B1909 Indefodboldstævne 2015

B1909 inviterer til indefodboldstævne d. 11., 12. og 13. december 2015.
 

Der er mulighed for tilmelding i følgende rækker:
Drenge U8-U15 og piger U13-15.
U8 og U9 spiller 5:5, mens resten spiller 4:4. Max. 2 udskiftere pr. hold.


Der er flotte præmier til nr. 1-2-3 i U10-U15-rækkerne. I U8 og U9 er der medaljer til alle. Vi har taget forbehold for andre stævner samme weekend!


Deltagergebyret er 300 kr. pr. hold, der bedes indbetalt til Arbejdernes Landsbank:
Reg. nr. 5389 og kontonummer 0309123. Husk at angive holdnavn og årgang ved betaling.


Sidste tilmeldingsfrist er 4. december.


Holdene spiller i denne rækkefølge:


Fredag (start kl. 16.30):

U13 piger
U15 piger
U15 drenge


Lørdag (start kl. 9.00):

U8 drenge
U9 drenge
U11 drenge
U14 drenge


Søndag (start kl. 9.00):

U10 drenge
U12 drenge
U13 drenge
 

Programmet udsendes pr. mail i ugen op til stævnet, og kan hentes på hjemmesiden.
 

Evt. spørgsmål bedes rettet til:
Kasper H. Hansen på indestaevne@b1909.dk eller tlf: 5192 1477
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Mixed 7 300 Lørdag 17 0
U9 Mixed 7 300 Lørdag 6 0
U10 Mixed 6 300 Søndag 14 0
U11 Mixed 6 300 Lørdag 10 0
U12 Mixed 6 300 Søndag 12 0
U13 Mixed 6 300 Søndag 21 0
U14 Mixed 6 300 Lørdag 20 0
U15 Mixed 6 300 Fredag 14 0
U13 Mixed 6 300 Fredag 9 0
U15 Mixed 6 300 Fredag 2 0

Signetud teams

U8 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
KIF B Korup IF Logo Korup IF
Søhus Stige Boldklub C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Ubberuds drenge C Ubberud IF Logo Ubberud IF
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Langeskov 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Langeskov 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Nr. Lyndelse - Søby FC B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
BK Stjernen A B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
U9 Drenge C Skamby BK Logo Skamby BK
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
KIF B Korup IF Logo Korup IF
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 3 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Tved u10 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Gutterne B Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
Strib 2 B Strib IF Logo Strib IF
De Små Blå B Vindinge BK Logo Vindinge BK
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
SfB2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Strib 1 B Strib IF Logo Strib IF

U11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
MG&BK B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
MG&BK 2006 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Tpi 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U12 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fiuk 2 Fiuk
Fiuk Fiuk
Aarslev Boldklub A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Bramdrupdam B Bgif
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Kerteminde BK Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Vamdrup If B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Sanderum BK B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Fjordager IF Fjordager IF Logo Fjordager IF
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U13 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Julles Tromler A Næstved IF Logo Næstved IF
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Green Team B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Kerteminde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
BM Gul A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OB A
BM Lyseblå A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM Hvid B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Nkif A
Varde drengene A Varde IF Logo Varde IF
Banditterne B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
B1909 2 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
RB27 B Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
Allesø gf B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Korup IF B Korup IF Logo Korup IF

U14 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
MiniMinions A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Munkebo 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 1 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
B1909 3 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
FC MULTIWOOD A
Næsby2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Pappas Pizza Tørring
OB
Sture Powls Army A
FC Frede A
Avista Oil Horsens A
Team Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sport & Profil A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
henning lund A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Marienlyst Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B1909 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Ubberud IF C Ubberud IF Logo Ubberud IF

U15 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Marienlyst 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Korupbanden B
Traepillerfyn.dk A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
BIF B Brenderup IF Logo Brenderup IF
The old team B
Team B&R A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Sanderum 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Nielsen/munkholm B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U13 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
SIF B Strib IF Logo Strib IF
Skovby pigerne B Skovby GF Logo Skovby GF
Marienlyst Gunners A Marienlyst Logo Marienlyst
FC Horsens Tøserne A FC Horsens Logo FC Horsens
Næsby b A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Marienlyst 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
OKS Bolcherpiger C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst Gunners A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst United A Marienlyst Logo Marienlyst

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
11. - December 13 2015

Organisation
Boldklubben af 1909
Place
B1909s hal
Address
Gillestedvej 12
Postalcode
5240
City
Odense
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
B1909 Indefodboldstævne 2015 map

Tournament overview