Horsens FS cup 2016

HORSENS CUP 2016 Drenge U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12 og U13 i Vesthallen og Forum Horsens den 8., 9. og 10. januar 2016 POKALER TIL ALLE SPILLERE Max. 16 hold i hver årgang U8-U13, 8 AB-hold og 8 BC-hold i hver årgang. Max. 24 hold i hver årgang U6-U7, A, B og C rækker. Årgangene bliver lukket når de er fyldt, så det er først til mølle. Spilletid: 7 minutter U6 og U7 spiller 3 bold - spiller lørdag formiddag U8 spiller 5 mands bold - spiller søndag formiddag U9 spiller 4 mands bold - spiller lørdag middag U10 spiller 4 mands bold - spiller søndag eftermiddag U11 spiller 4 mands bold - spiller lørdag eftermiddag U12 spiller 4 mands bold - spiller fredag aften U13 spiller 4 mands bold - spiller lørdag eftermiddag Holdgebyr U6 og U7 pris pr. hold kr. 350,- (præmier til max. 5 spillere pr. hold) U8 pris pr. hold kr. 450,- (præmier til max. 7 spillere pr. hold) U9 - U13 pris pr. hold kr. 500,- (præmier til max. 6 spillere pr. hold) Tilmelding foregår på staevner.dk (husk niveau skal angives ved tilmelding) og er først gældende når indbetalingen er registreret (husk at oplyse årgang, klub og holdnavn). Indbetaling skal ske ved tilmelding på konto: 5376-0000242062 Spørgsmål kan rettes til: birgithfs@gmail.com Program udsendes ca. 1 uge før stævnet. Vi forbeholder os ret til at slå niveauinddelte rækker sammen ved for få tilmeldinger.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U9 Mixed 4 500 23 0
Drenge U11 Mixed 4 500 19 0
Drenge U12 Mixed 4 500 18 0
Drenge U6 Mixed 3 350 13 0
Drenge U7 Mixed 3 350 25 0
Drenge U8 Mixed 5 450 25 0
Drenge U10 Mixed 4 500 38 0
Drenge U13 Mixed 4 500 20 0

Signetud teams

Drenge U9 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
SIK Viborg 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Team Plus El A
grænselandet A
TMG 2 B TMG
TMG A TMG
SIK Viborg 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stensballe IK 2 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Sanserum Boldklub 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS
Voel B Voel

Drenge U11 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TP-Montage1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Viborg Søndermarken B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Henriettes Livretter A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
De små blå A
Fc Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
sportigan hedensted A
Høgsberg Helte B Brande IF Logo Brande IF
Østbasen Østbasen
MG&BK B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Inventar butik A Skibet IF Logo Skibet IF
Prima drengene B prima
Ikast drengene 3 B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene 2 A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene 1 A Ikast FS Logo Ikast FS

Drenge U12 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Lido fitness B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Eastside U12 B B Eastside
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Åbydrengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Team Sportigan Holstebro A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Harte G&IF A Harte G&IF Logo Harte G&IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad

Drenge U6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Barrit C Barrit Gymnastik og Idrætsforening  Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening
Horsens KFUM 1 A Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hatting/Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hadsten SK 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
TRIF2 Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
BIF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
BIF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
TRIF Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
BIF 3 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hatting/Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

Drenge U7 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Daugård IF Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Horsens KFUM 1 A Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
FC Horsens2 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Grindsteds Drenge B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Tranbjerg 3 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Tranbjerg 1 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Tranbjerg 2 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Bagges Boys And Girl A
Bny Elektronik A Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Hover If A Hover if Logo Hover if
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
LokalBolig Vejle 2 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
LokalBolig Vejle 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF

Drenge U8 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viborg Søndermarken IK A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
De Seje Drenge A Billund IF Logo Billund IF
Barrit C Barrit Gymnastik og Idrætsforening  Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening
Daugård IF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Bredballes Brasilien B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Stjær B C Stjaer Boldklub
FFF 1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Hfs 2 B Horsens FS Logo Horsens FS
Hfs 1 C Horsens FS Logo Horsens FS
Hedensted 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
FFF 2 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
Hou IF B Hou og omegns IF
Hfs 3 B Horsens FS Logo Horsens FS
Fc Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Stjær 2 C Stjær Boldklub
Fc Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 4 C FC Horsens Logo FC Horsens

Drenge U10 32 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg/Gedved B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Barrit C Barrit Gymnastik og Idrætsforening  Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening
Team Hübsch A
Gauerslund IF A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Skibet 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Hatting/Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
SIK2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Bagges Boys B
Ravn Arkitektur A
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
SIK1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Egebjerg/Gedved C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg/Gedved A Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
ATI Drengene B Tjørring IF Logo Tjørring IF
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
SSF2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Garant Piger B
Bolig Beton B Løsning IF Logo Løsning IF
HFS C Horsens FS Logo Horsens FS
HEI ! A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
vejle fc B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Vinding Drengene B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hovedgård IF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
De røde lyn A Hedensted IF Logo Hedensted IF

Drenge U13 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
EV Metal B
Skjern GF A Skjern GF Logo Skjern GF
Nikf A
Gule A AC Horsens Logo AC Horsens
RK03 A RK03
Zebra Boys A AC Horsens Logo AC Horsens
Sportigan Hedensted A Engum UI Logo Engum UI
Østbasen A Østbasen
FC P.S.G A AC Horsens Logo AC Horsens
Hatting Torsted Fodbold Hold 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted Fodbold Hold 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted Fodbold Hold 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Strib IF C Strib IF Logo Strib IF
Team Spirit A

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
8. - January 10 2016

Organisation
Horsens FS
Place
Vesthallen
Address
Fussingsvej 61
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview