Solrød Intersport Cup 2016

Solrød Intersport Cup 2016

 Ved A- og B-række forstås, at B-rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i SBU 2-3 og C-rækken henvender sig til nybegyndere og række 4 o.l.

1. Præmier
2. 5-holds puljer
3. Der spilles til store mål - 7 mandsmål **
4. Personlige pokaler til spillere på vindende hold og stor pokal til holdet.

** U-6 og U-7 drenge spiller på halv bane med minimål


Tilmelding : Senest onsdag 16. december 2015


Deltagergebyr pr.hold
(max.6 spillere pr.hold - Undtagen U9 og nedefter her er 7 spillere pr. hold)
Der spilles med 4 spillere på banen på hvert hold for U10 og opefter, og med 5 spillere på U9 og nedefter.
I U7 drenge A spilles der med 4 spillere på banen som er en minibane.

Ungdom: kr. 400,-

Herresenior / Oldboys: kr. 450,-

Stævneinfo: Bo Løth Nielsen, mail: solrodfc@gmail.com

Et hold er først tilmeldt, når betalingen er modtaget, man kan altså godt være godkendt og alligevel ikke komme med hvis betalingen ikke registreres. Et hold er altså først tilmeldt når der er kommet svar retur om at betaling er modtaget. Så betal venligst når du modtager besked om at du er bekræftet og afventer betaling.
Betalingen kan ske på følgende måder:
Bankkonto: 2344 2551 563 270 (Nordea) - husk at holdnummer først på indbetalingslinien
Betaling skal være Solrød FC i hænde senest onsdag 16. december.
Overholdes betalingsfristen ikke, kan holdet blive slettet og ventelisten benyttes.
 

Det forventede spilletidspunkt* for dagen fremgår af puljerne man tilmelder sig i.
Lørdag 16. Januar           Søndag 17. Januar

U 8 Drenge A + B + C           U 6 Drenge
U 10 Drenge A + B + C         U10 og U 11 Piger A + B
Oldboys +33                       U 12 Drenge A + B + C

 

Lørdag 23. Januar               Søndag 24. Januar
U 9 Drenge A + B + C             U 7 Drenge A + B
U 13 Drenge A + B + C            U 9 Piger A + B
U 13 Piger A + B                    U 11 Drenge A + B + C
Herresenior                         


*Ret til ændringer forbeholdes
- ved få tilmeldinger i A eller B rækker, kan disse rækker blive slået sammen
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-9 Pige (07-08) B Mixed 7 400 0 0
Herresenior A Mixed 6 450 2 0
U-13 Drenge (03) A Mixed 6 400 3 0
U-13 Drenge (03) B Mixed 6 400 9 0
U-10 Drenge (06) A Mixed 6 400 7 0
U-10 Drenge (06) B Mixed 6 400 12 0
U-11 Pige (05-06) A Mixed 6 400 8 0
U-13 Pige (03-04) A Mixed 6 400 3 0
U-11 Drenge (05) A Mixed 6 400 11 0
U-11 Drenge (05) B Mixed 6 400 13 0
U-12 Drenge (04) A Mixed 6 400 17 2
U-12 Drenge (04) B Mixed 6 400 10 0
Oldboys +33 Mixed 6 450 13 0
U-6 Drenge (10) Mixed 7 400 13 0
U-7 Drenge (09) A Mixed 6 400 14 0
U-8 Drenge (08) A Mixed 7 400 7 0
U-8 Drenge (08) B Mixed 7 400 7 0
U-9 Drenge (07) A Mixed 7 400 15 0
U-9 Drenge (07) B Mixed 7 400 18 0
U-7 Drenge (09) B Mixed 7 400 20 0
U-9 Pige (07-08) A Mixed 7 400 1 0
U-11 Pige (05-06) B Mixed 6 400 7 0
U-13 Pige (03-04) B Mixed 6 400 4 0
U-9 Drenge (07) C Mixed 7 400 22 2
U-10 Drenge (06) C Mixed 6 400 16 0
U-11 Drenge (05) C Mixed 6 400 9 0
U-12 Drenge (04) C Mixed 6 400 8 0
U-13 Drenge (03) C Mixed 6 400 2 0
U-8 Drenge (08) C Mixed 7 400 6 0
U-10 Pige (06) A Mixed 6 400 0 0
U-10 Pige (06) B Mixed 6 400 5 0
Herresenior B Mixed 6 450 11 0

Signetud teams

U-9 Pige (07-08) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Herresenior A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC Senior 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Bust Ejendomsservice

U-13 Drenge (03) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 Drenge (03) B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FCK 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FCK 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KFUM 03 Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
D&M Design B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
moffe.dk B
Solrød 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Herlev 1 B Herlev IF Logo Herlev IF

U-10 Drenge (06) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub II B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
TFF A A Tårnby FF Logo Tårnby FF
Team Uniqa A

U-10 Drenge (06) B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
BK Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
TFF B B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Havdrup Gul B Havdrup GI Logo Havdrup GI
B93 Hold1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Hekla Orange B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HVB United B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U-11 Pige (05-06) A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Altan.dk A
Hornbæk Supergirls A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk Dreamgirls A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
mean girls A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Lynge-Broby A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U-13 Pige (03-04) A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC

U-11 Drenge (05) A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød A1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød A2 A Solrød FC Logo Solrød FC
FHF A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FB1 A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Visions Graphic A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Tuse 1 A Tuse IF Logo Tuse IF
HB05-1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
B 1903 Hæstens A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Skælskør B&I A Skælskær B&I Logo Skælskær B&I

U-11 Drenge (05) B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FB2 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB3 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
HIK B2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Elektriker.dk B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Solrød B1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød B2 B Solrød FC Logo Solrød FC
farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U-12 Drenge (04) A 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Framework/Foss Blik A Næstved IF Logo Næstved IF
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Svogerslev Rød A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
AIK 65 Strøby A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Greve hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blå A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Bk. Skjold 2004_1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub 2 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Team Milestone B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Street Lions Brøndby IF Logo Brøndby IF
HUI 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U-12 Drenge (04) B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev Hvid B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Hørsholm B B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
SFC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
AIK 65 Strøby 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 Strøby 2 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Ejby IF 1 B Ejby IF Logo Ejby IF
HFC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
De hvide djævle B Næstved IF Logo Næstved IF

Oldboys +33 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Super C C
FC Tolvans Bk Olympic Malmö
Bk stjärnfall Bk Olympic Malmö
Team ITG C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Oldboyserne B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Old Irish Pub Køge
Lunds BK A  Lunds BK  Logo Lunds BK
HFC Old-Boys Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Kif Boys

U-6 Drenge (10) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
Vallensbæk 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Rishøj 1 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
CIK Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Fix 2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U-7 Drenge (09) A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB BARCELONA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KB hvid A Kjøbenhavs Boldklub
Team Roma A
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Vallensbæk IF A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U-8 Drenge (08) A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Køge 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Dragør BK 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HFC A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF

U-8 Drenge (08) B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Rishøj B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Køge 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HFC B B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF

U-9 Drenge (07) A 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge BK 1 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HIK A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
"Totti´s Drenge" A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Dalum iF A Dalum IF Logo Dalum IF
Greve Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B1903 Torpedo A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Stjernerne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Bk Frem 1 A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
U9 Løverne A Solrød FC Logo Solrød FC
Skovshoved A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U-9 Drenge (07) B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge BK 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Shell Smedegade B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Vanløse Hvid B Vanløse IF Logo Vanløse IF
køge c B Køge FC Logo Køge FC
køge fc B Køge FC Logo Køge FC
Greve Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Løverne FC kb b1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FB 07 rød B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
KB Piraterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vsb B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Bk Frem 2 B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
U9 Bjørnene B Solrød FC Logo Solrød FC
Leoparderne B Solrød FC Logo Solrød FC
U9 Slagerne B Solrød FC Logo Solrød FC
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U-7 Drenge (09) B 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
KB JUVENTUS B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AIK1 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK2 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Såby B Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
Såby 2 B Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KB blå B Kjøbenhavs Boldklub
Drenge Årgang 2009, Diego Maradona B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Greve A C Greve strandby GS-03
CIK X B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK Y B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Vallensbæk 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U-9 Pige (07-08) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Pige (05-06) B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Dragør BK B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AB taarnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fk05 A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Team Ringsing B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U-13 Pige (03-04) B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC B B Solrød FC Logo Solrød FC
Brøndby B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Fk05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-9 Drenge (07) C 15 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge BK 3 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Vasik C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
KB C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Drenge 09C C Hareskov IF Logo Hareskov IF
U9 Ulvene C Solrød FC Logo Solrød FC
U9 Tigerne C Solrød FC Logo Solrød FC
Spinjitzu C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skovshoved 1 C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
GF C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hekla Bryggen C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla City C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Smash Juice C Næstved IF Logo Næstved IF
Køge BK 4 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FC Leoparderne KB B1 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-10 Drenge (06) C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Køge Boldklub C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Kickers C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Havdrup Blå C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
FIX Dreamers C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Gadstrup C Gadstrup
Hundige C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Kastrup boldklub C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HVB FC C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U-11 Drenge (05) C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FHF C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Haslev fc 4 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
farum 3 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
farum 4 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Solrød Pumaer C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Pantere C Solrød FC Logo Solrød FC

U-12 Drenge (04) C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SFC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
SFC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
SFC 3 Solrød FC Logo Solrød FC
Allerød FK (3) Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Ikram s drenge C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Ejby IF 2 C Ejby IF Logo Ejby IF

U-13 Drenge (03) C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KFUM 03 Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC

U-8 Drenge (08) C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Køge 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Bagsværd BK C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Dragør BK C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør BK 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HFC C C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U-10 Pige (06) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 Pige (06) B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dragør BK B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Hornbæk U10 Supreme B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC

Herresenior B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De gale wurster 1
De gale wurster 2
Backstabbers C
Albertslund sports pub A Albertslund Sports pubbe
Jersie United I Jersie United
Jersie United II Jersie United

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - January 24 2016

Organisation
Solrød FC
Place
Solrød Idræts Center
Address
Tingryds Allé 27
Postalcode
2680
City
Solrød
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Solrød Intersport Cup 2016 map

Tournament overview