Fortuna Sydbank Cup II 2015

Fortuna Randers indbyder til indestævne i weekenden 31/10-11/11. Så bliver I klar til DBU's og DGI's turneringer. Se også www.fortunaranders.dk. ALLE ER GARANTERET MINDST 4 KAMPE.Vi gentager succesen fra sidste år - denne gang med et endnu større stævne. I weekenden før afvikles Fortuna Cup I. Er I med der, får I 50% rabat på deltagelse i Fortuna Cup II.

DBU's turnering starter 31/10-1/11 for U5-U9 drenge og U5-U10 piger.

DBU's turnering starter 7/11-8/11 for U10-12 drenge og U11-12 piger.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U17 piger Mixed 4 425 1 0
U17 piger Mixed 4 425 0 0
Old Girls Mixed 4 425 0 0
U13 drenge Mixed 4 425 0 0
U13 drenge Mixed 4 425 0 0
U15 drenge Mixed 4 425 0 0
U15 drenge Mixed 4 425 0 0
U17 drenge Mixed 4 425 0 0
U17 drenge Mixed 4 425 0 0
Senior herrer Mixed 4 425 0 0
U11 drenge Mixed 4 425 1 0
Senior piger Mixed 4 425 0 0
U19 piger Mixed 4 425 0 0
U14/15 piger Mixed 4 425 2 0
U13 piger Mixed 4 425 0 0
Senior piger Mixed 4 425 0 0
U19 piger Mixed 4 425 0 0
U14/15 piger Mixed 4 425 1 0
U13 piger Mixed 4 425 0 0
U12 piger Mixed 4 425 2 0
U11 piger Mixed 4 425 5 0
U11 drenge Mixed 4 425 2 0
U10 drenge Mixed 4 425 0 0
U10 drenge Mixed 4 425 2 0
U11 piger Mixed 4 425 1 0
U12 piger Mixed 4 425 2 0
U12 drenge Mixed 4 425 0 0
U12 drenge Mixed 4 425 0 0
U14 drenge Mixed 4 425 0 0
U14 drenge Mixed 4 425 0 0
Old boys +32 Mixed 4 425 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U17 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Vejgaard Team Vejgaard

U17 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Old Girls 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Senior herrer 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
prima drengene B prima

Senior piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U19 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14/15 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TEAM 10 B Team 10
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Senior piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U19 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14/15 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Komitten A Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening

U11 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup if A Lystrup IF Logo Lystrup IF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U11 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HB A
AGF A Århus GF Logo Århus GF

U10 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sabro IF B Sabro IF

U11 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U12 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Komitten B Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Old boys +32 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
No Club
Place
Randershallen
Address
Fyensgade 1
Postalcode
8900
City
Randers C
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Fortuna Sydbank Cup II 2015 map

Tournament overview