Brøndby Vinter Micro Cup 2016

Velkommen til Brøndby Micro Vinter Cup 2016. Vi afholder endnu engang indendørs stævne i Brøndby Hallen. Stævnet afholdes i weekenden d. 16. & 17. januar.


Piger: Pige rækken spilles efter princippet, at der startes med puljer, hvor der spilles alle mod alle. Herefter opdeles holdene efter niveau. U8: Der må spilles med 5 spillere på banen. U9 & U10: Der må spilles med 4 mand på banen.


Drenge I hver af rækker spilles der efter princippet, hvor de 2 bedst placeret i hver puljer går videre til semifinaler. Der afsluttes med finaler. U8: Der må spilles med 5 spillere på banen. U9 & U10: Der må spilles med 4 mand på banen. Der vil være præmie til alle deltagende spillere.

 

Lørdag d. 16. Januar spiller følgende rækker: U8 - Drenge
U8 - Piger
U9 - Piger
Søndag d. 17. Januar spiller følgende rækker: U9 - Drenge U10 - Drenge U10 - Piger

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 - A Mixed 7 550 Søndag 21 0
U9 - B Mixed 7 550 Søndag 13 0
U9 - C Mixed 7 550 Søndag 12 0
U8 - A Mixed 7 550 Lørdag 15 1
U8 - B Mixed 7 550 Lørdag 18 2
U8 - C Mixed 7 550 Lørdag 14 1
U10 - A Mixed 7 550 Søndag 8 0
U10 - B Mixed 7 550 Søndag 5 0
U10 - C Mixed 7 550 Søndag 7 0
U10 (Årgang 2006) Mixed 7 550 Søndag 17 1
U9 (Årgang 2007) Mixed 7 550 Lørdag 27 0
U8 (Årgang 2008) Mixed 7 550 Lørdag 9 0

Signetud teams

U9 - A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FIX 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Brøndby IF 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB Stjernerne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 - B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Fun4 kids III B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
U9-2-BLÅ B Brøndby IF Logo Brøndby IF
U9-2-GUL B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Fun4Kids I B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Brøndby U9-3 blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby U9-3 gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB Piraterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 - C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B82-1 C B82 Virum Logo B82 Virum
Store merløse C St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
B82-2 C B82 Virum Logo B82 Virum
Blovstrød 2 C Blovstrød Idrætsforening Logo Blovstrød Idrætsforening
Blovstrød 1 C Blovstrød Idrætsforening Logo Blovstrød Idrætsforening
Fun4Kids II C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Team J C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Brøndby Gul 4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby blå 4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
TIGERNE C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
De sorte panter C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Store merløse gul C St. Merløse IF Logo St. Merløse IF

U8 - A 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Løverne A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Tigerne A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Brøndbyerne gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyerne blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
RB 1906 - 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
BSV 08-1 A A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
HEKLA KYOTO A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Himmelev-Veddelev Boldklub A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U8 - B 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
CIK2 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK1 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BSV 08-1 B B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Bjørnene B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Leoparderne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Raklev B Raklev GI Logo Raklev GI
Bif 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
B93 - Måltyvene B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team Navidoc

U8 - C 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BIF 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
AB Tårnby 3 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BIF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Himmelev-Veddelev Boldklub C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
RB 1906 - 3 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Geparderne C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Gundsølille drengene C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Hekla United B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hjorten IF C IF Hjorten Logo IF Hjorten
Tårnby FF C Tårnby FF Logo Tårnby FF
RB 1906 2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Pumaerne C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U10 - A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Turbo-drengene A A Vanløse IF Logo Vanløse IF
BIF BLÅ Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIF GUL Brøndby IF Logo Brøndby IF
Boca Juniors A

U10 - B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Turbo-drengene B B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Team HPS B
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bk. Hellas Suarez B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Bk. Hellas Neymar B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U10 - C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HTI 1 C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
HTI 2 C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Bk. Hellas Messi C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Rødby C Rødby Boldklub Logo Rødby Boldklub
TPS C Torveparken

U10 (Årgang 2006) 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby U9-1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby U10 Piger C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
BSF pigerne B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Team HIC A Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Allerødderne B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AIK 65 STRØBY B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
B93-1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Roskilde C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Tårnby FF Tårnby FF Logo Tårnby FF
FA 2000 FA 2000 Logo FA 2000
Tårnby FF 2 Tårnby FF Logo Tårnby FF

U9 (Årgang 2007) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
JIK B Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
Hvidovre IF - hold 2 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vordingborg IF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vanløsepigerne 2 C Vanløse IF Logo Vanløse IF
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Backarnas FF Backanas FF
Vanløsepigerne C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Lillatorg FF 1 B Lillatorg FF
AIK 65 STRØBY C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Slagslunde-Ganløse C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Brøndby 1 blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Allerød FK U9-piger Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Tåstrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Brøndby U9P-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U8 (Årgang 2008) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KFUM U8 piger C KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
Sundby Supergirlz Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Greve Fodbold - U8-piger B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brøndby B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sundby Supertøzer Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Verdens sejeste fodboldpiger Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - January 17 2016

Organisation
Brøndby IF
Place
Brøndby Hallen
Address
Brøndby Stadion 10
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 map

Tournament overview