Dybbøl Cup 2016

Broager Sparekasse - DYBBØL CUP 2016 Dybbøl IU fodbold har hermed fornøjelsen at indbyde til indendørs fodboldstævne i Dybbøl Hallerne, Aabenraavej 25. 6400 Sønderborg. 15 - 16 - 17 januar 2016 Det planlægges efter at der spilles i følgende rækker på følgende datoer: fredag 15 januar• U19 (D+P), Senior damer + herre, oldboys og veteraner lørdag 16. januar• U11(D+P),U12(D+P),U13(D+P), U14(D+P), U15(D+P), U16(D). U17(D+P) Søndag 17. januar U6, U7, U8(D+P), U9(D+P), U10(D+P) Ved evt. utilstrækkelig tilmelding i de enkelte rækker kan sammenlægning af forskellige rækker eller aflysning forekomme. Der går min. 2 hold videre fra puljerne og der spilles altid finale kampe.( dog ikke i 3x3). Der er medaljer til alle spillere i U6- U9 årgangene Hold gebyr: U17 og ældre 400,- kr. U9 –U16 300,- kr. U6-U8 (3 x 3) 200,- Kr. Der spilles efter DBU Jyllands – regelsæt. U6,U7 og U8 spiller på en halv bane med 3X3 mål, med en spilletid på 6 minutter pr. kamp. Spilletiden for øvrige hold er 10 minutter hvis ikke andet er angivet. Gebyr ved afbud: Indtil 2 dage før: Alm. gebyr. Senere: Dobbelt Gebyr. Program udsendes pr. e-mail senest 10. januar 2016. Tilmelding og betaling: http://staevner.dk/staevne/10952/dybboel-cup-2016.aspx Eller via e-mail og bankoverførsel E-mail: lpl@simonmoos.com Reg. 8010 Konto Nr. 0232901, senest 8 dage inden spilledato (bedes samtidig oplyst pr. mail)
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U19D Mixed 400 25 0
U19P Mixed 400 0 0
Senior Herre Mixed 400 7 0
U17D Mixed 400 2 0
U17P Mixed 400 1 0
U6 3X3 MIX Mixed 200 5 0
U7 3X3 MIX Mixed 200 11 0
U8 3X3 D Mixed 200 19 0
U9D Mixed 300 24 0
U10D Mixed 300 11 0
U11D Mixed 300 21 0
U14D Mixed 300 12 0
U15D Mixed 300 4 0
U8 3x3 Mixed 200 0 0
U9P Mixed 300 4 0
U10P Mixed 300 8 0
U11P Mixed 300 12 0
U12P Mixed 300 5 0
U13P Mixed 300 13 0
U14P Mixed 300 7 0
U15P Mixed 300 14 0
U12D Mixed 300 22 0
U13D Mixed 300 14 0
U16D Mixed 300 11 0
Oldboys Herre Mixed 400 0 0
Veteran Herre Mixed 400 2 0
Senior Damer Mixed 400 5 0
Fejl Mixed 0 0

Signetud teams

U19D 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fifidong Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
My little Poneys A FC Sønderborg Logo FC Sønderborg
Barske bøller A
KIE FC (U17) B
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Midtals IF. A Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Marri team
FC ren os A
Galácticos A
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
Hutlihut Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U19P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Senior Herre 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bov IF A BOV IF Logo BOV IF
Aflyst C Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Mr. AND 's TEAM Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Alkoholdet Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Marcellos C

U17D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 3X3 MIX 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EUI U6 Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Løjt IF 2 Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U7 3X3 MIX 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Små Fødder A Lysabild SG Logo Lysabild SG
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Broager 1 Broager UI Logo Broager UI
Broager 2 Broager UI Logo Broager UI
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Sdbg. Fremad A Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
EUI U7 Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl 3 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U8 3X3 D 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lynene B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
TSV Bordesholm 2 A TSV Bordesholm
TSV Bordesholm 1 A TSV Bordesholm
Lundtoft B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
løjt if 2 C Løjt IF Logo Løjt IF
Bns2 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Bns1 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Felsted IF B Felsted IF
Lif B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
løjt if 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Banditterne A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
EUI 1 Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Gråsten 2 A Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Gråsten 1 A Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Ensted if Ensted IF Logo Ensted IF
Dybbøl 3 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U9D 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EUI 2 A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
HSUF B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
KFK Blå Tiger B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Broager 1 A Broager UI Logo Broager UI
Broager 2 A Broager UI Logo Broager UI
Slagelse 1 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
HFK Blå Løver B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
VBIF I C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
BNS 2 A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 1 A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Bov IF 1 A BOV IF Logo BOV IF
EUI 1 B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
løjt if B Løjt IF Logo Løjt IF
Sdbg. Fremad 2 A Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sdbg. Fremad 1 A Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Dybbøl 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ensted C Ensted IF Logo Ensted IF
Nordals B Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub

U10D 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 4 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB2 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB4 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB3 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Løjt IF 2 C Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 1 C Løjt IF Logo Løjt IF
Bov IF C BOV IF Logo BOV IF
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF
Prima drengene A prima
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U11D 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BUI C Broager UI Logo Broager UI
Løjt 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Bov IF A BOV IF Logo BOV IF
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF
Christiansfeld Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Hørup 2 B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup 1 A Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Tinglev IF 3 C Tinglev IF
Tinglev IF 2 B Tinglev IF
Tinglev IF 1 B Tinglev IF
Tinglev IF 4 C Tinglev IF
KB 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dybbøl IU A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sub 1 c C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sub 1 b B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sub 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sdbg. Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Hørup 2 B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U14D 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Pappas Pizza Tørring A
BNS A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Team 1864 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Felsted C Felsted if
stjernerne B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Felsted if C Felsted If
Svenstrup UF B Svenstrup Ungdomsforening Logo Svenstrup Ungdomsforening
Egen B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
tønder A Tønder SF Logo Tønder SF
Midtals IF B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Løjt if 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt if 2 B Løjt IF Logo Løjt IF

U15D 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl drengene B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BNS A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Beliebers A FC Sønderborg Logo FC Sønderborg

U8 3x3 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørup 2 Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup 1 Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI 2 Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U10P 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam 3 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Løjt Piger Løjt IF Logo Løjt IF
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
VBIF piger Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening

U11P 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ubberud IF Ubberud IF Logo Ubberud IF
HFK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Løjt Piger 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt piger 1 A Løjt IF Logo Løjt IF
Bov 1 A BOV IF Logo BOV IF
Bov 2 B BOV IF Logo BOV IF
VBIF piger B Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U12P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
søhus stige Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
EGB Ejby IK Logo Ejby IK

U13P 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
FC Horsens Tøserne A FC Horsens Logo FC Horsens
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Dybbøl 3 (U12) B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sdbg. Fremad 3 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sdbg. Fremad 2 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sdbg. Fremad 1 A Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Løjt IF A Løjt IF Logo Løjt IF
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Lundtoft IF C Lundtoft IF Fodbold

U14P 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Vojens B Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
Dybbøl 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Girlpower B Broager UI Logo Broager UI
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Højer/Tønder II A Tønder SF Logo Tønder SF
Højer/Tønder I A Tønder SF Logo Tønder SF

U15P 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kolding Q U15 A KoldingQ Logo KoldingQ
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
SUB A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
TEAM 10 A Team 10
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Vita-pigerne A Varde IF Logo Varde IF
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
højer A Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
tønder A Tønder SF Logo Tønder SF

U12D 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BUI C C Broager UI Logo Broager UI
BUI B B Broager UI Logo Broager UI
TSV Nord Harrislee B TSV Nord Harrislee
TSV Nord Harrislee A TSV Nord Harrislee
TSV Bordesholm 2 C TSV Bordesholm
TSV Bordesholm 1 B TSV Bordesholm
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 5 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 4 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 3 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Team Vest B
BOV IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
BOV IF 1 A BOV IF Logo BOV IF
Dybbøl 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BNS 3 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Bramdrupdam GIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam GIF 2 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BNS 1 A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Lysabild A Lysabild SG Logo Lysabild SG

U13D 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MIF/NSU C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
MIF/NSU B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
VBIF II B Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
VBIF I B Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Sdbg. Fremad C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Dybbøl grøn A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl hvid A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Solitwork A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Egen B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Skærbæk C Team vest
Sanderum Boldklub B SB Sanderrum Boldklub
SUB A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U16D 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl u16d B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl u16d C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Team Mørk B Skibet IF Logo Skibet IF
G.B.United B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
FC.GB B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Serie 6 A FC Sønderborg Logo FC Sønderborg
BovIF/BK2012 2 A Lundtoft IF Fodbold
BovIF/BK2012 A Lundtoft IF Fodbold
De Ukendte B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

Oldboys Herre 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Veteran Herre 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Senior Damer 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BIG 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BIG 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Søhus' mødre C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
AaBK U17 Piger Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Nordals C Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub

Fejl 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
15. - January 17 2016

Organisation
Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Place
Dybbøl-Hallerne
Address
Aabenraavej 25 A
Postalcode
6400
City
Sønderborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview