IF Lyseng

IF Lyseng
Lyseng
Lysengvej 1 A
Højbjerg
8270
http://www.lyseng.dk

Information wrong? Click her to suggest changes.

This page shows events and team entries for IF Lyseng on Staevner.dk. Below you can see which events that IF Lyseng have announced here at Staevner.dk, also you see the teams that IF Lyseng have registered through Staevner.dk, to various events that have been announced on Staevner.dk. The IF Lyseng logo is used without liability for the logo's accuracy in form and color. By displaying the IF Lyseng logo, staevner.dk does not in any way claim affiliation with IF Lyseng. The logo is only used for use on the event, as well as team entries. The copyright of the logo belongs to IF Lyseng and must in no way be used without the prior permission of IF Lyseng. If IF Lyseng does not want the logo used on this page, please contact the webmaster and this will be removed. If information on this page is incorrect or if you have IF Lyseng 's logo in better quality, we would be happy to hear from you. Webmaster.

IF Lyseng map

Tournament organised by club

Name Period
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup 1. - April 2 2017
Lyseng Pige Stævne 25. - March 26 2017
Ræven Cup 14. - May 15 2016
Lyseng Pige Stævne 18. - March 19 2016
Lyseng Pige Stævne November 22 2014

Tournaments club has partisipated in

Name Period
Jutlander Bank Cup 2019 1. - November 10
Introstævner U8-U9 October 26
Louis Nielsen Fodboldfestival 2019 October 12
Afsluttende efterårsstævne U6-U10 hos ØBG September 28
Louis Nielsen Cup 2019 September 7
Kløverby Cup 2019 September 1
BIF CUP/DBU 3-bold Tour September 1
Føtex Pokal Cup 2019 August 31 - September 1
Hinnerup Cup 2019 23. - August 25
Lunderskov MiniCup 2019 August 17
SUNCHARTER Landsby-cup 2019 22. - June 23
Dalby Mølle Pokal 2019 22. - June 23
Djurs Sommerland Cup 2019 June 16
Markon Craft Cup i VRI 2019 June 15
Silkeborg Mesterskabet 2019 8. - June 9
Hørning Pinsecup 8. - June 9
Colourplus pinsecup 2019 7. - June 10
RANDERS BYGGER - Åbne Randers Mesterskaber 2019 1. - June 2
DBU 3-Bold Tour, Stautrup IF May 30
Sliktorvet Cup Kun for piger 11. - May 12
Kom-i-form stævne for U11-U13 piger/drenge April 7
Kom-i-form stævne hos HA85 for U5-U10 piger/drenge April 6
Danmarks bedste futsal cup 23. - March 24
Girls Indoor Cup 2019 15. - March 17
Simon Kjær Cup 2019 8. - March 10
Brunmose Cup Ødsted 2019 1. - March 3
BIF CUP 3-Bold 23. - February 24
OVERGAARD CUP HAVNDAL 22. - February 24
Sportigan Kolind Cup 8. - February 17
Dahl Pedersen Pokal Cup - FÅ PLADSER TILBAGE!! 1. - February 3
U7 pige og drenge stævne January 26
Thisted Indoor 11. - January 13
Klubstævne - Senior + Oldboys 11. - January 12
REMA 1000 SIF Cup 2019 11. - January 13
Åbne Danske Mesterskaber - kun for piger 5. - January 6
Sparkron Ulvehøj Cup 2019 4. - January 13
Nordea Cup Give 2019 4. - January 6
Dansk Revision Cup 2018 27. - December 29 2018
Hansen & Nissen Cup 2018 27. - December 30 2018
Hørning IF julecup 27. - December 30 2018
Hørning IF julefutsal 27. - December 30 2018
KLUBPARTNER CUP 14. - December 16 2018
ASA Cup 2018 24. - November 25 2018
Skals Cup 2018 24. - November 25 2018
Thyras Cup 2018 23. - November 25 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2018 23. - November 25 2018
Fedets Cup 2018, VRI indestævne 17. - November 18 2018
Fårvang Cup 16. - November 25 2018
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge) November 1 2018 - March 1 2019
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge October 28 2018
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG September 29 2018
Kløverby Cup 2018 September 2 2018
Føtex Pokal Cup 1. - September 2 2018
Østjysk Sensommer Stævne August 31 - September 2 2018
Dalum Liga Cup 2018 June 30 - July 1 2018
HSK CUP - HADSTEN 2018 June 30 - July 1 2018
VB Cup 2018 23. - June 24 2018
Djurslands Bank Cup i VRI 2018 June 16 2018
Ølsted Cup 2018 June 16 2018
Hinnerup Mini Cup 2018 - med pokaler June 10 2018
Djurs Sommerland Cup 2018 June 10 2018
3-mand på oppustelige baner - Ølsted UG&F June 3 2018
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2018 2. - June 3 2018
Silkeborg Mesterskabet 2018 19. - May 20 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - May 21 2018
Livol U12 PokalCup 2018 May 5 2018
Kom-i-form stævne hos HA85 for U5-U10 piger/drenge April 28 2018
Træningsstævne i Hørning 7. - April 8 2018
Girls Indoor Cup Marts 2018 16. - March 17 2018
Dansk Revisions Cup 2018 17. - February 18 2018
BIF CUP 3-Bold 3. - February 4 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018 3. - February 4 2018
Eniig Ulbjerg Cup 2018 12. - January 14 2018
Indoor LiGA CUP 2018 U8 og U9 12. - January 14 2018
Nordea Cup 2018, Give 5. - January 7 2018
Sportmaster cup 2018 5. - January 7 2018
Dansk Revision Cup 2017 28. - December 29 2017
Middelfart Sparekasse Julecup 27. - December 30 2017
Hansen / Nissen Cup 2017 27. - December 30 2017
Dame julestævne - Bel Air Cup December 27 2017
NRUI Julestævne 2016 27. - December 30 2017
Åbne Århusmesterskaber FUTSAL-U13 December 16 2017
BIF CUP 3-Bold 25. - November 26 2017
Thyras Cup 2017 24. - November 26 2017
Vinter Champions League U9, U10 & U11 November 18 2017 - February 4 2018
Fedets Cup 2017, VRI indestævne 18. - November 19 2017
Munkebo Cup 17. - November 19 2017
ASA Cup November 11 2017
Vinter Champions League U12 piger November 1 2017 - March 15 2018
U13 Young Guns Elite Cup September 29 - October 1 2017
Kløverby Cup September 3 2017
FC Horsens Pokal Cup 26. - August 27 2017
McDonalds Paderup Cup 2017 August 19 2017
NMT-BYENS CUP 2017 24. - June 25 2017
VB Cup 2017 24. - June 25 2017
ID Hair Sommer Cup 2017 June 17 2017
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2017 10. - June 11 2017
Odder Minicup 2017 June 5 2017
Silkeborg Mesterskabet 2017 3. - June 4 2017
Odder Cup 2017 2. - June 5 2017
VEJEN CUP 2017 26. - May 28 2017
Jyske 3-bold Storstævne, Stautrup IF May 25 2017
Middelfart Sparekasse Cup 2017 May 21 2017
Vinding Cup 2017 May 12 2017
Kom-i-Form stævne - HA85 (Silkeborg) April 22 2017
Fed Fodbold Fredag U10 & U11 21. april April 21 2017
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup 1. - April 2 2017
Lyseng Pige Stævne 25. - March 26 2017
InterSport Otterup Cup 2017 for U12 March 19 2017
LotraCup 2017 - Drenge 18. - March 19 2017
Brunmose Cup Ødsted 2017 11. - March 12 2017
Åbne Herning mesterskaber i Futsal March 5 2017
Allingåbro Ungdoms Cup 2017 3. - March 12 2017
BIF CUP 3-Bold for U6 og U7 B/C hold February 26 2017
Dansk Revision CUP 2017 18. - February 19 2017
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2017 4. - February 5 2017
REMA 1000 Mini SIF Cup 4. - February 5 2017
ØLHOLM CUP 2017 28. - January 29 2017
Nilfisk-Toyota Hadsund Cup 2017 20. - January 22 2017
Åbne Århus Mesterskab i indendørs fodbold 2017 8. - January 22 2017
HEI MINICUP 2017 7. - January 8 2017
Nordea Cup 2017, Give 6. - January 8 2017
Sportmaster cup 2017 6. - January 8 2017
Sydmors If s julestævne 2016 - målstørrelse 2x5 (e 28. - December 29 2016
Sparkron Ulvehøj Cup 2017 December 28 2016 - January 8 2017
Spar Nord Julecup 27. - December 30 2016
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - December 30 2016
Kjellerup IF julecup 27. - December 30 2016
Eastside Viborg Cup 2016 16. - December 18 2016
SPARKRON/KLUBPARTNER CUP 16. - December 18 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - December 11 2016
Multiforum Cup 2016 9. - December 11 2016
Nykredit Nissecup 2016 i Houlkær (Viborg) 2. - December 4 2016
Allingåbro cup U14 November 25 2016
Thyras Cup 2016 25. - November 27 2016
Jyske Bank Cup 2016, VRI indestævne 19. - November 20 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - November 20 2016
Øens Hold Cup (U13-U17) 11. - November 13 2016
Jutlander Bank Cup 2016 4. - November 13 2016
Fortuna Sydbank Cup 2016 29. - October 30 2016
Vinter Champions League U13 October 24 2016 - March 24 2017
Vinter Champions League U12 October 24 2016 - March 24 2017
Vinter Champions League U11 October 24 2016 - March 24 2017
Vinter Champions League U9+U10 October 24 2016 - March 24 2017
Talentstævne for 2007 piger October 15 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - August 28 2016
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2016 20. - August 21 2016
Åbne Århus Mesterskab 2016 12. - August 14 2016
VB Drenge Cup 2016 June 26 2016
VB Pige Cup June 25 2016
Claus Hvass EM Cup 18. - June 19 2016
Id Hair Sommer Cup VRI 2016 June 11 2016
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2016 4. - June 5 2016
Sport24 / BUF Horsens Outdoor 2016 4. - June 5 2016
Vejen CUP 2016 3. - June 5 2016
EDC Funder CUP 2016 May 29 2016
BGIF Cup 2016 May 28 2016
Ræven Cup 14. - May 15 2016
Silkeborgmesterskabet 2016 14. - May 15 2016
BlicherCup 2016 May 14 2016
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup April 30 - May 1 2016
Kom-i-Form stævne - Vellev IF April 30 2016
Vinding Cup 2016 April 22 2016
Fed Fodbold Fredag for Piger U10 & U11 April 8 2016
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup April 3 2016
TRIF Cup kunstgræs U11 og U12 2. - April 3 2016
Fodboldstævne i Midtpunktet 19. - March 20 2016
Lyseng Pige Stævne 18. - March 19 2016
STARK INVITATIONAL GALTEN March 13 2016
Djurslands Bank og Dagli brugs cup 2016 4. - March 13 2016
Dansk Revision CUP 2016 20. - February 21 2016
Viborg F.F. Vintercup 2016 15. - February 17 2016
Holmris + Flexform Cup 6. - February 7 2016
NBK Cup 2016 Indendørs 29. - January 31 2016
Futsalstævne i Ejstrupholm January 23 2016
Intersport Cup U12-U17 - Munkebo 2016 22. - January 24 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - January 24 2016
Åbne Århus Mesterskab 2016 i Indendørs Fodbold 10. - January 24 2016
DGI Futsal - 9. jan. 2016 January 9 2016
Horsens FS cup 2016 8. - January 10 2016
Sparkron Ulvehøj Cup 2016 2. - January 10 2016
Spar Nord Cup 2015 27. - December 30 2015
Julestævne for ungdom i 2 haller på Mors 27. - December 29 2015
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - December 30 2015
SPARKRON/SPORTMASTER CUP 18. - December 20 2015
BlicherCup 2015 Indendørs 12. - December 13 2015
DGI Futsal - 12. dec. 205 December 12 2015
multiforum cup 11. - December 13 2015
DGI Futsal stævne November 28 2015
Thyras Cup 2015 28. - November 29 2015
INTERSPORT CUP 2015 Åstrup/Hammelev November 28 - December 13 2015
BIF CUP 3-Bold 21. - November 22 2015
Select Grænsecup 2015 20. - November 22 2015
Langå Sparekasse Cup - Ungdom 15. - November 21 2015
Kathrine Andersen Chokolade Cup 2015, VRI 14. - November 15 2015
Munkebo cup 13. - November 15 2015
Øens Hold Cup (U13-U18) 6. - November 8 2015
Champions-League Vinter October 31 2015 - April 10 2016
Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK October 10 2015
VSF Cup 2015 18. - September 20 2015
Løsning IF Drenge Cup September 12 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - August 30 2015
Estate Cup Lystrup 2015 15. - August 16 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - August 16 2015
Djurs Cup 2015 August 8 2015
VB Drenge Cup 2015 June 28 2015
Kronecup 2015 27. - June 28 2015
VB Pige Cup June 27 2015
Åbne Århus Mesterskab Ude 2015 20. - June 21 2015
ID Hair Sommer Cup VRI 2015 June 13 2015
U12 - Claus Hvass Talent Cup 13. - June 14 2015
Andelskassen - Åbne Randers Mesterskaber 2015 6. - June 7 2015
Sport24 / BUF Horsens Outdoor 2015 6. - June 7 2015
Jyske 3-bold Storstævne, AIA/Tranbjerg May 31 2015
FÆNGSLET STREET 30. - May 31 2015
BGIF CUP 2015 U11 May 30 2015
Djurslands Bank NBK Cup 2015 May 23 2015
BlicherCup 2015 May 23 2015
Sommer CL May 8 - June 7 2015
Vinding Cup 2015 May 1 2015
Kom i Form - Vellev IF April 25 2015
Kom i Form - Engesvang B April 18 2015
Østjylland Open - Fodboldfabrikken Århus March 22 2015
Djurslandsbank og Dagli`brugs Cup 2015 6. - March 15 2015
Vestjysk bank cup 2015 14. - February 15 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - January 25 2015
Nilfisk/Alto-Cup 2015 16. - January 18 2015
Horsens FS cup 2015 9. - January 11 2015
Århus Mesterskab Inde 2015 4. - January 18 2015
Sparkron Ulvehøj Cup 2015 3. - January 11 2015
NRUI Julestævne 2013 27. - December 30 2014
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - December 30 2014
Spar Nord Cup 2014 27. - December 30 2014
NRUI Julestævne 2014 27. - December 30 2014
Fortuna Jule Cup 2014 20. - December 21 2014
SPAKRON/SPORTSMASTER CUP 19. - December 21 2014
Vildbjerg Cup Indoor 2014 13. - December 14 2014
BlicherCup indendørs 2014 6. - December 7 2014
BlicherCup indendørs pigestævne 2014 6. - December 7 2014
Hummel Sportigan Cup 2014 28. - November 29 2014
Lyseng Pige Stævne November 22 2014
NES cup 2014, VRI indestævne 15. - November 16 2014
BlicherCup indendørs 2014 14. - November 22 2014
Champions-League Vinter November 9 2014 - March 8 2015
Fortuna indestævne på stor bane November 1 2014
Stark Cup 2014 October 25 - November 2 2014
Fortuna Sydbank Cup 2014 24. - October 26 2014
Din Tøjmand Claus Hvass Cup September 28 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - August 31 2014
Jyske 3-bold Storstævne, HOG Hinnerup August 23 2014
Estate Cup Lystrup 2014 16. - August 17 2014
DJURS CUP 2014 August 9 2014
VB Drenge Cup 2014 June 29 2014
VB Pige Cup June 28 2014
U9 - VM June 22 2014
ID Hair Sommer Cup VRI 2014 June 21 2014
Ølsted Cup 2014 June 14 2014
M-Sport / BUF Horsens Outdoor 2014 14. - June 15 2014
HSF EnergiMidt SuperCup June 14 2014
Fortuna Danski Cup 2014 7. - June 9 2014
Vejen Cup 2014 6. - June 8 2014
VIF Cup May 29 2014
Mazda/Suzuki Randers&Auning - åbne mesterskaber 24. - May 25 2014
Vinding CUP 2014 May 16 2014
Jyske 3-bold Storstævne, IF Lyseng May 11 2014
Rårup GIF - træningslejr 2014 kun for piger 28. - March 30 2014
Østjylland Open - Fodboldfabrikken Århus March 23 2014
DGI Østj., 3 m. indefodbold 22/3-14 March 22 2014
hummel Cup pigetræningslejr 2014 - U14 - U18 14. - March 16 2014
Estate Cup Lystrup INDE 2014 8. - March 9 2014
Djurslandsbank og Dagli`brugs Cup 2014 7. - March 16 2014
Trailergaarden-Gantrup Cup 2014 7. - March 9 2014
Futsal Indtroduktionsstævne i Ulstrup Hallerne March 1 2014
Fyrkat Cup 2014 February 28 - March 2 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - February 23 2014
Vestjysk bank cup 2014 15. - February 16 2014
Fortuna Sport Direct Cup 2014 14. - February 16 2014
Claus Hvass Indoor Cup February 2 2014
Sparcup 2014 1. - February 2 2014
B1909 Combi Cup 2014 January 31 - February 2 2014
Gorms Cup 10. - January 12 2014
HORSENS CUP 2014 10. - January 12 2014
Super Brugsen - OK Cup 2013 27. - December 30 2013
Dagli Brugsen Fårvang Julecup 2013 27. - December 30 2013
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - December 30 2013
SPORTSMASTER/SPARKRON CUP 20. - December 22 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - December 15 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - December 8 2013
INTERSPORT CUP 2013 Åstrup/Hammelev November 30 - December 14 2013
NES cup 16. - November 17 2013
BIF CUP 2013 16. - November 17 2013
Fortuna Sydbank Cup 2013 25. - October 27 2013
VSF Cup 2013 20. - September 22 2013
JKE Design PokalCup 2013 August 31 - September 1 2013
Din Tøjmand Claus Hvass - Cup August 25 2013
GRØN START August 18 2013
Estate Cup Lystrup 2013 17. - August 18 2013
Talentstævne 16. - August 18 2013
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2013 16. - August 17 2013
DJURS CUP 2013 August 10 2013
ID Hair Sommer Cup VRI 2013 15. - June 16 2013
Profil Optik Cup 2013 - Hørning June 15 2013
HSF SuperCup June 8 2013
VIF Cup 2013 May 9 2013
U7 Forårs Cup i Aarhus April 27 2013
Vinding SF Cup April 26 2013

Tournament overview