Åbne Århus Mesterskab 2016 i Indendørs Fodbold

                                                              Åbne Århus Mesterskab 2016                         
                                               HEI-fodbold har på ny fornøjelsen at indbyde 
                                                                               til
                                  De uofficielle ÅBNE ÅRHUSMESTERSKABER i indendørs fodbold
                                            U7 til U14 drenge og piger A og B rækker i alle årgange

 

Kampprogram sendes til alle tilmeldte og kan hentes på www.hei-fodbold.dk

Link til program:  https://www.meinturnierplan.de/mt.php?id=AARHUS1&setlang=en

 

 

Stævnet er blevet en kærkommen tradition for rigtig mange klubber, og i HEI er vi atter klar til at tage imod masser af dygtige fodboldspillere i januar måned.

 

                                 Stævnet afvikles følgende dage. 10., 16., 17., 23. og 24. januar 2016.

 

Præmier:
Der vil være præmier til alle deltagende hold i alle semifinaler og finaler. Til de vindende hold vil der naturligvis være mesterskabspokal samt den eftertragtede Århusmester T-shirt. Den populære ”extra konkurrence” har vi selvfølgelig også med i hver række.

 

Tilmelding:

Seneste tilmelding/betaling er d. 18. december 2016
Der kan tilmeldes 1 hold fra hver klub i hver række, og vi har ikke noget imod der stilles med årgangens bedste spillere.


Deltagergebyret er kr. 450,- pr hold. Da hal-tid er en begrænsende faktor, bliver de tilmeldte hold registreret efter ”først til mølle”. Vi håber at få plads til alle tilmeldte hold, men forbeholder os muligheden for at lukke en række, når det vurderes, der ikke er plads til flere. Hvis der kommer under 6 hold pr.række aflyses rækken.

 Tilmelding er først gyldig når betaling er modtaget. Betaling indsættes på konto i Djurslands Bank, reg. nr. 7264 konto nr. 1108153 Angiv klub og hold på følgende måde: Klubnavn efterfulgt af D (for drenge) eller P (for piger) efterfulgt af række (eksempelvis HEI DU8).

 

 


Der kan max. deltage 7 spillere pr. hold. En spiller skal være medlem af – og spilleberettiget i klubben iht. DBU Jyllands regler. Der spilles efter de officielle indefodbold  regler for små mål. Alle rækker spiller på håndboldbane – også U7. Forventet spilletid 8 min. Pr. kamp, U7 dog 7 min.
 

Alle hold er garanteret mindst 3 kampe. Kampene dømmes af kvalificerede dommere.

 


Spørgsmål kan sendes til e-mail: aam@gmail.com
 

 
 


 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U9 PIGER B Mixed 7 450 8 0
U10 PIGER A Mixed 7 450 8 0
U7 DRENGE Mixed 5 350 27 0
U7 Mixed 5 350 0 0
U7 PIGER A Mixed 7 450 0 0
U7 PIGER B Mixed 7 450 0 0
U8 DRENGE A Mixed 7 450 8 0
U8 DRENGE B Mixed 7 450 15 0
U8 PIGER A Mixed 7 450 0 0
U8 PIGER B Mixed 7 450 1 0
U9 DRENGE A Mixed 7 450 12 0
U9 DRENGE B Mixed 7 450 15 0
U9 PIGER A Mixed 7 450 2 0
U10 PIGER B Mixed 7 450 1 0
U10 DRENGE A Mixed 7 450 9 0
U10 DRENGE B Mixed 7 450 10 0
U11 DRENGE A Mixed 7 450 17 0
U11 DRENGE B Mixed 7 450 14 0
U12 PIGER A Mixed 7 450 5 0
U12 PIGER B Mixed 7 450 6 0
U13 DRENGE A Mixed 7 450 9 0
U11 PIGER A Mixed 7 450 6 0
U11 PIGER B Mixed 7 450 1 0
U13 DRENGE B Mixed 7 450 5 0
U14 PIGER A Mixed 7 450 2 0
U14 PIGER B Mixed 7 450 3 0
U13 PIGER A Mixed 7 450 4 0
U13 PIGER B Mixed 7 450 4 0
U12 DRENGE A Mixed 7 450 5 0
U12 DRENGE B Mixed 7 450 8 0
U14 DRENGE A Mixed 7 450 2 0
U14 DRENGE B Mixed 7 450 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 PIGER B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10 PIGER A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASA A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Ubberud IF A Ubberud IF Logo Ubberud IF
IF Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 2007 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
PSG FC (England) A PSG FC (England)
IF Lyseng 2006 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HOG Hinnerup A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U7 DRENGE 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 2 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Ifa 2 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Stautrup I.F. B Stautrup IF Logo Stautrup IF
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Skødstrup U7 - B B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Virup 2 B Virup IF Logo Virup IF
Virup IF 1 A Virup IF Logo Virup IF
HEI 5 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 4 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup U7 - A 2 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Skødstrup U7 - B B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup U7 - A A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Helsted 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
If alliancen 2 A IF Alliancen Logo IF Alliancen

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 PIGER A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 PIGER B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 DRENGE A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF A B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Lystrup 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI U8 Drenge A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
AIA Tranbjerg 1 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
HSK(1) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Skødstrup SF A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
U8 A Virup IF Logo Virup IF
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U8 DRENGE B 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF B C Hornslet IF Logo Hornslet IF
AGF B Århus GF Logo Århus GF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
U8 B Virup IF Logo Virup IF
FC Her Kommer Vi B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Stautrup IF 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
If alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
HSK(2) B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Stautrup IF B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Skødstrup SF Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Sabro IF B tst/Sabro Logo tst/Sabro
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U8 PIGER A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 PIGER B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 DRENGE A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
F Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Lystrup IF u9 drenge A A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Vri A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
AGF U9A A AGF
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI 99 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
ASA U9A A ASA
Skødstrup sf Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VIK A Vejlby IK Logo Vejlby IK

U9 DRENGE B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF U9B B AGF
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
KHIF B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Lystrup IF U9 B B Lystrup IF Logo Lystrup IF
HEI 66 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup sf Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
HEI 11 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
sabro if B tst/Sabro Logo tst/Sabro
IF Lyseng B2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
ASA U9B B ASA

U9 PIGER A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10 PIGER B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 DRENGE A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Winnies Salon A Give Fremad
TRIF A Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
VRI1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SSF1 A Skødstrup SF
VIK/Skovbakken 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI 1 A HEI

U10 DRENGE B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Ricos Flødeboller B Give Fremad
TRIF B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Kristrup B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
VRI2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SSF2 B Skødstrup SF
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
VIK/Skovbakken 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
HEI 2 B HEI

U11 DRENGE A 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI A A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hornslet if 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Lyseng IF A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skødstrup SF 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Galten A Gfs
Sportigan Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Brabrand 1 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Fighterne A BMI
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vejlby IK A Vejlby IK Logo Vejlby IK
AGF A Århus GF Logo Århus GF

U11 DRENGE B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI B B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hornslet if 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
De urørlige B BMI
Hedensted Drengene B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Målkongerne B Århus GF Logo Århus GF
Brabrand 2 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Lyseng U 11 Drenge B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Tonserne B BMI
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vejlby IK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Lyseng U 11 Drenge B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U12 PIGER A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hansen Gardiner
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
skovbakkens bedste piger A IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Lystrup U12Piger A A Lystrup IF Logo Lystrup IF

U12 PIGER B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TRIF B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Brabrand pigerne B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Hørning IF B Hørning IF
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lystrup U12Piger B B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U13 DRENGE A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Åbyhøj 1 A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
united A Allingåbro IF
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skødstrup A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
AGF A Århus GF Logo Århus GF
VIK A Vejlby IK Logo Vejlby IK
The Sharks A

U11 PIGER A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC keglerne A -
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lystrup if A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Fighterne Vejlby IK Logo Vejlby IK
Lyseng piger 2005 A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U11 PIGER B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejlby IK B Vejlby IK Logo Vejlby IK

U13 DRENGE B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Åbyhøj drengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VIK B Vejlby IK Logo Vejlby IK

U14 PIGER A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng I A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U14 PIGER B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng II B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Brabrand IF B Brabrand IF Håndbold
Brabrand IF B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U13 PIGER A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brabrand IF A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
LIF-de Røde Lyn A Lystrup IF Logo Lystrup IF
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skovbakkens seje piger A IK Skovbakken Logo IK Skovbakken

U13 PIGER B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIF-B B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Bakken Girls 2 B IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Åbyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

U12 DRENGE A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TRIF A Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U12 DRENGE B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Åbydrengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Sparnord B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Lyseng 4 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
TRIF 2 B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening

U14 DRENGE A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kolt/Hasselager IF A Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U14 DRENGE B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Hjortshøj Egaa IF
Place
HEI Hallen
Address
Skæring Skolevej 200
Postalcode
8250
City
Egå
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview