AIK 65 - Auto-House Cup 2016

Velkommen til AIK 65 Auto-House Cup 2016.

 

Igen i år har vi fornøjelsen af at afholde et stort indendørsstævne i Strøby Idrætscenter. I løbet af de 6 stævnedage skal der spilles over 300 kampe, og mere end 900 børn og unge kommer til at spille fodbold i Strøby Idrætscenter.

 

Vi håber at alle deltagere, trænere og tilskuere vil få nogle fornøjelige timer sammen og at alle vil tage del i at stævnet bliver afholdt i en god, fair og sportslig ånd.

 

Der er erindringspræmier til alle deltagere, der spiller på følgende årgange: U-6 og U-7, som spiller ½ bane, samt U-8 som spiller hel-bane. Til alle øvrige hold der jo spiller på helbane er der medaljer til 1., 2. og 3. pladsen samt pokal til vinderholdet.

 

Regler: Der spilles til små bande-mål i ½ bane stævnerne, og til håndboldmål i helbane stævnerne. Der spilles efter DBUSjællands regler for indefodbold. Kampene afvikles med varighed af 8 - 9 minutter, alt efter antal tilmeldinger af hold i årgangene.

 

Betaling: Senest den 15. januar 2016 på kontonummer 4424-4865705301

Dennis Knudsen, mobil 30708317, email: dennis.knudsen@hotmail.com

Arrangør: AIK 65 Strøby Fodbold - Ungdoms-afd.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 MIX Mixed 6 300 Søndag formiddag 31/1 13 0
U6 MIX Mixed 6 300 Søndag formiddag 31/1 3 0
U8D Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 30/1 10 0
U8D Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 30/1 4 0
U9D Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 6/2 5 0
U9D Mixed 7 400 Lørdag formiddag 6/2 5 0
U10D Mixed 6 400 Søndag formiddag 31/1 9 0
U10D Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 6/2 10 1
U11D Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 31/1 7 0
U11D Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 31/1 11 0
U12D Mixed 6 400 Lørdag aften 30/1 18 0
U12D Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 6/2 12 1
U8/9P Mixed 7 400 Søndag formiddag 7/2 6 0
U10P Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 7/2 4 0
U11P Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 7/2 5 0
U12P Mixed 6 400 Fredag aften 29/1 4 0
U13P Mixed 6 400 Fredag aften 5/2 6 0
træningskampe Mixed 7 100 Fredag eftermiddag 29/1 6 0

Signetud teams

U7 MIX 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag 31/1

Teamname LVL Logo Club
United ungerne Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Real Madrid Rollingerne Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Køge BK 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
BIF 1 B Benløse IF Logo Benløse IF
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Himmelev-Veddelev B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Barcalonaboys Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Himmelev-Veddelev C B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev A B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U6 MIX 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag 31/1

Teamname LVL Logo Club

U8D 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag 30/1

Teamname LVL Logo Club
BIF 1 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Faxe ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Køge 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Rollingerne C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Dalby GI (H) C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
AIK 2 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Rødvig C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening

U8D 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag 30/1

Teamname LVL Logo Club
Køge 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HIK B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AIK 1 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U9D 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag 6/2

Teamname LVL Logo Club
Svane Køkkenet Næstved
køge fc B Køge FC Logo Køge FC
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Køge fc u9 B Køge FC Logo Køge FC
strøby 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U9D 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag 6/2

Teamname LVL Logo Club
Næver4ever C Næstved IF Logo Næstved IF
Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Greve Fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
strøby 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U10D 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag 31/1

Teamname LVL Logo Club
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Aik 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HFC Haslev 3
HFC Haslev 2 B
HFC Haslev 1 B

U10D 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag 6/2

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HG BLÅ C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Messi´s drenge C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Neymar´s drenge C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Bk. Hellas C C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Aik 65 sort Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Aik 65 gul Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U11D 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag 31/1

Teamname LVL Logo Club
Holbæk Sportsakademi B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Elektriker.dk B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
AIK 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
HB05-1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U11D 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag 31/1

Teamname LVL Logo Club
AIK blå C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK grøn C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Herfølge BK C Herfølge BK
Haslev fc 4 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
BK Frem 1 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Bk Frem 2 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
AIK gul C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U12D 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften 30/1

Teamname LVL Logo Club
Køge BK hvid A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
AIK 65 DHL A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Strøby Actas B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
De sorte djævle A Næstved IF Logo Næstved IF
HFC Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Køge BK sort A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
De hvide djævle B Næstved IF Logo Næstved IF
fli 2 B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
fli 1 B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Pigernes venner A Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
Team MMMMAD A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U12D 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag 6/2

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 DHL C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Strøby Actas C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
The Tigers C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Ejby IF 1 C Ejby IF Logo Ejby IF
Brøndby 6-2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 6-1 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Byens Rødder C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
Sydsjællands Låseservice Næstved IF Logo Næstved IF
Køge drengene C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Vallensbæk IF C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U8/9P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag 7/2

Teamname LVL Logo Club
Brøndby U9-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vordingborg IF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
AIK 65 STRØBY C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Køge Boldklub C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U10P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag 7/2

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
AIK 65 STRØBY B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U11P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag 7/2

Teamname LVL Logo Club
Altan.dk B
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Køge BK (sort) B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
AIK 65 STRØBY C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U12P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften 29/1

Teamname LVL Logo Club
Køge Pige FC B Køge Pige FC Logo Køge Pige FC
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Køge Pige FC 2 B Køge Pige FC Logo Køge Pige FC
AIK 65 STRØBY B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U13P 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften 5/2

Teamname LVL Logo Club
Strøby G C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Strøby L C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
HFC Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
The Moltereees
Portugal Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Brøndby B Brøndby IF Logo Brøndby IF

træningskampe 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag 29/1

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 29 - February 7 2016

Organisation
Strøby AIK 65
Place
Strøby Idrætscenter
Address
lendrumvej 3
Postalcode
4671
City
Strøby
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
AIK 65 - Auto-House Cup 2016 map

Tournament overview