Sportigan Langebæk Cup 2016

 

  Sportigan Langebæk Cup 2016

Langebæk Alliancen gentager succen, fra de foregående år.

Igen i år, vil indendørsstævnet blive afviklet, over to weekender.

Det sker i weekenderne d. 22-23-24 januar og d. 29-30-31 januar.

Der vil vanen tro, være masser af scoringspræmier.

Alle hold får minimum 3 kampe.

I årgangene U7-U8-U9 vil der være medaljer til alle.

I drenge-rækkerne U10-U11-U12-U13, 

samt i pige-rækken U12p

vil der være flotte præmier til nr. 1,2 og 3.

I U14 og opefter... Bliver der spillet om, flotte pengepræmier..

I hver række kårer vi stævnes spiller..

 

Gebyr pr hold

U7-U9 er 350 kr.

U10-U13 er 400 kr. 

U14-U15-U17-U19 er 500 kr. 

Der bliver spillet i følgende rækker :

 

FREDAG D. 22 JANUAR

U14 DRENGE

LØRDAG D. 23 JANUAR

U7 MIX

U12 DRENGE

U17 DRENGE

SØNDAG D. 24 JANUAR

 U9 DRENGE

U12 PIGER

FREDAG D. 29 JANUAR

U19 DRENGE

LØRDAG D. 30 JANUAR

U11 DRENGE

U13 DRENGE

U15 DRENGE

SØNDAG D. 31 JANUAR

U8 MIX

U10 DRENGE

 

 

 

Årgang

Spillere på holdet

Spillere på banen

1 mand over midten

1 Målmand. Der må tage med hænder

U7-U9

7

5

NEJ

JA

U10-U12 D+P

6

4

NEJ

NEJ

U13-U19 D

6

4

JA

NEJ

 

Tilmelding og betaling...

Holdet er ikke endeligt tilmeldt, før betalingen er registreret ! og tilmeldingen er bindene. Gebyret indbetales på  Reg.nr: 5041 konto nr : 0001231942

HUSK ved indbetaling at opgive holdets navn og det id-nr, som du får tilsendt pr. mail, når vi har registreret din tilmelding via stævner.dk.

 

Sidste frist for tilmeldinger er Onsdag d. 5 januar 2016.

 

Programmet bliver sendt på mail, og kan ses på stævner.dk 1 uge før stævnet start.

 

Yderligere oplysninger fås ved henvendelse til Kontakt person:                                           

Jannic Andersen 

mobil 51212148, Mail  jna@nrdc.dk

 

Med sportslig hilsen

Langebæk Alliancen og Sportigan Præstø.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 7 350 Lørdag d. 23-1-2016 5 0
U8 Mixed 7 350 Søndag d. 31-1-2016 9 0
U9 Mixed 7 350 Søndag d. 24-1-2016 13 0
U10 Mixed 6 400 Søndag d. 31-1-2016 14 0
U11 Mixed 6 400 Lørdag d. 30-1-2016 16 0
U12 Mixed 6 400 Lørdag d. 23-1-2016 19 0
U13 Mixed 6 400 Lørdag d. 30-1-2016 15 0
U14 Mixed 6 500 Fredag d. 22-1-2016 24 1
U15 Mixed 6 500 Lørdag d. 30-1-2016 14 0
U17 Mixed 6 500 Lørdag d. 23-1-2016 12 0
U19 Mixed 6 500 Fredag d. 29-1-2016 6 0
U12 Piger Mixed 6 400 Søndag d. 24-1-2016 3 0

Signetud teams

U7 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23-1-2016

Teamname LVL Logo Club
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Mfk B Mfk
Nyråd Sort Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Langebæk Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 31-1-2016

Teamname LVL Logo Club
ØGIF Sort Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF Rød Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
VIF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nyråd Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
nab B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NFC 2 A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
NFC 1 A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen

U9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 24-1-2016

Teamname LVL Logo Club
Farmor & Farfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Team Møns FK C Møns FK Logo Møns FK
Saksenboys C Møns FK Logo Møns FK
Warmingboys C Møns FK Logo Møns FK
Nyråd Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Vordingborg U9 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Langebæk Alliancen Sort C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Nab A Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Svane Køkkenet Næstved A
Rudi' s Autocenter

U10 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 31-1-2016

Teamname LVL Logo Club
Svend Gønge blå IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
FKS 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
ssmv.dk
VIF2 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Langebæk Alliancen Hvid B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
FKS 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF

U11 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30-1-2016

Teamname LVL Logo Club
FC Nørd B
PSG
Mfk "Friis" C Møns FK Logo Møns FK
Mfk "Toft" C Møns FK Logo Møns FK
Nyråd Stribet Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
VIF Vordingborg B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Langebæk Alliancen Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Østmøn Fodboldklub C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
dalby B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
FK 05 Hilmer B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 Hjalmar B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U12 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23-1-2016

Teamname LVL Logo Club
Nyråd 05 Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Ørslev 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 3 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
HFC blå Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Sakskøbing B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
fli 1 B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
fli 2 B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
LA05 Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Team Boligmatch 2 Glostrup FK Logo Glostrup FK
Team Boligmatch 1 Glostrup FK Logo Glostrup FK
HB05 Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Langebæk Alliancen Blå B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Møns FK 1 B Møns FK Logo Møns FK
Møns FK 2 B Møns FK Logo Møns FK

U13 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30-1-2016

Teamname LVL Logo Club
Team Næver B
sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Østmøn Young Guns C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
RONALDOS DRENGE
KFUM03 Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Fk sydsjælland C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Langebæk Alliancen Hvid B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Green Team Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U14 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 22-1-2016

Teamname LVL Logo Club
Ørslev 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 2 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 3 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 4 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Østmøn Falcons C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Tingsted 2 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 1 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
KFUM03 Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Holmegaard GB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
peugeot drengene næstved B
Nybegynderne B
LA blå B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
LA sort B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
LA rød B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
LA hvid B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
LA grøn B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Næver boyz B
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge

U15 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30-1-2016

Teamname LVL Logo Club
Håndbolddrengene A
Entreprenør Jens Pedersen B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Møns Entreprenørfirma A
Badboys B
Nyråd 1 B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Østmøn Padawans C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
dj til din fest
Nyråd 2 C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd 3 Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Langebæk Alliancen Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
GøjleBois B

U17 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23-1-2016

Teamname LVL Logo Club
3 kampe og i bad
Nysted Brøndboring A
HTL BYG APS B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
SØS
Naughty Bois
De Skæve Gutter C
SAMMYS SLAVER C
Knudsens Drenge
C.J. Ejendomme B Ørslev Fodbold
Haslev Ultras

U19 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 29-1-2016

Teamname LVL Logo Club
Avekatterne A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Sportigan Vordingborg A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
FC Hårlev
Das Auto

U12 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 24-1-2016

Teamname LVL Logo Club
NAB/NFB C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Næstved IF 2 A Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
22. - January 31 2016

Organisation
Langebæk Alliancen
Place
Langebæk Hallen
Address
Åløkkevej 1
Postalcode
4773
City
Stensved
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview