Guaraná Futsal Cup Denmark


Farum Boldklub indbyder U11, U12, U13 og U14 drenge til
Guaraná Futsal Cup Denmark
i Farum Arena d. 18. – 20. december 2015

________________________________________

Kom til Futsal stævne i Farum Arena som en perfekt afslutning inden juleferien.
Med sit høje tempo og tunge bold er Futsal sit helt eget spil, som udfordrer de tekniske
færdigheder, blik for spillet og omstillingsparathed. Egenskaber som let overføres til
den rigtige fodboldbane. Spørg bare Messi, Ronaldo, Ronaldinho og Neymar!


Vi spiller med officielle futsal bolde, som er tilpasset alderen. Det betyder, at spillet er
hurtigt, flydende og deltagerne får større succes med driblinger og flotte finter.


På U11 kan der tilmeldes hold på 2 niveauer, A og B rækken.            

 
På U12 kan der tilmeldes hold på 2 niveauer, A og B rækken.
A rækken er for hold, der spiller i de 2 bedste rækker.
B rækken er for breddehold.


På U13 kan der tilmeldes på 2 niveauer, Elite og række A.
Elite rækken er for hold, der til daglig spiller i de øverste rækker.
A rækken er for hold, der spiller i Mesterrækken, række 1 og række 2.


På U14 kan der kun tilmeldes på Elite niveau.
 

Alle hold vil spille 6 kampe á 9 minutter, og der må være op til 10 spillere pr. hold.
Der vil være præmier til 1. og 2. pladsen i hver række.
 

Tilmelding via http://staevner.dk/staevne/11074/guarana-futsal-cup-denmark.aspx
 

Tilmeldingsgebyr er kr. 600,00 og skal indbetales til konto 2413-4384300680.
Gebyret skal indbetales i umiddelbar forbindelse med tilmelding.
 

Der spilles efter DBU’s officielle regler dog med undtagelse af:
• Det er tilladt af lave tilbagelægninger til målmand.
Målmand må bare ikke tage den op i hænderne
• Spilletid pr. kamp er 1 x 9 min. Tiden stoppes ikke i tilfælde af afbrydelser.
• Der spilles ikke med akkumulerede frispark.
• Der spilles ikke med timeout.
 

Kontakt os, hvis der er behov for overnatning.
 

Kontakt er velkommen pr. mail til futsal@farum-boldklub.dk
https://www.facebook.com/GuaranaFutsalCupDenmark


 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 - A række Mixed 10 600 Lørdag morgen 16 0
U12 - B række Mixed 10 600 Fredag aften 13 0
U13 - Elite række Mixed 10 600 Søndag 22 0
U13 - A række Mixed 10 600 Søndag 18 0
U11 - A række Mixed 10 600 Lørdag 10 0
U14 - Elite række Mixed 10 600 Lørdag 11 0
U11 - B række Mixed 10 600 Lørdag 10 0

Signetud teams

U12 - A række 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
HFC Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
AMG A FC København Logo FC København
Kristianstad BoIS Kristianstad BoIS
Mustafa's drenge A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF U12-1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Farum BK / FCN A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK / FCN A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Brøndby IF U12-1 A A Brøndby IF Logo Brøndby IF
TIF U12 1 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
KB 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HUI A A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U12 - B række 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Blovstrød IF B Blovstrød Idrætsforening Logo Blovstrød Idrætsforening
IS Skævinge B IS Skævinge Logo IS Skævinge
Bk. Skjold 2004 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
TIF U12 2 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
VIF Værebro B V-i-f
Brøndby 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB 3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Team Bobobbar
Espergærde IF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
HUI B B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U13 - Elite række 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
VSTGN
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HIK - A1 Elite A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Malmö FF 1 Malmö Fotbollförening Logo Malmö Fotbollförening
The Fighting Boys A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Hillerød GI A Hillerød GI
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Malmö FF 2 Malmö Fotbollförening Logo Malmö Fotbollförening
Golasso boys A
Kristianstad BoIS Kristianstad BoIS
Farum BK / FCN A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
OKS Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
FC Höllviken 1 FC Höllviken
FC MEDINA SILVA A
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
FC Höllviken 2 FC Höllviken
Farum BK / FCN Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U13 - A række 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FFB 2 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 1 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Ølstykke FC 2 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
HIK A1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Farum Boldklub 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FC Lillerød A
The Riising Star A
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Ølstykke A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Hillerød GI B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Virum drengene A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Farum Boldklub 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U11 - A række 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B.93 CAS A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Farum BK - FCN 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK - FCN 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brøndby If Brøndby IF Logo Brøndby IF
Kristianstad BoIS Kristianstad BoIS
Birkerød drengen A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
VIF Værebro A V-i-f

U14 - Elite række 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Farum BK / FCN Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK / FCN Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK / FCN Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Grå Giganter B
Kristianstad BoIS Kristianstad BoIS
Vallensbæk IF - 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Jægersborg Futsal B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dark horses A HB Køge Logo HB Køge
Svanerne A HB Køge Logo HB Køge

U11 - B række 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSV Løverne B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
HGI 2 B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
HGI 1 B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
B.93 RAS B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
3'erne B B1903 Logo B1903
Farum 3 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - December 20 2015

Organisation
Farum Boldklub
Place
Farum Arena
Address
Stavnsholtvej 41
Postalcode
3520
City
Farum
Sport
Soccer
Type
Futsal
Guaraná Futsal Cup Denmark map

Tournament overview