Salgsbutikken Cup 2016

KFUM’s Boldklub Roskilde afholder Danmarks bedste indendørsstævne med store flotte præmier. SALGSBUTIKKEN CUP 2016 er efterfølgeren for ABC CUP – samme stævne, nyt navn og spilles fortsat i Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena.

Indbetaling til stævnet konto 0525-0000394797, husk at angive ID-nummer, årgang og klub.

Se mere på www.salgsbutikkencup.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 - 2008 Mixed 7 450 Lørdag 31 1
U9 - 2007 Mixed 7 450 Lørdag 38 2
U10 - 2006 Mixed 6 450 Lørdag 44 2
U14 - 2002 Mixed 6 550 Lørdag 31 4
U17 - 00/99 Mixed 6 650 Lørdag 33 6
U11 - 2005 Mixed 6 450 Søndag 46 2
U12 - 2004 Mixed 6 450 Søndag 34 2
U13 - 2003 Mixed 6 550 Søndag 33 6
U15 - 2001 Mixed 6 550 Søndag 37 1

Signetud teams

U8 - 2008 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
RB1906 - 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 - 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HVB Krokodillerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Gorillaerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Løverne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Raklev A Raklev GI Logo Raklev GI
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
RIngsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Roskilde KFUM Blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Roskilde KFUM Hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Greve Drengene B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Real Madrid C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIK B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Sundby Boldklub B1 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub A A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B93 - Måltyvene A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U9 - 2007 28 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Super Kids B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
B 93 Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB Løverne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Stjernerne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Gadstrup Blaa B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
vi 39 sort A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Green Strategy A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Citykøreskolen Næstved A
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Brøndby 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Farmor & Farfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Bk Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Brøndby 3 B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Roskilde KFUM 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Skovshoved 2 blå A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Store merløse St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
RB 1906 B B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 A A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Torsted Tornados A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HIK A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U10 - 2006 40 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tuse 2 C Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B.93 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
VIF værebro A V-i-f
RB 1906 Lilla Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B1903 Klubben A B1903 Logo B1903
RB 1906 Hvid Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Team Uniqa A
Hjorts drenge A
Sundby 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Slagelse B&I A
Tårnby FF drengene B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tårnby FF boyser B Tårnby FF Logo Tårnby FF
B1908 Rune B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B.93 B A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Næstved drengene Næstved IF Logo Næstved IF
Boyz FC A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF
BSV Puma A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Sundby 3 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
nemos
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Gadstrup Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
De Blå A Raklev GI Logo Raklev GI
B1903 A B1903 Logo B1903
HVB City B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Aik 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
B1908 Sander B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
HVB United C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U14 - 2002 24 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Andersen A
Best of Horsens A
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
All Black A
Milan2500 A
Smølferne 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Smølferne 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
FC Mor´s Drenge A FC Roskilde Logo FC Roskilde
VSTGN
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM 03 Roskilde 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM 03 Roskilde 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Fa 2000 3 A FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 A FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 1 A FA 2000 Logo FA 2000
Dark Horses A
Hroars Drenge B
4040 A
Nybolig Erhverv København A/S A FA 2000 Logo FA 2000
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AIK 65 Strøby A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Svanerne A HB Køge Logo HB Køge

U17 - 00/99 20 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nysted Brøndboring A
Danika grønt A
FC Dyssen A B1903 Logo B1903
Benjamins drenge A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KBH BAAL A
Dausburg FC A Skive IK Logo Skive IK
Bare et hold A
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Raketterne
Teenage mutant ninja turtles B Taastrup FC Logo Taastrup FC
My little ponyz B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Team Roskilde Cykelcenter A
Vipbois A Vipperød BK Logo Vipperød BK
Al shabab A
clinical.dk
FC Guns A
CF NYF A
2.Holdet ;) A
Team Easy On A

U11 - 2005 36 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nikos Niggas A
B 1903 A B1903 Logo B1903
Plastmo A
Superliga A
VIF værebro A V-i-f
HUI KN B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
2005 Alliancen A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HIK B2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Dalby B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Visions Graphic B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Dans drenge B Albertslund IF Logo Albertslund IF
FHF Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
B93 A1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 A1 hold 2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vinter holdet A
Roskilde KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM stribede KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FA 2000 (2) A FA 2000 Logo FA 2000
Roskilde KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
BK Frem A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
FA 2000 (3) B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 (1) A FA 2000 Logo FA 2000
boys2005 A
HB05 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
HVB 3 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Gadstrup 1 Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Gadstrup 2 Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Team VSTGN A
HB05-1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Raklev Raklev GI Logo Raklev GI

U12 - 2004 28 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AMG FC København Logo FC København
C2 Reklame A Benløse IF Logo Benløse IF
Black team B
Himmelev Veddelev Blå A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev Veddelev Grøn A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Svogerslev Hvid Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev Rød Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Gislinge BK A Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Black Ops 4 A
Team MMMMAD Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
U12 2 B B1903 Logo B1903
B1903 A1 A B1903 Logo B1903
Team Framework/Foss Blik A Næstved IF Logo Næstved IF
Roskilde KFUM 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Kulladals FF B Kulladals FF
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
HFC Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
DLT B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
IHB FC A
AIK 65 Strøby 2 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 Strøby 1 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Ejby IF 1 B Ejby IF Logo Ejby IF
Bk Frem A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
HUI Blå A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
White Ops A

U13 - 2003 24 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Green Team A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Hundested hvid B Hundested Idrætsklub Logo Hundested Idrætsklub
McDonalds Roskilde A
moffe.dk B
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
VSTGN
Team Iskold A FC Roskilde Logo FC Roskilde
Lodbyg A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KFUM 03 Roskilde 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM 03 Roskilde 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM 03 Roskilde 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Solrød 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
JFC A Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
boys2003 A
Bk Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
2003 Alliancen A
FA2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
julles tromler A Næstved IF Logo Næstved IF
Hundested blå B Hundested Idrætsklub Logo Hundested Idrætsklub
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FC2016 A

U15 - 2001 28 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
team easy on A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Toyota Køge A
Sportigan Brønshøj A
Håndbolddrengene A
Entreprenør Jens Pedersen B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Lodbyg FC
Hedehusene Allstars B
Unknown A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Doktorens Zuwisos B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Andersen Biler A
Møns Entreprenørfirma
FCR Dreamteam A FC Roskilde Logo FC Roskilde
NFC Young Stars A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Ølstykke Legenderne A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Oldboys A Næstved IF Logo Næstved IF
Det blir ikke bedre A
Roskilde KFUM 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Mortens Drenge Raklev GI Logo Raklev GI
Mortens Drenge A Raklev GI Logo Raklev GI
Mini og banden C
Team Taastrup A Taastrup FC Logo Taastrup FC
bomberne fra Fyn A
Peters Drenge B Stenløse BK Logo Stenløse BK
RO's Rollinger A FC Roskilde Logo FC Roskilde
Legenderne A
The Deleuran´s B Randers FC Logo Randers FC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - January 3 2016

Organisation
KFUMs Boldklub Roskilde
Place
Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena
Address
Møllehusvej 15
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview