Roskilde BK af 1906

Roskilde BK af 1906
RG1906
Rådmandshaven 6
Roskilde
4000
http://www.rb1906.dk

Information wrong? Click her to suggest changes.

This page shows events and team entries for Roskilde BK af 1906 on Staevner.dk. Below you can see which events that Roskilde BK af 1906 have announced here at Staevner.dk, also you see the teams that Roskilde BK af 1906 have registered through Staevner.dk, to various events that have been announced on Staevner.dk. The Roskilde BK af 1906 logo is used without liability for the logo's accuracy in form and color. By displaying the Roskilde BK af 1906 logo, staevner.dk does not in any way claim affiliation with Roskilde BK af 1906. The logo is only used for use on the event, as well as team entries. The copyright of the logo belongs to Roskilde BK af 1906 and must in no way be used without the prior permission of Roskilde BK af 1906. If Roskilde BK af 1906 does not want the logo used on this page, please contact the webmaster and this will be removed. If information on this page is incorrect or if you have Roskilde BK af 1906 's logo in better quality, we would be happy to hear from you. Webmaster.

Roskilde BK af 1906 map

Tournament organised by club

Name Period
RB weekend 2019 May 26
spar nord CUP 2018 27. - December 30 2018
spar nord cup 2017 Kvinder December 28 2017
spar nord cup 2017 27. - December 30 2017
spar nord cup 2017 Herresenior/U19 December 27 2017
DGI St. Bededagsstævne i Roskilde 12. - May 13 2017
RB Julecup 2016 27. - December 30 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - December 30 2015
Bauháus Cup 2015 Herreseniorstævne December 27 2015
Roskilde Cup årgang 2006 August 23 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - December 30 2014
McDonald´s cup 2014 May 29 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - December 30 2013
Mc Donald´s cup Kristi Himmelfartsdag 2013 May 9 2013
RB 1906 Julestævne 2012 27. - December 30 2012
Spar Nord CUP 2011 RB1906 27. - December 30 2011
ABC Huse Cup 2011 June 2 2011
RB 1906 Spar Nord Cup 27. - December 30 2010

Tournaments club has partisipated in

Name Period
Herfølge Sommer Cup 2019 17. - August 18
Stryhns Cup 2019 10. - August 11
Dalum Liga Cup 2019 28. - June 30
Nybolig Cup June 22
Aluline Sommer Cup 2019 June 22
Intersport Cup Albertslund 2019 8. - June 9
2. CHAMPIONS CUP May 30 - June 2
RB weekend 2019 May 26
Sanderum Årgang ‘11 Cup - 2019 May 25
Løve Cup 2019 17. - May 19
Sydbank Store Bededags Cup 2019 17. - May 19
HINSCHByg Cup May 11
GFA PÅSKE CUP 14. - April 18
Tuse Cup 07-04-2019 April 7
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17) 29. - March 31
Efterskolen Lindenborg Roskilde Pige Cup 2. - March 3
Champions League Indoor Kunst Cup 2. - March 3
Super Brugsen Cup 2019 1. - March 3
Greve Goal Show 2019 9. - February 10
BK Friheden Cup 2019 2. - February 3
24sport Indoor Cup 2019 2. - February 3
LSF - Sydbank Pokal Cup January 20
Sengeløse Futsal og inde cup 19. - January 20
NIF U-12 A vinterstævne January 19
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 18. - January 20
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13 12. - January 13
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 21. - December 23 2018
HIF - Medaljestævne d.15-16 december 15. - December 16 2018
JULECUP Champions League Indoor Kunst Cup 15. - December 16 2018
Tuse Indoor Cup 2018 8. - December 16 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 8. - December 9 2018
BSF Super Brugsen / OK JULECUP 2018 December 2 2018
Avarta-Julestævne 2018 1. - December 2 2018
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau November 25 2018 - March 31 2019
Aluline Indendørs Cup 2018 23. - November 25 2018
LSF - Sydbank Pokal Cup November 18 2018
INDOOR LiGA CUP NOV 18 17. - November 18 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - November 18 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 27. - October 28 2018
2. Gentofte Cup 29. - September 30 2018
MB Malercup i Tuse d. 19-08-2018 August 19 2018
Stryhns Cup 2018 11. - August 12 2018
Herfølge Sommer Cup 2018 11. - August 12 2018
B.93 UnikBolig Cup 2018 11. - August 12 2018
Dalum Liga Cup 2018 June 30 - July 1 2018
AB CUP 2018 25. - May 27 2018
VHG-Cup May 10 2018
Løve Cup 2018 27. - April 28 2018
Tuse Cup 08-04-2018 April 8 2018
U6 & U7 Champions Cup April 7 2018
Opstartsstævne 2018 7. - April 8 2018
Toftegaard Biler opstartsstævne- Jernløse Boldklub 1. - April 2 2018
Indooor pokal Cup March 18 2018
Super Brugsen Cup 2018 3. - March 4 2018
SGIF Februar-stævne 2018 24. - February 25 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - February 25 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018 February 17 2018
VESTI OLSEN & HANSEN CUP 2018 16. - February 18 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - February 18 2018
Greve Goal Show 2018 10. - February 11 2018
DGI 1/2 bane stævne i Gevninge for U6 og U7 February 4 2018
24sport Indoor Cup 2018 3. - February 4 2018
Handelsstandens Boldklubs indendøre Fodoldstævne 20. - January 21 2018
Sportmaster Cup Holbæk U7-U13 13. - January 14 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - January 21 2018
Din Bilpartner Cup, 2018, indendørsstævne, Høng 12. - January 14 2018
Hvalsø Cup 2018 6. - January 7 2018
spar nord cup 2017 27. - December 30 2017
U8 Gentofte Futsal Cup December 17 2017 - January 21 2018
Geertsen Cup 2017 (Ringsted Cup 2017) 16. - December 17 2017
Undløse moneycup 2017 9. - December 10 2017
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - December 10 2017
Slagelse Cup 2017 9. - December 10 2017
Frank Jensen Cup 2017 1. - December 3 2017
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau November 26 2017 - March 25 2018
Regstrup ny auto cup 2017 25. - November 26 2017
Champions League for Kids-SJÆLLAND October 21 2017 - April 1 2018
GENTOFTE CUP 2017 21. - October 22 2017
Bauhaus Valbycup 2017 September 30 - October 1 2017
HIK CUP EFTERÅR 2017 September 30 - October 1 2017
DGI Cup for U6-U9 i Vallensbæk September 16 2017
KIF U10 CUP 2017 September 16 2017
HOLBÆK CUP 2017 9. - September 10 2017
KIF CUP Sommerstævne 2017 September 9 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - September 3 2017
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2017 August 20 2017
Škoda Cup August 19 2017
DGI Cup for U6-U9 i Gadstrup August 19 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - August 13 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - August 13 2017
Stryhns Cup 2017 August 5 2017
DGI & Sparekassen Sjælland Medaljestævne i Lynge B June 25 2017
Sportmaster/Segment Cup 2017 9. - June 11 2017
Sportens dag i Svogerslev 2017 3. - June 4 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - June 4 2017
Pinsecup 2017 2. - June 5 2017
MTE Cup May 28 2017
AB Cup 2017 19. - May 21 2017
Greve Goal Show breddestævne 2017 May 13 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - May 14 2017
Løve Cup 2017 12. - May 14 2017
FODBOLDFABRIKKEN CUP 22. - April 23 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - April 9 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - April 13 2017
Opstart stævne 2017 1. - April 2 2017
Toftegaard biler opstartstævne 2017 1. - April 2 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d March 26 2017
BSF Topdanmark hallen Cup for U-11 March 12 2017
Gentofte Indoor Cup February 26 - March 26 2017
HIF – Medaljestævne FUTSAL d.25/2 February 25 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - February 26 2017
Føtex Food - Dragør Cup 2017 February 18 2017
HIK VINTER CUP 11. - February 12 2017
Greve Goal Show 2017 11. - February 12 2017
24sport Indoor Cup 2017 4. - February 5 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - January 22 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - January 22 2017
CC Sportswear cup 13. - January 15 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - January 8 2017
KIF Indoor Cup 2017 7. - January 8 2017
Hvalsø Cup 2017 6. - January 8 2017
RB Julecup 2016 27. - December 30 2016
TUSE CUP UNGDOM 9. - December 18 2016
Regstrup ny auto cup 2016 3. - December 4 2016
Avarta-Cup ( Julestævne ) 26. - November 27 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL November 19 2016
Orient Cup 19. - November 20 2016
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - November 13 2016
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau November 12 2016 - January 14 2017
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - November 6 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - November 6 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND October 24 2016 - March 31 2017
B.93 Mini Cirkus Cup 2016 October 23 2016
BSI/VIF Nordic Cup 8. - October 9 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - October 2 2016
B1973 Micro Cup 2016 September 11 2016
Holbæk Cup 2016 10. - September 11 2016
Robey Cup 2016 3. - September 4 2016
If Cup August 28 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - August 21 2016
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016 August 14 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - August 14 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - August 14 2016
Stryhns Cup 2016 6. - August 7 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - June 26 2016
Aluline Sommer Cup 2016 Tølløse 24. - June 26 2016
ŠKODA Køge Cup June 11 2016
24Sport Cup 2016 11. - June 12 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - June 5 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - June 5 2016
HIK CUP 2016 4. - June 5 2016
HJORTEN CUP May 16 2016
DB-Cup 2016 14. - May 15 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - May 15 2016
Faxe Kondi Cup 13. - May 15 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - May 16 2016
Blockbuster Cup 2016 May 8 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d April 24 2016
Løve Cup 2016 22. - April 24 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - April 24 2016
Fomsgaard Gulve Cup 2016 April 17 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - April 10 2016
Mini vintercup 2016 2. - April 3 2016
Toftegaard biler opstartstævne 2016 2. - April 3 2016
HIF - Medaljestævne, Påske 2016 24. - March 28 2016
Sportsfan Pigecup 12. - March 13 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - March 20 2016
EJBY CUP 2016 5. - March 6 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - February 28 2016
MK Fodbold Cup 2016 19. - February 21 2016
Greve Goal Show 13. - February 14 2016
Super Brugsen OK stævne January 17 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - January 24 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - January 17 2016
VÆRLØSE CUP 2016 January 16 2016
Hvalsø Cup 2016 8. - January 10 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - January 3 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - December 30 2015
Sportmaster Cup 12. - December 13 2015
TUSE CUP UNGDOM 11. - December 20 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - November 29 2015
FK sydsjælland 05 Cup 2015 20. - November 22 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - November 22 2015
Bygma Cup 2015 13. - November 15 2015
BK SKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 7. - November 8 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - November 8 2015
Gladsaxe VIF CUP 6. - November 8 2015
AFLYST - U10 Greve Goal Show 10. - October 11 2015
B1973 Micro Cup 2015 September 13 2015
Sydbank Cup - Dragør Boldklub September 6 2015
Fun4Kids Pokal Cup 2015 September 5 2015
Løve Cup Mini 2015 5. - September 6 2015
Orient Cup 2015 29. - August 30 2015
BDO MINI-CUP 2015 August 22 2015
Rosenhøj Unisport Cup 22. - August 23 2015
Tølløse CUP August 15 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - August 16 2015
Stryhns Cup 2015 8. - August 9 2015
Fremad Valby Cup 6. - June 7 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - May 31 2015
ŠKODA Køge Cup May 30 2015
HJORTEN CUP May 25 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - May 24 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - May 24 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - May 25 2015
Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9 May 14 2015
Giraf Cup May 9 2015
Løve Cup 2015 1. - May 3 2015
KB Mikro Cup 2015 - Forår 25. - April 26 2015
VIF CUP BAGSVÆRD 25. - April 26 2015
HIF - Medaljestævne April 19 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - April 12 2015
Opstartsstævne 2015 - Jernløse Boldklub 5. - April 6 2015
Toyota Material & Fomsgaard Gulve cup 2015 March 29 2015
VB Cup 2015 March 28 2015
Mini Vinter-Cup - Ølstykke 28. - March 29 2015
DGI Halvbanestævne Havdrup March 15 2015
EJBY CUP 2015 7. - March 8 2015
Skrotspecialist Cup 2015 6. - March 8 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - March 8 2015
Jyske Bank/LSF Børnestævne March 1 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup February 28 2015
HIF - Medaljestævne February 21 2015
HIK MIKRO CUP February 15 2015
Basisbank Cup 2015 February 7 2015
Greve Goal Show 7. - February 8 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - February 8 2015
Maestro Cup January 31 2015
Østmøn FK´s ungdomsstævne January 31 - February 1 2015
Solrød Sport Cup 2015 January 31 - March 1 2015
BK friheden cup January 31 - February 1 2015
Midtsjællands cup 2015 January 30 - February 1 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - January 25 2015
VÆRLØSE CUP 2015 January 17 2015
JIK Futsal Cup 2015 11. - January 18 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - January 11 2015
ABC CUP 2015 2. - January 4 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - January 4 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - December 30 2014
SjSi Julestævne 2014 13. - December 14 2014
TUSE CUP UNGDOM 12. - December 21 2014
Sportmaster Cup 12. - December 14 2014
Jernløse Cup 2014 6. - December 7 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - November 30 2014
Vibes Malerfirmacup 1 21. - November 23 2014
FK sydsjælland 05 Cup 2014 21. - November 23 2014
Skjold Cup 2014 8. - November 9 2014
Taastrup FC Inde Cup 2014 7. - November 9 2014
KORCH MIKRO CUP October 26 2014
KORCH CUP 25. - October 26 2014
Champions League for Kids - vinterturnering October 20 2014 - March 31 2015
Gladsaxe Cup 27. - September 28 2014
INGESAUTOCUP September 20 2014
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 September 14 2014
B1973 Micro Cup September 14 2014
Solrød Cup 2014 September 13 2014
KB Mikro Cup 2014 - Efterår 6. - September 7 2014
LITE-HOUSE.DK CUP 2014 30. - August 31 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - August 24 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 August 17 2014
SKODA Køge Cup August 16 2014
Stryhns Cup 2014 9. - August 10 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - August 10 2014
Gladsaxe Cup - Søndag 22/6 June 22 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 21/6 June 21 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - June 15 2014
Gundsølille Cup 14. - June 15 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - June 9 2014
Vejen Cup 2014 6. - June 8 2014
AB Cup 125 år 6. - June 9 2014
HIK CUP - Forår May 31 - June 1 2014
McDonald´s cup 2014 May 29 2014
VB 1968 Micro Cup - Lørdag 24/5 May 24 2014
Løve Cup 2014 16. - May 18 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 3/5 May 3 2014
VB 1968 Micro Cup - Søndag 27/4 April 27 2014
VB 1968 Micro Cup - Lørdag 26/4 April 26 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - April 20 2014
Toyota Material & Fomsgaard Gulve Cup 2014 April 6 2014
Frederikssund Micro Cup 2014 March 23 2014
De gamle kæmper i HIF March 8 2014
Gladsaxe Cup February 28 - March 2 2014
Taastrup FC - Børnestævne 2014 February 2 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - February 2 2014
Taastrup FC - Breddestævne 2014 January 31 - February 2 2014
Solrød Sport Cup 2014 January 18 - February 2 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - January 19 2014
ArdaghGlass Cup 2014 17. - January 19 2014
VÆRLØSE CUP 2014 January 11 2014
Hvalsø Cup 2014 3. - January 5 2014
ABC CUP '14 3. - January 5 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - December 30 2013
TUSE CUP UNGDOM 13. - December 22 2013
Børnestævne på oppustelige baner!! December 8 2013
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2013 7. - December 8 2013
OK/LSF stævne November 24 2013
Gladsaxe Cup 15. - November 17 2013
B1909 Combi Cup U13 1. - November 3 2013
Cool Kids Cup October 31 2013 - March 31 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE October 21 2013 - March 30 2014
Ølstykke Efterårsturnering October 21 - December 15 2013
B1973 Micro Cup September 15 2013
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 14. - September 15 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - August 18 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - August 18 2013
First Hotel Sommercup 2013 August 11 2013
Stryhns Cup 2013 10. - August 11 2013
U15 (årg99) opstartsstævne i Køge 10. - August 11 2013
Mc Donald´s cup Kristi Himmelfartsdag 2013 May 9 2013
JR Cup May 9 2013
DiBa Store Bededags Cup 2013 26. - April 28 2013
Løve Cup 2013 26. - April 28 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - April 21 2013
Bjæverskov Indoor Cup March 16 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - March 17 2013

Tournament overview