Gorms Cup

Indbydelse til Gorms Cup 2016 i Jelling

Gorms Cup 2016 afvikles i samarbejde med vores hovedsponsor Den Jyske Sparekasse for drenge i følgende rækker og på følgende tider:

 

  • U-17 (årgang 99/00) Fredag den 8. januar 2016
  • U-15 (årgang 01/02) Lørdag den 9. januar 2016
  • U-13 (årgang 03) Søndag den 10. januar 2016
  • U-12 (årgang 04) Lørdag den 9. januar 2016
  • U-11 (årgang 05) Søndag den 10. januar 2016
  • U-10 (årgang 06) Søndag den 10. januar 2016
  • U-9 (årgang 07) Lørdag den 9. januar 2016
  • U-8 (årgang 08) - 5-mands - Lørdag den 9. januar 2016

Præmier:
• En mindre overraskelse til spillerne til og med U-13
• Pæne personlige præmier til alle hold i finalerunder
• Præmier til 5 spillere i U-15 og U-17 rækkerne
• Præmier til 6 spillere i U-9 til U-13 rækkerne
• Præmier til 7 spillere i U-8 rækkerne
• Forventet præmiesum udgør minimum 60.000 kr.
Hovedpræmien i U-15 og U-17 rækkerne forventes at blive billetter til Jelling Musikfestival 2016.


Turneringsform:
Til og med U-11 spilles i år i rene A, B og C rækker. Husk derfor tilmelding i rigtig række.

Ved for få tilmeldte hold forbeholder vi os ret til at lægge rækkernes sammen (A(B eller B/C)

I øvrige rækker spilles indledende kampe. Nr. 1 og 2 i alle puljer går videre til mellemrunde A og nr. 3 og 4 går videre til mellemrunde B.
- Alle hold garanteres 4 kampe.


Tilmelding og betealing senest den 13. december 2015 via staevner.dk under Gorms Cup 2016. 

Oplys:

Årgang

Holdets navn

Fra U-8 til U-11: Tilmeld som A, B eller C.

Fra U-12: Forventet styrke A eller B af hensyn til puljeinddeling.


Startgebyr, som skal indbetales senst den 13. december 20154 på reg.nr. 9551 - konto nr. 0002155508 udgør:


U-15 og U-17: 450 kr.
U-10 til U-13:  425 kr.
U-8 og U-9:     400 kr.


Kampprogram:
Mailes til holdets kontaktperson umiddelbart efter nytår. Kampprogram i papirform udleveres ved ankomst.
Vi kan supplerende henvise til vores hjemmeside: www.jellingfsfodbold.dk under stævner med mere - Gorms Cup. Her kan du også finde indbydelsen.
 

Med venlig hilsen

Gorms Cup

Jakob Hauge

gormscup@hotmail.com

Tlf. 25 68 14 50

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-9 Mixed 6 400 25 0
U-8 (5-mands) Mixed 7 400 18 0
U-10 Mixed 6 425 28 0
U-11 Mixed 6 425 14 0
U-12 Mixed 6 425 9 0
U-13 Mixed 6 425 14 0
U-15 (+U-14) Mixed 5 450 29 0
U-17 (+U16) Mixed 5 450 9 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-9 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSUF B Hammelev SUF
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Jelling FS 3 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Skibet IF 3 C Skibet IF Logo Skibet IF
Gauerslund C2 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund C1 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund B2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund B1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Brædstrup 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Silkeborg IF 1 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Firehøje B Firehøje IF
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ammitsbøl C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
PTM-Farstrup 2 C Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Skibet IF 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
PTM-Farstrup B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Sole IF B Sole IF

U-8 (5-mands) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bedste venner A -
Billund IF - 1 B Billund IF
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Skibet If1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Fc Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Vognmand Bjarne Madsen, Give A Give Fremad
Vinding SF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Brædstrup 2 A Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Fc Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Jelling 2 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 3 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Gauerslund 3 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Midtjylland United Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
Brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

U-10 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
allesø A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
iTIDE A/S B Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Team Goalshow B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
brædstrup 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
brædstrup 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Vi spiller for sjovt B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Team Rescale B
brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Winnies Salon A Give Fremad
Ricos Flødeboller B Give Fremad
SUB A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bredballe IF C 1 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF C 3 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF C 2 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Jelling fs 3 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling fs 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling fs 4 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Billundrødderne C C Billund IF
Billundrødderne 1 B Billund IF
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
LuksusPleje Aps A Bredballle IF
Jelling 1 A jelling fs
HEI C HEI
TEAM LMT/UG Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF
HEI B HEI
Vejle Kammeraterne B Vejle Kammeraterne

U-11 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Tørring-Ølholm C Tørring IF Logo Tørring IF
Brædstrup IF 3 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Skibet IF C
Inventar butik Skibet IF Logo Skibet IF
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 3 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Egtved drengene C Egtved if
Egtved Boys B Egtved if
Hedensted drengene B

U-12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jelling 3 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Stilling IF B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Team SMH Rideudstyr Vejle A
BIF U12 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Vindmøllerne B

U-13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Grumstrup Auto B
Solitwork A Bredballe IF Logo Bredballe IF
jelling 1 A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
jelling 3 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
jelling 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Danske Bank 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Danske Bank 1 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
BIF U13 C C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
BIF U13 B B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

U-15 (+U-14) 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hovedgård IF B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Rif's drenge A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Sport 24 Vejle A
Bedst med venstre B Skibet IF Logo Skibet IF
Sture Powls Army A
Kopogkande give A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Jelling fs - E A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Claus´ Drenge A
Pap, Emballage og Display A
R2 Active Kids Foundation A
Universal Transport A Skibet IF Logo Skibet IF
Hair Style Horsens A AC Horsens Logo AC Horsens
De gode - og Bertel A -
Jelling fs 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling fs 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Lindved/Uldum B Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Harresø Byg A
Midtjysktag A

U-17 (+U16) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejle B B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Østbasen Østbasen
Sparekassen Kronjylland A FC Horsens Logo FC Horsens
De dårlige tabere A
Flygers Prinsesser A -
Maybe B FC Horsens Logo FC Horsens
Team Mørk B
De Ukendte B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Jelling Forenede Sportsklubber
Place
Gormshallerne
Address
Kathrinelund 1
Postalcode
7300
City
Jelling
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview