Nytårscup 2015

Sorø Freja inviterer hermed igen til et lidt anderledes stævne!
Vi sørger for en super stemning, med musikken kørende hele dagen :)
Stævnet er stort set gennemført kun vha vores ungdomsmedlemmer. De fleste er dygtige stævnefolk nu, men der kan snige sig en lille fejl ind, her og der.

Seneste nyt:
- Stævnet er oprettet
- De første tilmeldinger er på vej
- Vi laver i år plads til U9 - Som også får en tilmeldingsrabat.
- Vi har igen plads til motionshold. Håber mange vil tage imod tilbuddet.
- Præmieoverrækkelsen får en overhaling i år og bliver flottere.

Vi har også en facebook gruppe! https://www.facebook.com/Nytaarscuppen

Lidt fakta:
Det foregår d. 27-30. december i Sorø Hallen Hal 1 og 3

Tilmelding:
Prisen for tilmelding ligger på 400. U9 hold betaler dog kun 200.
Tilmeldingsgebyret indbetales på 6820-0001290761
Tilmeldingen er først gældende når beløbet er modtaget

Afvikling:
Puljer med under 3 hold afvikles ikke
Vi forsøger at afvikle puljerne på ca 3 timer +/- en smule
Vi tilrettelægger turneringsformen efter antal tilmeldte.
Vi tilstræber at man spiller 4 eller flere kampe.
Man må have 7 spillere med.
Vi spiller 8 minutter pr kamp.
Vi spiller til små mål
Vi spiller efter reglerne til små mål. Udgivet af DFU.

Hvad kan man vinde:
Der er scoringspræmier i puljekampene og medaljer til 1 og 2.
Medaljer til alle i U9.
Vi har dog også overraskelser gemt i ærmet!

Mad/Drikke:
Vi samarbejder med Viggis der findes i Hallen. Det er rigtig god mad til fornuftige priser

Dommer/Stævneledelse:
Dommerne er særlig udvalgt af Sorø Freja i forbindelse med udvikling af dommere, blandt vores egne unge medlemmer.
Dommerens afgørelser er ikke genstand for klager.
Evt. klager skal tilgå dommerbordet, der vil tilkalde stævneledelsen der vil vurdere sagen
Ved åbenlys fejltilmelding kan holdet ikke blive puljevinder.
Tilmeldingen kan rettes inden stævnet starter, for at undgå fejltilmelding.
Ved klager over fejltilmelding gøres der opmærksom på proceduren omkring fejltilmeldinger, fremtidige sanktionsmuligheder og lign.

Derudover kommer vi alle med en god og åben attitude, tanken er at stævnet skal være en fest. En fest der er udviklende for vores frivillige og spillere, samt en hyggelig dag for vores gæster.

Spørgsmål kan stilles på frejapigecup@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Piger ABC Mixed 7 200 Tir. d. 29. 09.00 - 12.00 2 0
U9 Drenge ABC Mixed 7 200 Tir. d. 29. 09.00 - 12.00 12 0
U10 Piger ABC Mixed 7 400 Tir. d. 29. 12.00 - 15.00 0 0
U10 Drenge A Mixed 7 400 Ons. d. 30. 09.00 - 12.00 0 0
U10 Drenge BC Mixed 7 400 Ons. d. 30. 09.00 - 12.00 5 0
U11 Piger BC Mixed 7 400 Tir. d. 29. 12.00 - 15.00 9 0
U11 Drenge A Mixed 7 400 Man. d. 28. 09.00 - 12.00 0 0
U11 Drenge B Mixed 7 400 Man. d. 28. 09.00 - 12.00 7 0
U11 Drenge C Mixed 7 400 Man. d. 28. 09.00 - 12.00 4 0
U12 Drenge B Mixed 7 400 Søn. d. 27. 09.00 - 12.00 8 0
U12 Drenge A Mixed 7 400 Søn. d. 27. 12.00 - 15.00 0 0
U12 Drenge C Mixed 7 400 Søn. d. 27. 12.00 - 15.00 5 0
U12 Piger B Mixed 7 400 Ons. d. 30. 12.00 - 15.00 5 0
U13 Piger A Mixed 7 400 Man. d. 28. 12.00 - 15.00 0 0
U13 Piger B Mixed 7 400 Man. d. 28. 12.00 - 15.00 4 0
U13 Piger C Mixed 7 400 Man. d. 28. 12.00 - 15.00 0 0
U13 Drenge AB Mixed 7 400 Ons. d. 30. 12.00 - 15.00 9 0
U14 Drenge A Mixed 7 400 Søn. d. 27. 12.00 - 15.00 6 0
U14 Drenge B Mixed 7 400 Søn. d. 27. 12.00 - 15.00 7 0
U14 Drenge C Mixed 7 400 Søn. d. 27. 12.00 - 15.00 0 0
U12 Piger C Mixed 7 400 Ons. d. 30. 12.00 - 15.00 0 0
U14 Piger B Mixed 7 400 Ons. d. 30. 15.00 - 18.00 1 0
U14 Piger C Mixed 7 400 Ons. d. 30. 15.00 - 18.00 1 0
U14 Piger A Mixed 7 400 Ons. d. 30. 15.00 - 18.00 0 0
U15 Drenge A Mixed 7 400 Tir. d. 29. 18.00 - 21.00 1 0
U15 Drenge B Mixed 7 400 Ons. d. 30. 15.00 - 18.00 10 0
U15 Drenge C Mixed 7 400 Ons. d. 30. 15.00 - 18.00 9 0
U15 Piger A Mixed 7 400 Man. d. 28. 15.00 - 18.00 7 0
U15 Piger B Mixed 7 400 Man. d. 28. 15.00 - 18.00 9 0
U15 Piger C Mixed 7 400 Man. d. 28. 15.00 - 18.00 2 0
U17 Piger A Mixed 7 400 Tir. d. 29. 15.00 - 18.00 5 0
U17 Piger B Mixed 7 400 Tir. d. 29. 15.00 - 18.00 4 0
U17 Piger C Mixed 7 400 Tir. d. 29. 15.00 - 18.00 2 0
U17 Drenge AB Mixed 7 400 Tir. d. 29. 18.00 - 21.00 1 0
Kvinde Senior Mixed 7 400 Man. d. 28. 18.00 - 21.00 9 0
Kvinde Motion Mixed 7 400 Man. d. 28. 18.00 - 21.00 4 0
Herre Senior Mixed 7 400 Søn. d. 27. 18.00 - 21.00 7 0
Herre Motion Mixed 7 400 Ons d. 30. 18.00 - 21.00 7 0

Signetud teams

U9 Piger ABC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 29. 09.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge ABC 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 29. 09.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
Shell smedegade B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Kant By K B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Store merløse gul St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Brøndby if B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
BSIF 1 C Bringstrup Sigersted idrætsforening Logo Bringstrup Sigersted idrætsforening
Freja U9 B C
Store merløse St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
LBI B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Sorø Freja U8 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Tuse Dynamite B Tuse IF Logo Tuse IF
Sundby Boldklub B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U10 Piger ABC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 29. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 30. 09.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge BC 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 30. 09.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
Høng gf 2 B Høng GF Logo Høng GF
Høng gf B Høng GF Logo Høng GF
Stenlille B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Team one B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U11 Piger BC 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 29. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FC Bella C FC Bella Logo FC Bella
Karlslundepigerne B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Ringsted pigerne Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold
LBI Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Lynge-Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Altan.dk B
FC Bella - 2 C FC Bella Logo FC Bella

U11 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Man. d. 28. 09.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Man. d. 28. 09.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
Bjæverskov løver B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
SBI B
Høng 2 B Høng GF Logo Høng GF
Høng 1 B Høng GF Logo Høng GF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
B1973 Herlev 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U11 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Man. d. 28. 09.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
Høng 3 C Høng GF Logo Høng GF
B73 Herlev 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U12 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. d. 27. 09.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
GFK 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
C2 Reklame A Benløse IF Logo Benløse IF
Bjæverskov Tigre B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Lynge-Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Photocare Slagelse B Stillinge IF Logo Stillinge IF
FK 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. d. 27. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. d. 27. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
Geparderne C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Herfølge 04 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sydsjællands Låseservice C Næstved IF Logo Næstved IF

U12 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 30. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Sorø Freja 2 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U13 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Man. d. 28. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Man. d. 28. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
Lynge-Broby IF B B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge-Broby IF A A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
B73 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Lynge-Broby IF B2 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U13 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Man. d. 28. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge AB 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 30. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
D&M Design B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
BIF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
FC Claudio
JFC A Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Høng Blå
Høng Hvid
V.Lindenberg`s eftf A

U14 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. d. 27. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
Sorø1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Dark horses A HB Køge Logo HB Køge
sbi A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U14 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. d. 27. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
FC cocio B
Roskilde Drengene B
Sorø2 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
KFUM03 Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Superdæk B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Sorø 3 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
AXEL FOR HÆÆÆÆ B

U14 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. d. 27. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 30. 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 30. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U14 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 30. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 30. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 29. 18.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 30. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
DJ Stars B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Nielsen/munkholm B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Blå Mænd B
Julie og CO B Høng GF Logo Høng GF
Farums Elite B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
The Deleuran´s B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
team næver A Næstved IF Logo Næstved IF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
FC Smørrebrød B
Sønderbois B Vipperød BK Logo Vipperød BK

U15 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons. d. 30. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Høng
Team Bullocks C Team AS
Vipperød 2 C Vipperød BK Logo Vipperød BK
Vipperød 1 C Vipperød BK Logo Vipperød BK
MIF 2 C Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
MIF 1 C Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
FC Overskæg C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Tøsedrengene C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U15 Piger A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Man. d. 28. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
HG 2 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BSF 02 - 3 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 02 - 2 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 02 - 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sorø Freja A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U15 Piger B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Man. d. 28. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Trunterne B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Snik Snak Pigerne B
Ringsted 1 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
FC Netto B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Budde Schou FC B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
U-15 Pigerne B Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U15 Piger C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Man. d. 28. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Ringsted 3 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U17 Piger A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 29. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Heksehylene A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Knaldperlerne A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
det røde parkhus A hg herlufsholm
Sorø Freja A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Lady Crime A

U17 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 29. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
VIE B
Sorø Freja 1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 2 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U17 Piger C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 29. 15.00 - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 1 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U17 Drenge AB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tir. d. 29. 18.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club

Kvinde Senior 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Man. d. 28. 18.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club
Det Grønne Stjernedrys A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Stenhus IK A Stenhus IK
CMP Økonomistyring A
det røde parkhus A hg herlufsholm
hyggeholdet B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Vognmand kold A
Danske Care B Skibby IK Logo Skibby IK
Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

Kvinde Motion 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Man. d. 28. 18.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club
Magic Girls C
Sorø Freja 1 Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 2 Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

Herre Senior 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. d. 27. 18.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club
Boldmongolerne B
Fc lundehus 1 Fc Lundehus
Panna FC C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Det Lille Bryggeri
SåDan A
Jule hjerter C Ruds Vedby IF Logo Ruds Vedby IF

Herre Motion 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Ons d. 30. 18.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club
Bonne's Piger C
Die Alte B
Team Søholm C
Sorø Freja 3 Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Det Lille Bryggeri
Sorø Freja 1 Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 2 Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 30 2015

Organisation
Fodboldklubben Sorø Freja
Place
Sorø Hallerne. Hal 1 og 3.
Address
Ringstedvej 20
Postalcode
4180
City
Sorø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview