ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2016

ØSVN IF og Sportigan Egtved inviterer for 6. år til indestævne.
 
Efter indledende puljer opdeles i A/B/C slutspil, så der så vidt muligt bliver lige mange og jævnbyrdige kampe til alle hold. Vi tilstræber 32-35 spilleminutter til alle hold fordelt på 4 eller 5 kampe uden lange pauser mellem kampene.
 
Meget flotte pokaler til alle spillere i U7-U11 samt til finalehold i U12 og U15.
 
Max. 5 spillere per hold i 3-mands og 7 spillere i 4-mands rækker.
 
Der spilles efter DBU Jyllands regler for indefodbold - dog kun 7 min i alle rækker fra U9 og op. Sort dommer i U-15 rækken
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (3-mands) Mixed 5 300 Søndag morgen 0 0
U7 (3-mands) Mixed 5 300 Søndag formiddag 15 2
U8 (3-mands) Mixed 5 300 Søndag formiddag 14 3
U9 Mixed 6 400 Lørdag formiddag 9 0
U10 Mixed 6 400 Lørdag middag 16 2
U11 Mixed 6 400 Søndag middag 18 5
U12 Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 7 0
U15 Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 15 0

Signetud teams

U6 (3-mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club

U7 (3-mands) 9 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Bagges Boys And Girl A
Vonsild B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U8 (3-mands) 9 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Lunderskov Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Vamdrup IF II Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Egtved IF 2 B Egtved IF Logo Egtved IF
Christiansfeld IF B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Ødis if C Ødis IF
Seest C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Egtved IF B Egtved IF Logo Egtved IF

U9 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
ØSVN A A Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN C C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
CMA Byg B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
PTM-Farstrup B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Vamdrup IF U9 Drenge Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Firehøje B Firehøje IF
HFK Blå A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK Rød A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U10 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Garant Piger B Løjt IF Logo Løjt IF
vejle fc B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Spangsbjerg if B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Håndværkerne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Dalum legenderne B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum allstars A Dalum IF Logo Dalum IF
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Rema 1000 Faaborg B FC Faaborg Logo FC Faaborg
ØSVN IF B B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF A A Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U11 12 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
TP-Montage1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
05'erne A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Prima drengene B prima
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Inventar butik A Skibet IF Logo Skibet IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Midtjylland United C Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
Bramdrupdam C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup 1 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Billund Boys B Billund IF Logo Billund IF
Entreprenør Thorkild Jensen C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vamdrup 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
SSK Tarp United B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
ØSVN B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U15 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Iskold B Engum UI Logo Engum UI
Ukendt B
BIF 2 B Brande IF Logo Brande IF
BIF 1 B Brande IF Logo Brande IF
Lars Erik's Knægte B Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I
Vamdrup 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup 1 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup 3 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
ØSVN BLÅ B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN RØD B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Skibet SB A Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet BR A Skibet IF Logo Skibet IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
30. - January 31 2016

Organisation
Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Place
Øster Starup Vester Nebel Hallen
Address
Starupvej 45
Postalcode
6040
City
Egtved
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview