2017
U10 Piger fastelavn fodbold February 26 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - February 26 2017
HIK VINTER CUP 11. - February 12 2017
Greve Goal Show 2017 11. - February 12 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - February 5 2017
BSF Cup 2017 January 22 2017
Sengeløse pokal stævne 21. - January 22 2017
HIK Jule Cup 29. - December 30 2016
RB Julecup 2016 27. - December 30 2016
Avarta-Cup ( Julestævne ) 26. - November 27 2016
Herlev Julecup 26. - November 27 2016
LSF - Sydbank Børnestævne November 19 2016
SGIF novemberstævne 2016 5. - November 6 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - November 6 2016
Silence cup October 23 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - October 2 2016
B1973 Micro Cup 2016 September 11 2016
Robey Cup 2016 3. - September 4 2016
If Cup August 28 2016
Jik sommercup June 18 2016
Venskabsstævne June 11 2016
ŠKODA Køge Cup June 11 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - June 5 2016
HJORTEN CUP May 16 2016
DB-Cup 2016 14. - May 15 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - May 15 2016
Pinsecup - Brolagt 2016 14. - May 16 2016
VIF CUP April 30 - May 1 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d April 24 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - April 10 2016
Mini vintercup 2016 2. - April 3 2016
LSF - JA MENY/XL-BYG MÅLØV cup March 6 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - February 28 2016
Greve Goal Show 13. - February 14 2016
Bagelsringen Cup 2016 February 7 - March 6 2016
Københavns PigeCup 2016 23. - January 24 2016
Super Brugsen OK stævne January 17 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - January 17 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - December 30 2015
BSF PIGE CUP 2015 19. - December 20 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - November 29 2015
Super Brugsen OK stævne November 22 2015
Sengeløse pige stævne for U6, U7 og U8? November 15 2015
BSI/VIF CUP 26. - September 27 2015
B1973 Micro Cup 2015 September 13 2015
Løve Cup Mini 2015 5. - September 6 2015
Orient Cup 2015 29. - August 30 2015
Jyske 3-bold Storstævne, HOG Hinnerup August 22 2015
HJORTEN CUP May 25 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - May 24 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - May 24 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - May 25 2015
HIK CUP - Forår 16. - May 17 2015
Løve Cup 2015 1. - May 3 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - April 12 2015
Opstartsstævne 2015 - Jernløse Boldklub 5. - April 6 2015
Jyske Bank/LSF Børnestævne March 1 2015
HIF - Medaljestævne February 21 2015
BK friheden cup January 31 - February 1 2015
OK/Super Brugsen Skovlunde, 5-mands i TopDk hallen January 25 2015
Hornbæk cup 2015 (1) 23. - January 25 2015
BSF U8´s Nytårsstævne January 18 2015
JA Byggeland/ LSF BørneCup January 11 2015
ABC CUP 2015 2. - January 4 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - December 30 2014
Futsal for U14 piger December 13 2014
Super Brugsen / OK stævne November 23 2014
SGIF CUP Nov 2014 22. - November 23 2014
Taastrup FC Inde Cup 2014 7. - November 9 2014
Champions League for Kids - vinterturnering October 20 2014 - March 31 2015
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 September 14 2014
Løve Cup Mini 2014 6. - September 7 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - September 7 2014
Orient Cup 2014 30. - August 31 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - June 15 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - June 8 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - June 8 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - June 9 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub April 19 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - April 6 2014
Jyske Bank / LSF Stævne March 30 2014
Øens Hold Cup 28.-30. marts 28. - March 30 2014
BSF Halvbanestævne marts 2014 March 15 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - March 9 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - March 9 2014
BSF Halvbanestævne februar 2014 February 22 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - February 2 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 January 31 - February 2 2014
BSF Halvbanestævne januar 2014 January 25 2014
ABC CUP '14 3. - January 5 2014
OK/LSF stævne November 24 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE October 21 2013 - March 30 2014
Ølstykke Efterårsturnering October 21 - December 15 2013
Gladsaxe Cup 21. - September 22 2013
B1973 Micro Cup September 15 2013
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 6. - September 8 2013
SENSOMMER-STÆVNE I SMØRUM 2013 September 1 2013
BK Vest Cup 2013 August 31 - September 1 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - August 18 2013
BS72 DRENGE-CUP 2013 August 17 2013
First Hotel Sommercup 2013 August 11 2013
SB-CUP August 10 2013
Stryhns Cup 2013 10. - August 11 2013
Gladsaxe Cup 8. - June 9 2013
Jubilæumsstævne May 11 2013
Kastrup Boldklub´s St. Bededagsstævne 26. - April 28 2013
Løve Cup 2013 26. - April 28 2013
Toyota Material Handling Cup 2013 April 14 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - April 7 2013
Ungdomspokalturnering March 26 - June 26 2013
Forårscup 2013 March 17 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - March 17 2013

Tournament overview