NYTÅRSCUPPEN '16

Det glæder os at kunne starte stævneåret 2016 med manér i Nørrebrohallen.

I et samarbejde mellem Boldklubben Skjold og Nørrebro United afholder vi

NYTÅRSCUPPEN '16

 

Tid og sted
Den 9.-10. januar 2016
Nørrebrohallen
Nørrebrogade 208
2200 København

 

Tilmeldingsfrist
Tilmelding på staevner.dk senest søndag d. 3. januar 2016.
Husk at skrive navn, mobilnummer og e-mail adresse på holdleder/træner når I tilmelder jer. Tilmeldingen foregår efter "først-til-mølle" princippet, men husk at det først er når stævnegebyret er indbetalt at I er sikret deltagelse.

 

Årgange og rækker

ÅRGANGE U5 U6 U7 U8 U9 U10 U11
RÆKKER X X X A,B,C A,B,C A,B,C A,B,C
PRIS PR. HOLD KR. 300 KR. 350 KR. 350,- KR. 400,- KR. 400 KR. 400,- KR. 450,-


U5, U6 og U7 spiller 3 mod 3 på halv bane (6 spillere pr. hold)
U8, U9 og U10 spiller 5 mod 5 på fuld bane (8 spillere pr. hold)
U11 spiller 4 mod 4 på fuld bane (7 spillere pr. hold)

 

Program (forventet)
Lørdag: U6, U8, U10 
Søndag: U5, U7, U9, U11 

Det præcise kampprogram udsendes senest 3 dage før stævnet til den angivede holdleder pr. mail.

Niveau
Vi lægger vægt på at holdene spiller så mange lige kampe som muligt. Derfor er der mulighed for at tilmelde hold i tre forskellige niveauer, A, B og C, i de ældre årgange.
Afhængig af antallet af tilmeldinger kan det blive nødvendigt at slå rækker sammen.

 

Præmier og medaljer
Der vil være medaljer til alle spillerne. Stævnet er et breddestævne og overskuet går til BK Skjolds og Nørrebro Utd.s ungdomsarbejde.

 

Deltagergebyr

U5: 300,- pr. hold
U6-U7: 350,- pr. hold
U8-U10: 400,- pr. hold
U11: 450,- pr. hold

 

Indbetaling sker på vores bankkonto 2104-4372966683 senest søndag d. 3. januar 2016.

Ved manglende indbetaling tilbydes jeres plads til et hold på ventelisten.

 

VIGTIGT! Ved indbetaling skal I mærke jeres indbetaling med ordet "NYTÅRSCUP" samt tilmeldingsID.

 

 

Spørgsmål
Sendes på e-mail til bkskjold@bkskjold - eller ved direkte henvendelse til mikkel@haagerup.dk

 

De bedste hilsner
BK Skjold / Nørrebro United 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U/6 DRENGE Mixed 6 350 31 0
U/7 DRENGE Mixed 6 350 17 0
U/8 DRENGE Mixed 8 400 0 0
U/8 DRENGE Mixed 8 400 8 0
U/8 DRENGE Mixed 8 400 5 0
U/9 DRENGE Mixed 8 400 3 0
U/9 DRENGE Mixed 8 400 9 0
U/9 DRENGE Mixed 8 400 13 0
U/10 DRENGE Mixed 8 400 2 0
U/10 DRENGE Mixed 8 400 7 0
U/10 DRENGE Mixed 8 400 7 0
U/11 DRENGE Mixed 7 450 0 0
U/11 DRENGE Mixed 7 450 5 0
U/11 DRENGE Mixed 7 450 1 0
U/5 DRENGE Mixed 6 300 9 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U/6 DRENGE 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
FB Sort Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
KB5 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB6 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA 2000 3 FA 2000 Logo FA 2000
BK Fix B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
nbu Pelé nbu
FA 2000 2 FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 1 FA 2000 Logo FA 2000
Fremad Amager u/6 2 Fremad Amager
Allan Simonsen 2 Nørrebro United Logo Nørrebro United
Pio Ultras C Boldklubben Pioneren
Allan Simonsen Nørrebro United Logo Nørrebro United
Drenge Årgang 2010, DIEGO MARADONA C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Fremad Amager U6 Fremad Amager
KB Sort Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Skjold 2010.3 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjoldrødderne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U/7 DRENGE 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
TIF U7 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
AB Dashmir AB
KB-Messi Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Valby Boldklub 2 Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
CIK X Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK Y Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Diego marradona 2 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Kastrup 3 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BK Skjold Lørdagsholdet Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Diego Maradonna 1 B Nørrebro United Logo Nørrebro United

U/8 DRENGE 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U/8 DRENGE 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
skjold mohammed B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FCK B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
FB 08 Hvid Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
KB Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjoldungerne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U/8 DRENGE 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Drenge 2008, Ferenc Puskas C Nørrebro United Logo Nørrebro United
B93 2008 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Tårnby FF C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Nørrebro United Pelé C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U/9 DRENGE 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
B93 Blå A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Østerbros Ørne 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U/9 DRENGE 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Drenge Årgang 2007, Kent Nielsen B Nørrebro United Logo Nørrebro United
FIX 2 B Fix
skjold jan 3 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Pierres drenge B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold (Jan 1) B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
CIK-2 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Vanløse Hvid B Vanløse IF Logo Vanløse IF
FIX 3 B Fix

U/9 DRENGE 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903 Hvid C B1903 Logo B1903
Lyngby C
FIX 1 C Fix
Jørgens drenge C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Philipes drenge C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Drenge årgang 2007, Henrik Andersen C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Skjold (Jan 2) C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
CIK-1 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
KB C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Morten Olsen C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Skovshoved blå C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skovshoved hvid C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U/10 DRENGE 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U/10 DRENGE 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB lions B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TIF U10 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Drenge, Årgang 2006, Preben Elkjær B Nørrebro United Logo Nørrebro United
De blå fra Valby B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U/10 DRENGE 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hekla - Blå C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
mini allstars C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
De grønne fra Valby C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
KB UNO C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U/11 DRENGE 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U/11 DRENGE 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
løverne B Nørrebro United Logo Nørrebro United
HIK B2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FC PIRULLE
hamudis drenge B Nørrebro United Logo Nørrebro United
FC Nørd B

U/11 DRENGE 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
skjold philip flores B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U/5 DRENGE 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Piger Årgang 2010, Lone Smidt Nielsen C Nørrebro United Logo Nørrebro United
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA 2000 3 FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 C FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 1 C FA 2000 Logo FA 2000
Vanløse IF C Vanløse
Pelé Nørrebro United Logo Nørrebro United
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Drenge Årgang 2011, Ferenc Puskás Nørrebro United Logo Nørrebro United

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Boldklubben Skjold
Place
NØRREBROHALLEN
Address
BRAGESGADE 5
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview