VIPO Cup 2016

Vestervig Agger IF og VIPO Vinduer A/S indbyder til fodboldstævnet VIPO Cup d. 13. - 14. februar 2016. i Aktivitetscenter Vestervig-Agger. Der spilles i pige og drengerækken U6-U19. U6-U12 drenge og piger spiller lørdag. U13-U19 drenge og piger spiller søndag. Dog med forbehold for ændringer. Der spilles efter DBU Jyllands regler for indendørs fodbold. Præmier: Medaljer til alle fra U6-U9. Personlige præmier til nr. 1 og 2 i U10-U19. Holdgebyr: U6-U9: 250 kr. U10-U19: 350 kr. Holdgebyret overføres til konto: 9111-0555601166 Tilmelding senest 31. januar 2016. Vi glæder os til at se jer!
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 drenge Mixed 250 5 0
U8 drenge Mixed 250 10 0
U9 drenge Mixed 250 12 0
U10 drenge Mixed 350 17 0
U7 drenge Mixed 250 9 0
U11 drenge Mixed 350 6 0
U12 drenge Mixed 350 7 0
U13 drenge Mixed 350 5 0
U14 drenge Mixed 350 6 0
U15 drenge Mixed 350 5 0
U16 drenge Mixed 350 3 0
U17 drenge Mixed 350 4 0
U18 drenge Mixed 350 0 0
U19 drenge Mixed 350 0 0
U6 piger Mixed 250 0 0
U7 piger Mixed 250 0 0
U8 piger Mixed 250 0 0
U9 piger Mixed 250 0 0
U10 piger Mixed 350 3 0
U11 piger Mixed 350 1 0
U12 piger Mixed 350 1 0
U13 piger Mixed 350 0 0
U14 piger Mixed 350 0 0
U15 piger Mixed 350 0 0
U16 piger Mixed 350 0 0
U17 piger Mixed 350 2 0
U18 piger Mixed 350 0 0
U19 piger Mixed 350 3 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nors BK
Hurup 2
Hurup 1

U8 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team sparekassen vendsyssel A Thisted FC Logo Thisted FC
Hurup if 3 B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Hurup if 2 B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Hurup if 1 B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Nors BK C Nors Boldklubs
Nors BK B Nors Boldklubs
NIF 3, NIF 4 B Nykøbing IF
Team Intersport Thisted A Thisted FC Logo Thisted FC
KHIF 1 A Koldby-Hørdum IF
KHIF 2 A Koldby-Hørdum IF

U9 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Thisted2 B Thisted FC Logo Thisted FC
Thisted1 B Thisted FC Logo Thisted FC
Thisted3 B Thisted FC Logo Thisted FC
Thisted4 B Thisted FC Logo Thisted FC
Sydthy Boldklub B Sydthy Boldklub
Struer 2 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
nors BK B Nors Boldklubs
RLK C
HBV Lene B HBV
Koldby/Hørdum IF B Koldby/Hørdum IF
Hillerslev IF C Hillerslev IF

U10 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RLK C Ramme-Lomborg IF
Struer 2 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Team Nors/Hillerslev B
HBV Lene C HBV
HBV Lene B HBV
Hanstholm if C Hanstholm Idrætsforening
TFC B Thisted FC Logo Thisted FC
Mejdal 1 B Mejdal GIK
Mejdal 1 A Mejdal GIK
Struer B1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U7 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MAGIC MEJDAL B Mejdal-Halgård
Thisted FC 2 A Thisted FC Logo Thisted FC
Thisted FC 1 A Thisted FC Logo Thisted FC
Andelskassens drenge Koldby-Hørdum IF
HB B Holstebro Boldklub
Hurup IF B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Hurup IF 2 B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Nors B Nors Boldklubs

U11 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
koldby/hørdum if c C Koldby-Hørdum IF
koldby/hørdum if b B Koldby-Hørdum IF
SB1 B Struer Boldklub
HBV Sydthy 1 HBV Sydthy
HBV Lene B HBV
HBV Sydthy 2 HBV Sydthy

U12 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Thisted FC 1 B Thisted FC Logo Thisted FC
ATI drenge B ATI
Thisted FC 2 B Thisted FC Logo Thisted FC
SB2 B Struer Boldklub
Hbv 2 B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Hbv 1 B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening

U13 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HBV sydthy B HBV sydthy
FC Thy B Thisted FC Logo Thisted FC
TFC Thisted FC Logo Thisted FC
modulbro B Frøstrup /Hannæs

U14 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Thisted ØST B Thisted FC Logo Thisted FC
RLK B Klinkby Boldklub
VAIF B VAIF
VAIF A VAIF

U15 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sjørrings helte B Sjørring Boldklub
Sjørrings Drenge B Sjørring Boldklub
Team Ez B Skjern GF
HBV Sydthy B Vestervig - Agger Idrætsforening
Team Towli' C Gudum Nissum Idrætsforening

U16 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HBV Sydthy 2 B Vestervig - Agger Idrætsforening
HBV Sydthy 1 B Vestervig - Agger Idrætsforening

U17 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Børnecenter Vestervig C Børnecenter Vestervig
HBV Sydthy Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Børnecenter Thisted C Børnecenter Vestervig
Lyngs B Lyngs Idrætsefterskole

U18 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U19 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hbv 1 B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Hbv 3 B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Hbv 2 B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup if B Kjellerup IF

U18 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U19 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FLUIF 1 FLUIF
FLUIF 2 FLUIF
Hillerslev Hillerslev IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Vestervig - Agger Idrætsforening
Place
Aktivitetscenter Vestervig-Agger
Address
Teglgårdsvej 5
Postalcode
7770
City
Vestervig
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview