VÆRLØSE CUP 2016

Værløse Boldklub har i samarbejde med Sportigan i Værløse hermed fornøjelsen for 14. gang at invitere til VÆRLØSE CUP.
Stævnet afvikles i Farum Arena, hal 1 + 2, Stavnsholtvej 41, 3520 Farum.

STÆVNET AFVIKLES I FØLGENDE ÅRGANGE
LØRDAG D. 16. JANUAR 2016 KL. 09.00-19.00

U-10 (Miniput) årg. 2006A (Ledige pladser) & 2006B (Ledige pladser)
max. 7 spillere, 4-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

 

U-09 (Miniput) årg. 2007A (Ledige pladser) & 2007B (Ledige pladser)

max. 7 spillere, 5-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

U-08 (Mikroput) årg. 2008A (Ledige pladser) & 2008B (Ledige pladser)
max. 8 spillere, 5-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

U-07 (Mikroput) årg. 2009A (Ledige pladser) & 2009B (Ledige pladser)
max. 8 spillere, 5-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

U-06 (Poder) årg. 2010/2011 (Ledige pladser)
max. 8 spillere, 5-mands, max. 8 hold


Da der er begrænset antal pladser er det efter først til mølle princippet.

Bemærk:
Dette er et bredde-stævne A-rækkerne er forbeholdt udendørssæsonens række 2 hold, mens B-rækkerne er forbeholdt række 3/4 hold.

Spilletid:
7 min. pr. kamp. Alle hold er garanteret min. 3 kampe.

Turneringsreglement:
Vi spiller efter DGI Turneringsreglement for Indefodbold, U-9 og yngre målmand.

Hvad får hver enkelt deltager?:
Der er personlige præmier til 1 og 2. plads i såvel A- som B-rækken samt medaljer til samtlige hold i årgang 09 & 10/11.

Deltagergebyr:
Stævnegebyr kr. 500, pr. hold.
Betaling skal ske via netbank til konto nr: 3169-3169193843 Hurtigst muligt efter tilmelding, holdet bliver ikke tilmeldt stævnet, hvis stævnegebyret ikke er betalt. Husk: Id nummer på hold fra staevner.dk Klubnavn, holdnavn, kontaktperson og mobilnummer.

Tilmelding:
Er du og din klub interesseret i at deltage – så udfyld tilmeldingen hurtigst muligt dog senest d. 11. januar 2016

Program:

Stævneprogram udsendes pr. mail til de tilmeldte holds kontaktpersoner i pdf. format. ca. 7 dage før stævnet og kan ses på Værløse Boldklubs hjemmeside – www.vbold.dk

Spørgsmål:
Kan rettes til undertegnede.


Med venlig hilsen
Værløse Boldklub

Claus Christoffersen
2138 6364

claus@vbold.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
2006 (U-10) Mixed 4 500 10 0
2006 (U-10) Mixed 4 500 8 0
2007 (U-09) Mixed 5 500 10 0
2007 (U-09) Mixed 5 500 12 0
2008 (U-08) Mixed 5 500 4 0
2008 (U-08) Mixed 5 500 5 0
2009 (U-07) Mixed 5 500 5 0
2009 (U-07) Mixed 5 500 9 0
2010/2011 (U-06) Mixed 5 400 11 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

2006 (U-10) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB lions B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Boyz FC A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
VB.2 Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
VB.1 A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Hjorts Drenge A
B1903 A B1903 Logo B1903

2006 (U-10) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB UNO B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B1903 B B B1903 Logo B1903
VB.4 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
VB.3 Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

2007 (U-09) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
AFK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1903 Torpedo A B1903 Logo B1903
B93 Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FA2000(3) B FA 2000 Logo FA 2000
Greve Blå A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

2007 (U-09) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FA2000(1) B FA 2000 Logo FA 2000
FA2000(2) B FA 2000 Logo FA 2000
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Tigerne FC kb b1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løverne FC kb b1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Værløse X B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse Z B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Hornbæk 2 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF

2008 (U-08) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSB1 A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Farum 1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

2008 (U-08) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSB2 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
KVIF C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Værløse C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Gørløse C Gørløse SI

2009 (U-07) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Roma A -
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Farum rød A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
GVI 2 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

2009 (U-07) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HUI-Blå B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
KB Stjernerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AFK-Å09(2) C Allerød Fodboldklub
farum blå B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
AFK-Å09 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Værløse Baybladers A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
GVI C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

2010/2011 (U-06) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK Blå Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Grønne Hulk Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Røde Hulk Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
U6 - Kr. Værløse C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Kastrup boldklub 2 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 3 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
8´erne Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Værløse Boldklub
Place
Farum Arena
Address
Stavnsholtvej 41
Postalcode
3520
City
Farum
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
VÆRLØSE CUP 2016 map

Tournament overview