Fynske Bank Cup

Kom og vær med i sidste års succes ” Fynske Bank Cup”, som afvikles lørdag den 5. marts 2016 i
Arena Assens.

Stævnet afvikles i Arena Assens, Rådhus Alle 25, 5610 Assens. Saftstationen i
Arena Assens holder åbent under stævnet.


Der kan tilmeldes hold i følgende årgange
• Drenge: U6-U7- U8 - U9 - U10 - U11 - U12.
• Piger: U9- U10- U11
For de små årgange (til og med U9) vil der være medajler til ALLE spillere, fra U10 - 12 vil der være flotte præmier til nr. 1 + nr. 2 + nr. 3 i A finalen samt til nr. 1 + nr. 2 i B finalen.


Kampprogram sendes ud ca. 7-10 dage før stævnet.
 

Spilleregler:
Stævnet afvikles som åbent for alle og der er ikke niveauopdeling i årgange U6-U7-U8-U9.
Der vil være niveauopdeling i årgange U10-U11-U12 som deles i A og B niveau.
Vi forbeholder os ret til at annullere puljen hvis der er mindre end 5 tilmeldte hold pr. årgang.
Hvert hold må max have en dispensationsspiller/kvartalsspiller på holdet.
12 hold pr. årgang (U6- U7-U8 og U9), dette er lig med 2 puljer med 6 hold i hver.
12 hold i A niveau og 12 hold i B niveau pr. årgang (U10-U11-U12)
Derefter mødes 1erne og 2erne fra hver pulje i en A finale og 1erne fra hver B pulje i en B Finale
Der spilles efter FBU indefodbolds regler.
Der spilles 3:3 i U6 og U7 – der er ikke kønsopdeling i denne årgang.

Pris: KUN 150,- pr. hold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Mixed 7 150 Lørdag 2 0
U10 Mixed 6 150 Lørdag 2 0
U11 Mixed 6 150 Lørdag 0 0
U10 Mixed 6 150 Lørdag 1 0
U11 Mixed 6 150 Lørdag 0 0
U6 Mixed 6 150 Lørdag 19 0
U7 Mixed 6 150 Lørdag 22 0
U8 Mixed 7 150 Lørdag 0 0
U8 Mixed 7 150 Lørdag 14 1
U9 Mixed 7 150 Lørdag 29 1
U10 Mixed 6 150 Lørdag 7 0
U10 Mixed 6 150 Lørdag 17 0
U11 Mixed 6 150 Lørdag 5 0
U11 Mixed 6 150 Lørdag 19 0
U12 Mixed 6 150 Lørdag 2 1
U12 Mixed 6 150 Lørdag 6 0

Signetud teams

U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Korup IF B Korup IF Logo Korup IF

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Assens FC Assens FC Logo Assens FC
De små rå C Kauslunde IF Logo Kauslunde IF
Sanderum 3 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Haarby U6 C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
OB3 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
u 6 mixede Ebberup IF Logo Ebberup IF

U7 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
u7 mixede Ebberup IF Logo Ebberup IF
Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
De små gule C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
De små gule C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Brylle boldklub C Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Dalum 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Assens FC 1 Assens FC Logo Assens FC
Middelfart 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Haarby U7 C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Langeskov C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Langeskov C Langeskov IF Logo Langeskov IF
u7 mixede Ebberup IF Logo Ebberup IF

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Assens FC Assens FC Logo Assens FC
Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Gelsted G&IF C Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Nr. Lyndelse / Søby FC B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby 3 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Haarby U8 C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Søhus Stige Boldklub C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Ringe B Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub

U9 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Højby S&G B Højby S&G Logo Højby S&G
Pølsehornene B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
BK Stjernen 1 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Pomfritterne B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Basserne B Assens FC Logo Assens FC
Otterup 9 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
The champs C Assens FC Logo Assens FC
Højby 2 B Højby S&G Logo Højby S&G
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ejby hvid C Ejby IK Logo Ejby IK
Ejby rød B Ejby IK Logo Ejby IK
Team Hottentot C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
FB C Flemløse Boldklub Logo Flemløse Boldklub
Aunslev IF Aunslev IF Logo Aunslev IF
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
GIF B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
U10 A Assens FC Logo Assens FC

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
GIF2 Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
BBB-3 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum Allstars B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum legenderne B Dalum IF Logo Dalum IF
De stribede B Assens FC Logo Assens FC
GIF1 B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
brenderup B Brenderup
Middelspeed Classic B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Kanonkuglerne B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Årslev 1 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Strib 1 A Strib IF Logo Strib IF

U11 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Assens FC B Assens FC Logo Assens FC
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
De stribede 2 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
De stribede 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Årslev 2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Flyverne B Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Haarby U11 C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Strib 2 B Strib IF Logo Strib IF
Årslev 3 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Hejnsvig IF C Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
SB1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
B-Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst

U12 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lif B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Kirkeby IF C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
assens fc 2 Assens FC Logo Assens FC
assens fc B Assens FC Logo Assens FC
Haarby U12 C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Glamsbjerg IF B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
March 5 2016

Organisation
Assens FC
Place
Arena Assens
Address
Rådhus Alle 25
Postalcode
5610
City
Assens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview