BIF CUP 3-Bold

Brædstrup IF indbyder til Fair Play børnestævnet

BIF CUP 3-Bold
27. og 28. februar 2016.

Fyld 1 bil med 4 spillere, og deltag i Jyllands STØRSTE og BEDSTE
indendørs 3-Bold stævne, med plads til 102 hold, eller fyld 2
  biler og deltag med 2 hold i samme årgang til reduceret pris.

Der er GRATIS JYSKE BANK kaffe til alle  

Du vælger selv spilleperiode i U7 og U8.

Der spilles 3:3 på tværs af banen.

Der registreres ingen resultater.

Alle hold er garanteret 5 kampe.

Vi sørger naturligvis for baneledere.

Der afholdes fælles præmieoverrækkelse efter hver turnering.

Der er POKALER til alle spillere.

Der spilles i følgende rækker: 

Række: Køn: Niveau: Hold str.: Bane str.:     Max antal hold:

U6 (2010)      

27/2-2016               

Kl.  10:24-12:28

Mixede B/C Max 4 (5) 13 x 20 m

 

18

Udsolgt


U7 (2009)

27/2-2016

Kl. 8:20-10:24

Mixede B/C

 

Max 4 (5)

13 x 20 m

18

Udsolgt

U7 (2009) 

27/2-2016

Kl. 12:28-14:32

Mixede B/C Max 4 (5) 13 x 20 m

18

Udsolgt

U7 (2009) 

27/2-2016

Kl. 14:32-16:36

Mixede
 B/C

Max 4

(5)

13 x 20 m

18

Lukket

U8 (2008) 

28/2-2016

Kl.   8:20-11:04

 Mixede  B/C

Max 4

(5)

 18 x 20 m

16

Udsolgt

 U8 (2008) 

28/2-2016

Kl. 11:04-13:48

Mixede  B/C

Max 4

(5)

18 x 20 m

 16

Udsolgt

 U8 (2008) 

28/2-2016

Kl. 13:48-16:32

 Mixede  B/C

Max 4

(5)

 18 x 20 m

 16


 

Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre spilletidspunkt,

ændre turneringsform eller aflyse ved for få tilmeldinger.

Stævneform:

Stævnet afvikles efter DBU’s Fair Play-principper, det vil blandt andet sige, at

  •  alle spillere, trænere, ledere og forældre respekterer hinanden og udviser Fair Play.
  •  man undgår protester og udvisninger.
  •  alle medvirker til at skabe en god stemning under stævnet.
  •  spillerne udviser Fair Play i kampen, undgår snyd og film.
  •  spillerne hilser på modstandere og baneleder inden kampen.
  •  alle spillere får ens præmier i puljen.
  •  målet er at alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.

Pris:
1 hold (4 spillere): kr. 300,-.
Ved tilmelding af flere hold i samme årgang, er prisen kr. 250,- for de efterfølgende hold. Det er også muligt at få 1 ekstra spiller med pr. hold mod en merpris på kr. 50,- pr. spiller. Hvis der ønskes 1 ekstra spiller, skal dette oplyses under "Info" ved tilmeldingen.

Præmier:
Der er POKALER til alle spillere og der er max. 4 (5) pr. hold.

Tilmelding:
Her på siden senest den 12. februar 2016 efter først til mølle princippet.

I U7 må der max tilmeldes 4 hold pr. klub i samme periode.

I U8 må der max tilmeldes 3 hold pr. klub i samme periode.

Spørgsmål vedr. tilmelding på e-mail: bifcup@gmail.com

Betaling:
Når tilmeldingen er bekræftet af BIF CUP, skal betalingen ske på 
reg.nr.: 7240 kontonr.: 1394589.
Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret!

Ved afbud efter udsendelse af turneringsplaner refunderes stævnegebyret ikke,

dog refunderes 50% hvis afbuddet skyldes vejret.

Program:
Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 10 dage før stævnet.

Spillested:
Brædstrup Hallen, Skovvejen 29, 8740 Brædstrup.

 

Se videoen fra vores sidste stævne her:

 www.facebook.com/bifcup3bold/videos/554408438050073/


Se mere om BIF CUP på: www.bifcup.dk

Følg os på facebook: www.facebook.com/bifcup3bold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
- Mixed 0 0
U6 10:24-12:28Lukket Mixed 4 300,- 24 1
U7 8:20-10:24 Lukket Mixed 4 300,- 21 0
U7 12:28-14:32Lukket Mixed 4 300,- 19 0
U7 14:32-16:36Lukket Mixed 4 300,- 0 0
U8 8:20-11:04 Lukket Mixed 4 300,- 17 1
- Mixed 0 0
- Mixed 0 0
- Mixed 0 0
- Mixed 0 0
- Mixed 0 0
U8 11:04-13:48 Mixed 4 300,- 22 0
- Mixed 0 0
U8 13:48-16:32 Mixed 4 300,- 17 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

- 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 10:24-12:28Lukket 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lindved U6 C Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
Vinding SF 1 C Vinding SF
Vinding SF 2 C Vinding SF
Løsning IF Løsning IF
GIF 2 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
GIF 1 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Fc Horsens 4 FC Horsens Logo FC Horsens
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Banditterne B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Herning fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Vivild if C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Bryrup 3 C Bryrup Idrætsforening
Bryrup 2 C Bryrup Idrætsforening
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens

U7 8:20-10:24 Lukket 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løsning IF 2 C Løsning IF
Løsning IF 1 C Løsning IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Harlev 2 C Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev 1 C Harlev IK Logo Harlev IK
Solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
EIF's seje drenge Ejstrupholm IF
Solbjerg C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Harlev 3 B Harlev IK Logo Harlev IK
FC Skanderborg 4 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 3 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
VB U7-2 B Vejle Boldklub
VB U7-1 B Vejle Boldklub
Brædstrup IF Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Bryrup1 C Bryrup Idrætsforening

U7 12:28-14:32Lukket 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
SIK 4 Stensballe IK Logo Stensballe IK
BUF3 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF2 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF1 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Lund If Lund IF
SIK 3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
HIF1 Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Hammerum 1 C Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
SSIF 3 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
SIK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Mif Tigerne C Mif Silkeborg
Mif Løverne B mif silkeborg
SSIF 2 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
SSIF 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Hover 1 B Hover IF
SIK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hover 2 C Hover IF

U7 14:32-16:36Lukket 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 8:20-11:04 Lukket 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løsning IF 2 Løsning IF
Løsning IF 1 C Løsning IF
Mariehøj IF 2 B Mariehøj IF
Mariehøj IF 1 B Mariehøj IF
Fc Horsens 4 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Juelsminde Juelsminde Idrætsforening
Grauballe 3 Grauballe UGF
Grauballe 2 Grauballe UGF
Grauballe 1 Grauballe UGF
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Vejle B 2 B Vejle Boldklub
Vejle B 1 B Vejle Boldklub

- 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

- 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

- 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

- 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

- 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 11:04-13:48 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIF1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HIF3 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HIF2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Harlev IK 3 Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 2 Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 1 Harlev IK Logo Harlev IK
Team GIF B Grenaa IF
Hovedgård 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
BBK Uldum 1 B Uldum Idrætsklub
BBK Uldum 2 C Uldum Idrætsklub
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Brædstrup IF 3 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 5 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 4 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hovedgård 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF

- 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 13:48-16:32 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jelling FS 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 3 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
TMG 3 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 1 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Søften GF 2 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søften GF 1 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Stjær 2 C Stjaer Boldklub
Stjær 1 C Stjaer Boldklub
Låsby 2 B Låsby B
Låsby 1 B Låsby B
Brædstrup IF 6 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Andst U&IF C Andst Ungdoms- og Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Brædstrup IF
Place
Brædstrup Hallen
Address
Skovvejen 29
Postalcode
8740
City
Brædstrup
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
BIF CUP 3-Bold map

Tournament overview