Fra Ælling til Svane - Nytårscup 2016

 I samarbejde med Sparekassen Sjælland, SPORTSMASTER og Castus byder vi velkommen til Fra Ælling til Svane Nytårscup 2016 i weekenden 9/1-10/1

Lørdag spiller u6, u7 og u10 piger
Søndag spiller u8 drenge og u9 drenge

Der er mulighed for at at tilmelde sig efter niveau i u8 og u9.


Betaling: Kun overførsel via netbank - og senest 1/12-2015.
Spar Nord -reg. 9077 konto 4570278652

Husk at angive ID ved tilmelding således at vi kan registere indbetalingen korrekt.

Spørgsmål vedrørende stævnet - kontakt
Børnechef Frederik Ullerup
fu@koge-boldklub.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Børn u6 Mixed 6 400 Lørdag 9/1 over middag 16 0
Børn u7 Mixed 6 400 Lørdag 9/1 formiddag 29 3
Børn u8 Mixed 8 450 Søndag d. 10/1 formiddag 9 0
Børn u8 Mixed 8 450 Søndag 10/1 formiddag 14 3
Drenge u9 Mixed 8 450 Søndag 10/1 eftermiddag 9 0
Drenge u9 Mixed 8 450 Søndag 10/1 eftermiddag 14 3
Piger u10 Mixed 8 450 Lørdag d. 9/1 eftermiddag 3 0

Signetud teams

Børn u6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/1 over middag

Teamname LVL Logo Club
Køge 1 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 3 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 4 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Herfølge BK HB Køge Logo HB Køge
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
Greve hold D1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve C2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve C1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vikinger C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Greve hold D2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Slagelse B&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

Børn u7 23 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/1 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Greve B1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve B2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Køge 1 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 3 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 4 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
Kfum roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Herfølge drengene Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Evif C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
B93 - Suarez' Snappere B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Real Madrid rollingerne Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Rishøj 3 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj 2 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj 1 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
United ungerne Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
KB-Messi Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Køge 5 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Havdrup 1 Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 Havdrup GI Logo Havdrup GI

Børn u8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10/1 formiddag

Teamname LVL Logo Club
HVB Løverne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Køge 1 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 2 A Solrød FC Logo Solrød FC
Herfølge 1 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Team one A Terslev IF Logo Terslev IF
KIF 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

Børn u8 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/1 formiddag

Teamname LVL Logo Club
HVB Gorillaerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Køge 3 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 4 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Fk grøn C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk rød B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Evif C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
KIF 3 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Herfølge 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI

Drenge u9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
strøby 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Rishøj Boldklub 1 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Farmor & Farfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Ringsted IF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Herfølge 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Bk Friheden 1 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

Drenge u9 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
strøby 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Haslev 3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Shell smedegade 34 Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Rishøj Boldklub 2 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Store Heddinge C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
Ringsted IF 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Herfølge 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
BK Friheden 2 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

Piger u10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 9/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - January 10 2016

Organisation
Køge Boldklub
Place
Køgehallerne
Address
Ved Stadion 2
Postalcode
4600
City
Køge
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Fra Ælling til Svane - Nytårscup 2016 map

Tournament overview