Flexa Cup 2016

   Raarup GIF vil gerne i samarbejde med Flexa indbyde til stævne

i Rårup Hallen d. 13-14 februar 2016... 

 

Status: VED AT VÆRE SIDSTE CHANCE

VI FORLÆNGER TILMELDINGS FRISTEN TIL SØNDAG D. 07-02 kl. 12.00

Vi mangler stadigvæk for at fuldt program! 

KUN 2 hold i U6 mix.

KUN 1 hold i U8 mix.

KUN 3 hold i U10 drenge

KUN 1 hold i U11 drenge

KUN 1 hold i Oldboys

LEDER EFTER ET U15 pige hold

Vi har lukket for U17 piger

 

Deltag i et hyggeligt breddestævne hvor der er tid til det sociale -  

En sjov dag i Rårup hallen.

Vi udbyder rækkerne med 8 hold i hver række, der opdeles i 2 puljer, efter indledende kampe spiller 1èr mod 1èr - 2èr mod 2èr - 3èr mod 3èr og 4èr mod 4èr

Vi tager forbehold for ændringer og at puljer kan sammenlægges.

Der spilles efter DBU-Jyllands regler for indendørs(med 1 undtagelse i U8, som er i DGI regler for indendørs)

Max. 1 dispentationsspiller/kvartalsspiller pr. hold.

  Holdene bedes henvende sig til dommerbordet ved ankomst -

Holdene bedes være klar 15 min. før pulje start. 

 

Tilmelding.

Al tilmelding foregår via staevner.dk/

Holdene er først registret, når gebyret er betalt på- 

REG: 4727 Konto nr: 4565183206 eller-

Mobilepay: 21 75 80 20

Husk at skriv jeres klubnavn og årgang.

Der sendes derefter en bekræftelse pr. mail på betalingen. 

 

U6 = årgang 2010 - gebyr 350,- (3 bold mix.)

U7 = årgang 2009 - gebyr 350,- (3bold mix.)

U8 = årgang 2008 - gebyr 350,- (5 bold med 1 målmand mix.)

U10 = årgang 2006 - gebyr 350,- (4 mands uden målmand og ingen over stregen)

U11 = årgang 2005 - gebyr 350,- (4 mands uden målmand og ingen over stregen)

U15 piger = årgang 2002/2001 - gebyr 400,- (4 mands uden målmand og med 1 over stregen)

U17 piger = årgang 2000/1999 - gebyr 400,- (4 mands uden målmand og med 1 over stregen)

U19 piger = årgang 1997/1998 - gebyr 400,- (4 mands uden målmand og med 1 over stregen)

Senior damer = årgang +15 - gebyr 400,- (4 mands uden målmand og med 1 over stregen)

Oldboys = årgang +32 - gebyr 400,- /4 mands uden målmand og med 1 over stregen)

 RETTELSE - U11 SPILLER 4 MANDS OVER HELE BANEN OG IKKE MED 1 OVER STREGEN!

 

Vigtigt.

Der spilles i BC niveau i rækkerne fra U6 til U11 og AB fra U15 til Oldboys - det er vigtigt at i melder i jeres rette niveau, i U6-U11 vil vi bede om at man kun deltager i niveau B eller C!!!

Kampens varighed er 8 min. i alle rækkerne. Uret kører, så vær klar til kampstart.

Efter indledende kampe, spiller man placeringskampe.

Ender kampene uafgjort spiller man videre til først scorede mål.

Der er dommere til alle kampene. Vis hensyn til både dommer og dommerbord!

 

Præmier.

Der er præmier til alle hold

 

Kontakt.

Har man spørgsmål, kan man sende disse til: raarup.gif@gmail.com  

eller ringe til Jan Clausen på mobil 21 75 80 20    

 

Tilmeld allerede nu

Tilmeldingsfristen er 31. januar 2016 - Programmet er klar senest 7-10 dage før stævnet starter.

 

 Cafeteriet har åbent på begge stævnedage.

 

Vi glæder os meget til at se jer allesammen i den dejlige lyse - Rårup hallen

 

 

VEL MØDT

Raarup GIF

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Senior Damer Mixed 6 400,- Lørdag aften 2 0
U19 piger Mixed 6 400,- Lørdag eftermiddag/aften 1 0
U17 piger Mixed 6 400,- Lørdag eftermiddag 6 0
U15 piger Mixed 6 400,- Lørdag eftermiddag 7 0
U6 Mix. Mixed 5 350,- Lørdag formiddag 4 0
U7 Mix. Mixed 5 350,- Lørdag formiddag 2 0
U8 Mix. Mixed 7 350,- Lørdag formiddag 11 0
U10 drenge Mixed 6 350;- Søndag formiddag 12 0
U11 drenge Mixed 6 350,- Søndag formiddag 16 0
Old-boys Mixed 6 400,- Lørdag eftermiddag 5 0

Signetud teams

Senior Damer 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Raarup GIF B Rårup GIF Logo Rårup GIF

U19 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Raarup GIF A Rårup GIF Logo Rårup GIF

U17 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup IF B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Raarup GIF B Rårup GIF Logo Rårup GIF
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
TEAM 10 B Team 10 Logo Team 10
Hvor er du Brian ? C FC Horsens Logo FC Horsens

U15 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Raarup GIF B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Tønder/Højer A Tønder SF Logo Tønder SF
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
Højer/Tønder A Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10

U6 Mix. 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rarup GIF B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Vinding SF 1 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hornsyld if C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF

U7 Mix. 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Raarup GIF 1 B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Raarup GIF 2 B Rårup GIF Logo Rårup GIF

U8 Mix. 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Raarup GIF 1 B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Raarup GIF 2 B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Stensballe 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Juelsminde Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Raarup GIF 3 B Rårup GIF Logo Rårup GIF

U10 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Raarup GIF B Rårup GIF Logo Rårup GIF
vejle fc C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
As B As Idrætsforening
SS Skjold C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Bagges Boys B
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Gutterne C Nørre Snede Gymnastikforening Logo Nørre Snede Gymnastikforening

U11 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Raarup GIF B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
As B As Idrætsforening
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
SS Skjold C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Juelsminde IF B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Middelfart G & BK 1 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Sills drenge B Bording IF Logo Bording IF
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Beaty Team Kolding C Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Ikast KFUM C Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Solbjerg drengene C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
prima B prima

Old-boys 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Raarup GIF B Rårup GIF Logo Rårup GIF
MP Multimarkering C
Kit Korsgaard A
Hedensted IF A Hedensted IF Logo Hedensted IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
13. - February 14 2016

Organisation
Rårup GIF
Place
Rårup Hallen
Address
Kirkedalsvej 53
Postalcode
7130
City
Juelsminde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview