HIK Jule Cup

HIK JULE CUP
SØNDAG d. 27. & MANDAG d. 28. DECEMBER


Hellerup Idræts Klub byder igen til indendørsstævne mellem jul og nytår i Maglegårdshallen.
Som tidligere år er fokus på spilletid og udvikling, hvorfor der ikke føres en officiel stilling og ikke udråbes en samlet vinder. Alle hold får således 4-5 kampe og alle deltagende hold modtager medaljer.

Søndag spiller vi halvbane (3v3) for 2009 og 2010, og mandag spiller vi på fuld bane (5v5) for årgang med 2007 og 2008.

SØNDAG ("halv" bane)
09.00-11.30: Drenge U6 (2010)
11.30-14.00: Drenge U7 (2009) B/C
14.00-16.30: Drenge U7 (2009) A

MANDAG (fuld bane)
08.30-10.30: Drenge U8 (2008) B
10.30-12.30: Drenge U8 (2008) A
12.30-14.30: Drenge U8 (2007) A
14.30-16.30: Drenge U9 (2007) B
16.30-18.30: Drenge U9 (2007) C

TILMELDING & PRIS
Halv bane, U6-U7: 300 kroner pr. hold
Fuld bane, U8-U10: 450 kroner pr. hold

Tilmeldingen er først gældende, når deltagergebyret er indbetalt på HIKs mobilepay med navnhold ID og mærket "HIK Jule Cup".

Mobilepay, Hellerup Idræts Klub - FODBOLD: 51161428

Såfremt det er et problem at indbetale via mobilepay, kan alternative betalingsmetoder aftales ved kontakt til nedenstående.

KONTAKT
Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (2010) Mixed 3 300 Søndag kl. 09.00-11.30 19 0
U7 (2009) B/C Mixed 3 300 Søndag kl. 11.30-14.00 20 0
U7 (2009) A Mixed 3 300 Søndag kl. 14.00-16.30 13 0
U8 (2008) B Mixed 5 450 Mandag kl. 08.30-10.30 6 0
U8 (2008) A Mixed 5 450 Mandag kl. 10.30-12.30 8 0
U9 (2007) A Mixed 5 450 Mandag kl. 12.30-14.30 10 3
U9 (2007) B Mixed 5 450 Mandag kl. 14.30-16.30 11 1
U9 (2007) C Mixed 5 450 Mandag kl. 16.30-18.30 8 0

Signetud teams

U6 (2010) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.00-11.30

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BK Friheden Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Gilleleje B Gilleleje Fodboldklub Logo Gilleleje Fodboldklub
B1903 Løver B1903 Logo B1903
Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FA 2000 1 FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 FA 2000 Logo FA 2000
Vanløse IF C Vanløse IF Logo Vanløse IF
B1903 - Tigre B B1903 Logo B1903
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
kastrup boldklub 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U7 (2009) B/C 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 11.30-14.00

Teamname LVL Logo Club
Kastrup B2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup B 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK 5 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FC Holte 2 C FC Holte Logo FC Holte
Gladsaxe Hero 1 B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Gladsaxe Hero 2 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
HIK Hvid B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby Øst 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Øst 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
GVI C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
fremad amager Dpe transport B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B1903 4 B1903 Logo B1903
B1903 3 B1903 Logo B1903
B1903 2 B1903 Logo B1903
B1903 1 B1903 Logo B1903
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U7 (2009) A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 14.00-16.30

Teamname LVL Logo Club
Kastrup A A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK 4 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FC Holte 1 A FC Holte Logo FC Holte
HIK 3 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
fremad amager vestas A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
FBI A Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening

U8 (2008) B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag kl. 08.30-10.30

Teamname LVL Logo Club
Team Navidoc
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla United B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U8 (2008) A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag kl. 10.30-12.30

Teamname LVL Logo Club
B93 Emil A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIK 08 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hekla Kyoto A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Brøndbyerne gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyerne blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U9 (2007) A 6 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Mandag kl. 12.30-14.30

Teamname LVL Logo Club
HIK 07 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FIX 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Husum A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B1903 Sort A B1903 Logo B1903
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Bk Friheden 1 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U9 (2007) B 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Mandag kl. 14.30-16.30

Teamname LVL Logo Club
B93TT B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Blovstrød IF B Blovstrød Idrætsforening Logo Blovstrød Idrætsforening
B1903 Hvid B B1903 Logo B1903
Skovshoved 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Hornbæk 1 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U9 (2007) C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag kl. 16.30-18.30

Teamname LVL Logo Club
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B82-2 C B82 Virum Logo B82 Virum
KB C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
Blovstrød IF C Blovstrød Idrætsforening Logo Blovstrød Idrætsforening
Hornbæk 2 C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 28 2015

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
Maglegårdshallen (HIK)
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
HIK Jule Cup map

Tournament overview