BMK CUP - DJS

 BMK Cup - DJS afvikles den sidste weekend i Januar og den første i februar. Stævnet afvikles i Møldrup Hallen.

Der spilles i rækkerne fra og med U6 til og med U15/Senior. Historisk har stævnet samlet haft ca. 190 deltagende hold.

Vi præmierer de mindre årgange U6 - U10, med pokaler, mens årgange fra U11 og op efter bliver præmieret med sportstøj, gavekort og pengepræmier. I ældste årgange er der en speciel præmie til finalerundernes bedste spiller, hvor kriteriet for denne anerkendelse i højere grad er fairplay end scorede mål. Foruden placeringspræmierne uddeles der under hele stævnet præmier for gode målmandsredninger eller flotte mål.

Overskuddet fra stævnet går ubeskåret til BMK90, som er ungdomsafdelingen for MTIF og HBI. BMK90 varetager både indendørs og udendørsfodbold for U6 spillere til U15. Det er lykkedes at etablere et stævne, som har et godt ry i fodboldkredse, hvor det bliver omtalt som et stævne med plads til bredden og gode præmier. Sidstnævnte skyldes den store støtte fra lokale sponsorer.

 

BMK Cup udvalget

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 drenge Mixed 7 350 Søndag d. 7. februar 14 2
U13 drenge Mixed 7 350 Lørdag d. 30. januar 5 0
U13 drenge Mixed 7 350 Lørdag d. 30. januar 10 0
U9 drenge Mixed 7 350 Lørdag d. 6. februar 18 1
U14 drenge Mixed 7 350 Søndag d. 31. januar 4 0
U10 Piger Mixed 7 350 Lørdag d. 6. februar 6 0
U11 Piger Mixed 7 350 Søndag d. 7. februar 4 0
U11 Piger Mixed 7 350 Søndag d. 7. februar 2 0
U12 Piger Mixed 7 350 Søndag d. 7. februar 11 1
U7 (3 bold) Mixed 5 225 Lørdag d. 6. februar 15 0
U6 (3 bold) Mixed 5 225 Lørdag d. 6. februar 14 0
U8 (3 bold) Mixed 5 225 Lørdag d. 6. februar 17 0
U10 drenge Mixed 7 350 Lørdag d. 6. februar 19 0
U11 drenge Mixed 7 350 Søndag d. 7. februar 6 0
U12 drenge Mixed 7 350 Søndag d. 7. februar 7 0
U12 drenge Mixed 7 350 Søndag d. 7. februar 1 0
U14 drenge Mixed 7 350 Søndag d. 31. januar 1 0
U15 drenge Mixed 7 450 Lørdag d. 30. januar 6 0
U15 drenge Mixed 7 450 Lørdag d. 30. januar 8 0
Senior Mixed 7 450 Fredag d. 29. januar 20 0
U12 Piger Mixed 7 350 Søndag d. 7. februar 3 0
U14 Piger Mixed 7 350 Søndag d. 31. januar 5 0
U14 Piger Mixed 7 350 Søndag d. 31. januar 1 0
U15 Piger Mixed 7 450 Fredag d. 5. februar 4 0
U15 Piger Mixed 7 450 Fredag d. 5. februar 2 0
Senior Mixed 7 450 Fredag d. 5. februar 7 0
U17 piger Mixed 7 450 Lørdag d. 30. januar 2 0
U16 drenge Mixed 7 450 Lørdag d. 30. januar 12 0

Signetud teams

U11 drenge 9 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7. februar

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Aalestrup IF B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
ATI Fodbold B Skive IK Logo Skive IK
TVS B TVS
SUB88 B SUB 88
BMK3 B BMK 90 Logo BMK 90
SIK Viborg B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sills drenge 2 B Bording IF Logo Bording IF
Sills drenge 1 B Bording IF Logo Bording IF

U13 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30. januar

Teamname LVL Logo Club
BMK90 B BMK 90 Logo BMK 90
TVS1 B TVS
Langå IK 1 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Langå IK 2 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U13 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30. januar

Teamname LVL Logo Club
BMK90 C BMK 90 Logo BMK 90
Ommersyssel IF C Havndal-Udbyneder Idræftsforen
Sub 88 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
TVS2 C TVS
Fuik C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Bording IF 2 C Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 1 C Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 3 C Bording IF Logo Bording IF
BT/SVIF 2 C BT/SVIF
BT/SVIF 1 C BT/SVIF

U9 drenge 14 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 6. februar

Teamname LVL Logo Club
Egeris drengene 2 B Skive IK Logo Skive IK
Egeris drengene 1 B Skive IK Logo Skive IK
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Overlund Stars Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund stjernerne Overlund GF Logo Overlund GF
BMK 90 C BMK 90 Logo BMK 90
BMK 90 B BMK 90 Logo BMK 90
BT/SVIF Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
SUB 88 1 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Klejtrup Klejtrup Boldklub
Resen 2 Skive IK Logo Skive IK
Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK

U14 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 31. januar

Teamname LVL Logo Club
Vejlby Vikings B
Terminators B
Vejlby Vikings B
Boldmongolerne B Mejrup GU Logo Mejrup GU

U10 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 6. februar

Teamname LVL Logo Club
Thisted FC Thisted FC Logo Thisted FC
power pigerne C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Ommersyssel IF C OIF
FarsøPigerne 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FarsøPigerne 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U11 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7. februar

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
OGF Tøserne Overlund GF Logo Overlund GF
Viborg FF B Viborg FF Logo Viborg FF

U11 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7. februar

Teamname LVL Logo Club
Klejtrup Boldklub C Klejtrup Boldklub
BMK90 C BMK 90 Logo BMK 90

U12 Piger 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7. februar

Teamname LVL Logo Club
bmk90 B BMK 90 Logo BMK 90
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Db C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Db B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
NUGF 1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Spjald Pigerne B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
IK Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
NUGF 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U7 (3 bold) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 6. februar

Teamname LVL Logo Club
BMK90 2 BMK 90 Logo BMK 90
BMK90 1 BMK 90 Logo BMK 90
Resen Skive IK Logo Skive IK
Skals/borup 3 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Skals/borup 2 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Skals/borup 1 A Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Rødding Tvs
Egeris drengene 1 B Skive IK Logo Skive IK
Egeris drengene 2 B Skive IK Logo Skive IK
OGF3 B Overlund GF Logo Overlund GF
OGF2 B Overlund GF Logo Overlund GF
OGF1 B Overlund GF Logo Overlund GF

U6 (3 bold) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 6. februar

Teamname LVL Logo Club
Resen drengene Skive IK Logo Skive IK
Resen drengene Skive IK Logo Skive IK
BMK90, BMK 90 Logo BMK 90
BMK90 1 BMK 90 Logo BMK 90
Hobro IK 3 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Stoholm C Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Resen drengene Skive IK Logo Skive IK
Houlkær Houlkær IF Logo Houlkær IF

U8 (3 bold) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 6. februar

Teamname LVL Logo Club
GIF C Gudumholm IF Logo Gudumholm IF
BMK 90 C BMK 90 Logo BMK 90
Aalestrup IF 2 B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Aalestrup IF 1 B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
LKB 2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Løgstrup 3 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup 2 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup 1 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
LKB 3 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB 1 A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
John's Drenge C Mønsted IF Logo Mønsted IF

U10 drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 6. februar

Teamname LVL Logo Club
NUGF 3 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF 1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Superboys B Skive IK Logo Skive IK
De seje knægte C Skive IK Logo Skive IK
Stoholm if C Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
BMK 90 B BMK 90 Logo BMK 90
BMK 90 C BMK 90 Logo BMK 90
De kvikke drenge B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
VFF1 A Viborg FF Logo Viborg FF
VFF4 C Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 3 C Viborg FF Logo Viborg FF
VFF2 B Viborg FF Logo Viborg FF

U11 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7. februar

Teamname LVL Logo Club
onsild C Onsild IF Logo Onsild IF
Overlund GF C Overlund GF Logo Overlund GF
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF
BMK2 B BMK 90 Logo BMK 90
BMK1 C BMK 90 Logo BMK 90

U12 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7. februar

Teamname LVL Logo Club
TVS B tvs
Eastside B Eastside
Klejtrups drenge Klejtrup boldklub

U12 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7. februar

Teamname LVL Logo Club
BMK90 C BMK 90 Logo BMK 90

U14 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 31. januar

Teamname LVL Logo Club
BMK90 C BMK 90 Logo BMK 90

U15 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30. januar

Teamname LVL Logo Club
Aalestrup IF 2 B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Sallingsund fc B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
Aalestrup IF 1 B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Aalborg kfum 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg kfum 1 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM

U15 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30. januar

Teamname LVL Logo Club
BMK90 C BMK 90 Logo BMK 90
Skørping Drengene 2 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping Drengene 1 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
SUB 88 C SUB 88
Gl. Ullits FC C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
BT/SVIF C BT/SVIF
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF

Senior 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 29. januar

Teamname LVL Logo Club
Fri Bikeshop Aalestrup A Kvik IF
Under Uret
Lefilix.com
Transylvania C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
FC Orkerne B
FC Loverboys C
VFF old boys B Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg B67 A Viborg B67 Logo Viborg B67
Blue Water Shipping A Prügelknabe IK
Goal Station B
Philbert Entreprise B
Sportmaster Brande
AC Vildheden B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
MTIF 2 B Møldrup Tostrup Idrætsforening Logo Møldrup Tostrup Idrætsforening
Partner Biler B SUB 88
Intersport Hobro & Dania trucking A
Gutz B Mtif
FC Lømmel B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC

U12 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7. februar

Teamname LVL Logo Club
VH08 C Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
NUGF C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
bmk90 2 C BMK 90 Logo BMK 90

U14 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 31. januar

Teamname LVL Logo Club
BTSVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Klejtrup Boldklub 2 Klejtrup Boldklub
Klejtrup Boldklub 1 Klejtrup Boldklub
BMK90 BMK 90 Logo BMK 90

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 31. januar

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 5. februar

Teamname LVL Logo Club
SUB88 2 B SUB 88
SUB88 1 B SUB 88
Rebild B

U15 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 5. februar

Teamname LVL Logo Club
Bmk C BMK 90 Logo BMK 90

Senior 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 5. februar

Teamname LVL Logo Club
Rita's Morgan tøser C
FLUIF 2 C FLUIF Logo FLUIF
HBI B Hersom Bjerregrav Idrætsforening Logo Hersom Bjerregrav Idrætsforening
FLUIF B FLUIF Logo FLUIF

U17 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30. januar

Teamname LVL Logo Club
Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
2000 B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U16 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30. januar

Teamname LVL Logo Club
Samsøgade United B
TVS 2 - Frederiks drenge B Tjele Vest Sport
TVS 1 - Frederiks drenge B Tjele Vest Sport
Sweaty FC A
BMK 90 C BMK 90 Logo BMK 90
Sallingsund fc B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
Dremteam C

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 29 - February 7 2016

Organisation
BMK 90
Place
Møldrup Hallen
Address
Rugvænget 2
Postalcode
9632
City
Møldrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview