ØLHOLM CUP 2016

---------------------------

Ølholm Boldklub afholder ØLHOLM CUP 2016 den 29.-31. januar samt 6. - 7. februar for U6 - U13 samt U15 piger.

U14 - U17 drenge spiller den 30. december
Sidste år deltog omkring 250 hold i hele stævnet. Vi glæder os til at se nye som tidligere spillere

Personlige præmier til alle finalehold (max 6 spillere)
Erindringsmedalje til alle spillere i U9 og yngre.
3-bold for U6 og U7 (medalje til max. 5 spillere)

Der spilles i indledende puljer á 4 hold. Afhængig af antal hold spiller nr. 1 og 2 derefeter CUP-kamp eller mellemrunde om plads i A-finale og nr. 3 og 4 om plads i B-finalen. Det tilstræbes at spille mellemrunde, således alle hold er sikret minimum 5 kampe. Der garanteres dog min 4 kampe, og der spilles efter DBU's regler men ikke med sænket overligger. U8 spiller dog 4 mand på hel bane.
3-bold spilles på tværs af banen, og der registreres ingen resultater og ingen slutspil. Vi sørger for kampledere.
Ret til ændringer forbeholdes.

Vi forbeholder os retten til at lukke for tilmelding før tid (oprette venteliste), når rækkerne er fyldte samt til at aflyse en række ved for få tilmeldinger.


Betaling sker ved tilmelding på hjemmesiden (du tilmelder ikke igen) Tilmelding anses ikke for værende gældende, før holdgebyret er indbetalt.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Drenge Mixed 6 375 31. januar 15 0
U11 piger Mixed 6 375 31. januar 8 0
U11 drenge Mixed 6 375 30. januar 12 0
U10 piger Mixed 6 375 6. februar 9 0
U10 drenge Mixed 6 375 30. januar 14 0
U9 drenge Mixed 6 375 7. februar 7 0
U9 piger Mixed 6 375 6. februar 0 0
U8 drenge Mixed 6 375 7. februar 5 0
U8 piger Mixed 6 375 6. februar 2 0
U14/U15 piger Mixed 6 400 29. januar 11 0
U13 piger Mixed 6 400 31. januar 6 0
U13 drenge Mixed 6 425 30. januar 7 0
U12 piger Mixed 6 375 31. januar 5 0
U7 Mixed 5 275 6. februar 14 0
U6 Mixed 5 275 6. februar 0 0

Signetud teams

U12 Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 31. januar

Teamname LVL Logo Club
Automatic Syd El-tavler B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team Sportigan Holstebro A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Fc Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Sole B
JR og Dallasbanden A Brande IF Logo Brande IF
TEam Aksel B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Vilstrups Vildsvin A Brande IF Logo Brande IF
Team Lauridsen B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
U11 A Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Sportigan Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Gittes Drenge B Gauerslund I. F
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U11 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 31. januar

Teamname LVL Logo Club
Hedensted Hedensted IF Logo Hedensted IF
Dronningborg B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Vinding SF1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Rask Mølle 1 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Rask Mølle 2 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Vamdrup pigerne B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Jelling FS A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U11 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. januar

Teamname LVL Logo Club
Sills drenge B Bording IF Logo Bording IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
sportigan hedensted A
Østbasen Østbasen
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Inventar butik A Skibet IF Logo Skibet IF
Prima drengene B prima
Beauty Team, Kolding B Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hedensted drengene B

U10 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6. februar

Teamname LVL Logo Club
Årslev pigerne A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
TIF / ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Skibet IF 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Hatting torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Nr. Bjært Strandhuse B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Tifferne B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Skibet IF 1 A Skibet IF Logo Skibet IF

U10 drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. januar

Teamname LVL Logo Club
Ricos Flødeboller B Give Fremad Logo Give Fremad
Winnies Salon A Give Fremad Logo Give Fremad
TIF / ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Gauerslund IF A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Grindsted Syd C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Bording IF 2 C Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 1 B Bording IF Logo Bording IF
Danseal A jelling fs
Team PA B Hedensted IF Logo Hedensted IF
TEAM LMT UG Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF
HTS1 B Horne/Tistrup/Sig
HTS2 B Horne/Tistrup/Sig

U9 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 7. februar

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
PTM-farstrup B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6. februar

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 7. februar

Teamname LVL Logo Club
ØNIF 2 C Øster Nykirke Idrætsforening Logo Øster Nykirke Idrætsforening
ØNIF 1 C Øster Nykirke Idrætsforening Logo Øster Nykirke Idrætsforening
De røde djævle A Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening

U8 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6. februar

Teamname LVL Logo Club
Aabyhøj Q
Aabyhøj P

U14/U15 piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. januar

Teamname LVL Logo Club
Fc Iskold C Brande IF Logo Brande IF
JM Malerfirma A Billund IF Logo Billund IF
Østbasen 2 Østbasen
Østbasen Østbasen
Botjek Center Trekanten A
Rask Mølle 1 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Rask Mølle 2 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
TSIF C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Grisen Flyver A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Hedensted C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U13 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 31. januar

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens Tøserne A FC Horsens Logo FC Horsens
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
T-S HANDEL . DK A Løsning IF Logo Løsning IF

U13 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30. januar

Teamname LVL Logo Club
Din Frisør. B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
ROI B
Østbasen Østbasen
EV Metal B
Hovedgaard
BDO Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U12 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 31. januar

Teamname LVL Logo Club
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Stensballe ik B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Rask Mølle C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U7 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6. februar

Teamname LVL Logo Club
BNY Elektronik 1 Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
BNY Elektronik 2 Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Gauerslund 1 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 3 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 2 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Rask Mølle C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6. februar

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 31 - February 7 2016

Organisation
Ølholm Boldklub
Place
Langskovhallen
Address
Skolevej 80
Postalcode
7160
City
Tørring
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
ØLHOLM CUP 2016 map

Tournament overview